Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férjem elköltözött egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem elköltözött egy ideiglenes helyre, mert még ő se tudja mit akar ( én már tudom mit akarok, hogy végleg elmenjen), akkor ezt be kell jelenteni?

Figyelt kérdés
Hol kell bejelenteni? Ill. ki kell jelentkeznie a lakásból? Úgy tudom, csak akkor lehet egyedülállóként emelt családit,ill. más támogatást igényelni ha kijelentkezett. Vagy ezekhez már a válási papír kell? Világosítsatok már fel,mert tájékozatlan vagyok e téren,és jelenleg teljesen szétestem...
2010. szept. 16. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentsd be neki,hogy tudjon róla.
2010. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A biróságon van ingyenes panasznap, ott mindenröl kapsz felvilágositást, és olyat, ami tényleg megállja a helyét. Ha szükséges, kérvényeket is megirnak neked, meg mindenben segitenek.
2010. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz,hogy kijelentsd a férjed a lakcímről, nyomós indokot fogadnak el. Továbbá ha elfogadják, (tavaly novemberben) 2.200.- Ft-ba kerül.

Az exem külföldre távozott határozatlan időre (részemről örökre). Mivel mindenféle hivatalos irat érkezett a lakcímre, muszáj volt kijelentenem őt. Tanúkkal kellett igazolnom az önkormányzat illetékesei által nekem rendelkezésemre bocsátott nyomtatványon, hogy valóban elhagyta a lakást, személyes holmijai nem maradtak ott. Ezt követően még utánajártak annak, hogy valóban elhagyta-e az országot is (ezt írtam le indoklásul a nyomtatványon, ezt a tényt tanúkkal megerősítve), keresték, értesítették az összes hivatalos szervet ennek valós tényéről, valamint az Okmányirodát is, hogy ez a változás történt és vegyék nyilvántartásba.

Néhány hónap múlva kaptam az Önkormányzattól egy hivatalos levelet minderről, amit leírtam: még utánajártak, hogy hol van, keresték az állandó lakcímén, de ott sem volt, értesítették a hivatalos szerveket, Okmányirodát.

2010. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak mert egyedül álló vagy nem jár emelt családi.

Ha a lakás a te tulajdonod bármikor kijelentheted, ha közös ki kell fizetned a részét, vagy eladni és felezni.

2010. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!