Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit tennél egy ilyen...

Te mit tennél egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az esküvő elött nem sokkal derül ki, hogy a jövendőbelid esélye nagyon magas a korai Alzheimer kórra:Nagyszülő, dédszülő es oldalági felmenők között halmozottan előfordult a betegség, egyre korábbi életkorban. A szülőnél 50 körül diagnosztizálták, tehát a partnernél akár 40 évesen is elkezdődhet.

A másik fél családjában is előfordult a betegség -egy beteg volt, aki 70 felett volt már, amikor diagnosztizálták és végig nézte, ahogy a beteget ápoló családtagok tönkremennek az ápolásban.

Menni, vagy maradni? Ha véget vet a kapcsolatnak, akkor élete szerelmét veszti el, plusz meg kell bírkozni a bűntudattal is. Ha marad, akkor a szeme láttára szűnik meg az a személyiség, akit szeret.

Te mit tennél?


2014. febr. 2. 06:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
46%

Ilyen hülye kérdést.

Mond meh neki. "Drágám nem megyek hozzád mert egy hülye öregember leszel!"

2014. febr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Kar volt pazarolnod az időt a válaszra. Láthatóan fogalmad nincs arról, hogy mi az Alzheimer kór. Messze nem "hulye öregember", pláne nem negyven körül, de ne zavarjon....
2014. febr. 2. 07:28
 3/46 anonim ***** válasza:
97%

Én inkább vagyok emocionális, mint racionális típus. Ha igazán szeretem a vőlegényem (márpedig nagyon kell szeressem, ha egyszer már ő a vőlegényem), akkor el nem tudom képzelni, h elhagyom a szeretett, imádott, jelenleg egészséges párom a boldog jelenben, azért, mert ott az esélye egy boldogtalan jövőnek. Tudom, h ez sokkal nehezebb kérdés, mint az én könnyű válaszom, de ha megtalálom valakiben a másik felem, akkor nem lennék képes elhagyni, mert vele vagyok csak egész.


Ha elhagyod, az még nem garancia, h mással boldog leszel.

Ha vele maradsz, akkor sem garancia, h mindig olyan boldogok lesztek, mint most vagytok.

Ha elhagyod, és mégsem lesz beteg megüt a guta?

Miért csak most mondta el?

2014. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
16%
Az én férjemnél meg a rák áll fenn, minden 2. generáció náluk rákos volt, de eszem ágában sincs elhagyni és amíg élek segíteni fogok neki és nem tönkremegyek az ápolásban ha majd kell hanem hálás leszek azért az időért amit még tisztán vele tölthetek. Volt a mi ismerettségünkben is Alzheimer kór, azt kell mondjam mindenki egyéni módon éli meg az ápolást, ha valaki tönkre megy benne az sose szeretett igazán.
2014. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Véletlenül derült ki egy csaladi beszelgetesnel. Azt tudtam, hogy az édesapjának ez a betegsége, de azt nem, hogy ilyen nagy a halmozódás. Lényegében 100% az esélye a megbetegedésre, a kerdes csak az, hogy mikor. Most 30 eves. Ha ugy folytatódik az oroklodes, mint eddig, akkor 45 évesen jönnek az elso tünetek es akkor 50 évesen mar nagyon beteg lesz....

Nem tudom ismered e a betegséget.... Folyamatos értelmi es fizikai leépülése el jár, de a beteg a diagnózist öl számított 10-20 évig is élhet, bar az utolsó evek inkabb vegetálásnak számítanak. A beteg eloszor feledékeny, aztán agresszív lesz, nem ismeri meg a családtagjait, nem képes tájékozódni, pénzzel bánni. Fizikailag lassan lebénul, mozgás képtelen lesz, kommunikációra képtelen, inkontinens.....

2014. febr. 2. 07:51
 6/46 A kérdező kommentje:
Hat 4, ez hülyeség, mármint a sose szeretett igazán resz es a rákkal valo összehasonlítás.... A rak relatíve gyorsan végez, az Alzheimer évtizedekig dolgozik. Nem tudom, nálunk hazastars es gyerekek is ápoltak a beteget. A társadra fel akarsz nézni, az apadra fel akarsz nézni, nem egy emberi roncsot akarsz látni, aki képtelen kommunikálni, akin pelenkat kell cserélni, akiben mar a nyoma sincs annak az embernek, aki volt, csak egy magatehetetlen test. Egy rákospalotai tudsz beszélni, egy közép vagy végső stadiumos Alzheimeressel nem.....
2014. febr. 2. 07:55
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
Te nagyon pesszimistán állsz a dolgokhoz. Sohasem tudhatod azt sem, hogy veled mi lesz évek múlva te is lehetsz beteg vagy bármi bajod történhet.
2014. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
46%
Attól az ember ugyanaz marad belül, sajnálom a "párod" , már most nyűgnek veszed, neked csak a jóban rész kell úgy látszik, senkit nem kívánok melléd, csak nehogy pofára ess aztán elcsap a busz és lehet téged pelenkázni....
2014. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele. Az en esélyem a megbetegedésre alacsonyabb es amennyiben bekövetkezik, 60 felett leszek az orvosok szerint, mivel nálunk nincs halmozódás es a betegség későn jelentkezett a családban. Ettől a "jóslattol" eltekintve mar jópár eve született egy megállapodás a családomban, miszerint ha megbetegszik valaki, akkor ápolási otthonban helyezzük el. Mindenki igy akarta, senki nem akarta, hogy bárkinek végig kelljen azt élnie ujra, amit a betegunknel kellett.
2014. febr. 2. 08:05
 10/46 A kérdező kommentje:

8!

Fogalmad nincs, miről beszélsz. Amikor a beteg nem ismeri meg a feleséget, hanem rendőrséget hiv, mert szerinte ki akarjak fosztani es amig a rendőrök oda nem érnek késsel tartja sakkban, akkor az az ember akit valaha megismert es szeretett hol van? Vagy amikor a lányával közli, hogy fogalma nincs rola, hogy kicsoda es micsoda, az o lánya öngyilkos lett? Vagy amikor leszedi magáról a pelenkat es a tartalmat a falra keni? Ha nem tudsz semmit erről a betegségről, ne szólj hozza a kérdéshez. Pláne ne atkozz, mert ritka bunko emberre vall.

2014. febr. 2. 08:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!