Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene kezelnem a...

Hogyan kellene kezelnem a páromat, nagyon dühít ahogy viselkedik. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés
A párom viselkedése nagyon dühít,szerintem már nagyon gyerekesen viselkedik. Ha tömegben vagyunk teljesen megváltozik,és idegbeteg lesz. Ha megyünk valahová,vagy csak vásárolni,teljesen elszáll az agya ideges lesz,rohan és veri magát mint egy gyerek. Vele nem lehet csak úgy sétálni,nála a séta is rohanás. Ha elmegyünk vásárolni ott sem tudok normálisan szétnézni,mert ideges lesz. Addig nyugodt,amíg a műszaki cikkek között vagyunk aztán ha megunta gyorsan vegyünk meg mindent és húzzunk haza. Őt nem érdekli hogy máshol ugyanazt olcsóbban meg tudnánk venni. A lényeg az hogy az első boltban,elintézzük és menjünk hazafele. Emiatt már számtalanszor összevesztünk. Már mondtam neki,hogy járjunk külön vásárolni. Tegnap együtt mentünk és külön jöttünk haza,mert megint kiverte a hisztit. Kitalálta hogy neki mp4 kell,mondtam neki hogy nézzük meg máshol is hátha ott olcsóbb. Nagy nehezen bele ment,de a szemével ölni tudott volna mert már mást vettünk,és ő nem akar másik boltba kipakolni meg amúgy is ennyi cuccal bemenni máshová milyen ciki. Megnéztük máshol,de nem volt olcsóbban,na meg is kaptam a magamét annyira rosszul esett hogy otthagytam és egyedül jöttem haza.
2009. dec. 7. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az én párom is ilyen. Havi szinten elég sokat elkölt felesleges dolgokra. Megmondtam neki, majd akkor lehet megvenni mindent az első boltban (és nem ott ahol a legolcsóbb), ha MINDENRŐL lemond, amire eddig költött. (+35-40 ezer megy el a hülyeségeire).

És persze egyedül nem tud elmenni ruhát venni, és mikor elkísérem, átmentem másik részlegre, l se sz*rtam, mit csinál. Rájött, milyen érzés ez nekem, azóta nyugodtan tudunk vásárolni.

2009. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Első szabály: pasit sose rángass el vásárolgatni, ők genetikailag nem bírják ezt :)

Ő nem egy barátnőd, akit ugyanazok érdeklik, mint téged. A műszaki cikkek nekik érdekesek, de a kaja/ruha/akármi más vásárlás unalmas. Ne akarj belőle nőt csinálni :)))

Beszéld meg vele a problémát és menj egyedül vásárolni.

2009. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Férfibaj, én csak így hívom. Erre a legjobb megoldás, ha külön-külön mentek el bevásárolni. Mindketten kelletek a megoldáshoz, próbáljatok meg egymáshoz közeledni.

Abban igazad volt, hogy érdemes több helyen megnézni bármi eszköznek az árát, s nem kettő boltra gondolok. Van úgy hogy több ezer forintot lehet spórolni még ha az idő rá is megy, de ezt az időt klassz beszélgetéssel ki is lehet tölteni.

A párod viselkedése (a leírtak alapján) gyerekes, de nem is kicsit. Olyan mint egy óriásra nőtt hisztériás kétéves (dackorszak).

Próbálj meg tükröt mutatni, talán észre veszi magát.

Türelmet, kitartást kívánok neked!

2009. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát basszus én csajszi vagyok, de ugyanez a szitu nálam is. Egyszerűen UTÁLOK vásárolni. Lemegyek a kisboltba, és megveszem a kis joghurtom, de hogy egy hipermarketben órákig lófráljak. Na nem! Amugy nálunk is megy emiatt a veszekedés, nem tudok egyszerűen megváltozni, ahogy meglátom a tömeget, a boltot belülről, bekattanok és hisztizni kezdek. Nálunk bejött az a megoldás, hogy nem járunk 1ütt vásárolni a párommal. Ha meg nagyritkán mégis, akkor előre tisztázzuk, hogy mit akarunk venni, célirányosan végigvágtatok az üzleten és kifelé.

Persze, rosszul esik, de értsd meg, nem minden ember egyforma. Látod, én nő létemre utálok vásárolni, márpedig ez olyan nőcis szokás lenne :D

2009. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már számtalanszor mondtam neki hogy vásároljunk külön,nem én rángatom magammal ő nem akar. Azt sem értem hogy miért változik így meg a tömegben,ha pld hosszú sorba kell állni a feje is eltorzul. Ő úgy van vele ha ő valahová megy mindenki álljon félre mert ő nem bírja a tömeget,és ő nem fog kerülgetni senkit. Ja és ő nem fog cipekedni sem,olyankor jajgat mint egy 5éves. Az utcán is úgy megyünk egymás mellett,hogy ő rohan elöl én meg megyek utána. Ha megvár megvár,ha nem nem nem. Úgy viselkedik mint egy kis kamasz,pedig 33éves. Ha néha nem fognám vissza olyan felesleges dolgokat megvenne amire semmi szükség vagy már van,de ő látott jobbat. Így van pld már 4dvd lejátszónk.
2009. dec. 7. 14:40
 6/15 anonim ***** válasza:

14:35ös vagyok...

Na jó ennyire nem durvulok be :D

De nem lehet, hogy megkérdezd tőle, hogy mi zavarja a vásárlásban? Bár ha istenkomplexussal küzd (elvárja, hogy mindenki menjen előle, mert ő ott van), akkor a fejed tetejére is állhatsz, nem lesz jobb.

2009. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hm...és egy ilyen pasinak akarsz egyszer gyereket szülni? Szerintem üljetek le, beszéld meg vele, hogy ez téged zavar és ez így nem mehet tovább, mert te a barátnője és nem a drága anyucikája vagy. Ha nem változik, keress olyat, aki a párod lesz majd és nem a gyereked.
2009. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Basszus! Van ilyen, hogy ennyire, s így???

Ezt hogy bírod??? Meg lehet beszélni vele ezt???

2009. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem sem hobbim a vásárolgatás,de én próbálok ésszerű lenni. Nem mindegy mennyi pénzt tudunk megspórolni,annyira jól nem keresünk. A tömeg engem is idegesít,de mit lehet tenni nekem nem torzul el a fejem.
2009. dec. 7. 14:50
 10/15 A kérdező kommentje:
Már sokszor beszéltünk erről,és olyankor fel is fogja. De ha helyzetben vagyunk,akkor mindent elfelejt. Tudom hogy szeret,és én is őt mert ettől függetlenül jól megvagyunk. Nála ez a tömegiszony már beteges,és segítséget nem akar kérni.
2009. dec. 7. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!