Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom hogy elmenjen, de...

Nem akarom hogy elmenjen, de nem akarok önző sem lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 8 éves korom óta nagyimmal élek (vagyis éltem), mert apám egy alkoholista, anya meg folyton külföldön dolgozik. Már elköltöztem tőle, de minden nap járok hozzá, nagyon szeretem őt, anyámként tekintek rá. Van egy fia is (nagybátyám), akinek most született gyermeke, de ők Angliában élnek. Úgy alakult, hogy megkérték nagyimat hogy menjen ki hozzájuk, segíteni, mert anyagilag nem állnak úgy hogy bölcsődébe tudják elhelyezni a kicsit(azért vannak ott mert itthon hatalmas adósságaik vannak), és nagyi igent mondott, így pár nap múlva indul. Habár azt mondtam, hogy menjen nyugodtan, mert önzőségnek hatna ha marasztalnám, mégis annyira rosszul esik hogy nem lesz itthon, úgy érzem teljesen egyedül maradtam, kétségbe vagyok esve, félek hogy mi van ha most látom őt utoljára személyesen? (interneten meg telefonon tudunk majd beszélni de az nem ugyanaz). Nem akarom neki elmondani mit érzek valójában, mert akkor állandóan miattam idegeskedne ott is... mit tegyek hogy megnyugodjak?
2014. febr. 7. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
hány éves vagy kérdezö?
2014. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
22L ezt kifelejtettem
2014. febr. 7. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem marasztalhatod, akármennyire is szeretnéd. Külön személyiség, aki úgy dönt, ahogy ő jónak látja. Sajnos ez sokszor sokmindenkinek fájdalmas lehet, de el kell fogadni. Nem gondolod, hogy esetleg neki is rossz volt, mikor te elköltöztél tőle? Ő marasztalt téged? Biztosan szerette volna, hogy maradj, de tudta, hogy menned kell! Ha családot alapítasz, akkor már más emberek lesznek a "fontosabbak" az életedben, valószínűleg ez is fájdalmas lenne a nagyidnak, de nem szól! Mert tudja, hogy az élet megy tovább, mindig változnak a dolgok... Szerintem ne mondd el neki, hogy bánt téged ez a dolog, hisz tényleg csak idegeskedne miattad.. Ha ennyire szereted, gyűjts pénzt repülőjegyre, hogy néha meglátogasd :)
2014. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell marasztalni, ha szereted elengeded, had éljen úgy ahogy Ő szeretne. Mondd el Neki, hogy nagyon-nagyon szereted és szeretni is fogod mindig, hiányozni fog, de nem kell minden érzésedet kiteregetni. :)

25/N

2014. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!