Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én pénzemmel azt csinálok...

Az én pénzemmel azt csinálok amit akarok, nem?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltattam egy tetoválást a bal csuklómra 10000 forintért.

A pénzt mellékállással kerestem, ezért úgy gondolom, hogy jogom van arra költeni amire szeretném.

Párom teljesen kiakadt, hogy így sincs pénzünk és még azt a keveset ami van is hülyeségekre költöm.

Tény és való, hogy nincs pénzünk, de én dolgoztam meg a tetoválás árráért és nem ő.

Erre felcsattant, hogy ezzel a szemére hányom, hogy én tartom el.

Én nem gondolok ilyesmire, de a SAJÀT pénzemet, had kölcsem már arra amire akarom.

Egyetértetek?


2014. jan. 11. 09:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem! Vannak fontossági sorrendek tudod? Abból a 10.000-ből egy nagybevásárlást csináltál volna, mellé egy csokor virágot a nejednek és van valami haszon is! Éhen már nem haltok!
2014. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő.
2014. jan. 11. 10:06
 3/35 anonim ***** válasza:
95%
Ha párkapcsolat, vannak fontossági sorrendek. Pláne ha baba is lenne, még lemondások is. Ez van.
2014. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

"kölcsem" ????


egy helyesírási szótárra is költhetnéd, ami azt illeti...

2014. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Azért legalább megbeszélhetted volna velem. Ez lett volna a minimum.
2014. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
15%

amíg nem éheztek és valahogy ki tudjátok fizetni a számlákat, addig nem kéne pampognia, de azért neki is igaza van részben. nekem volt egy fiúm, aki szintén be akarta osztani a pénzem, mondván ő találta a munkát ezért joga van rá(5000 ft-ról beszélünk, mert ez egy alkalmi diákmunka volt).


én mondjuk otthon élek, havonta hazaadok anyának 30E ft-ot, a többit meg arra költöm amire szeretném/kell. tetoválást én is szeretnék majd csináltatni, csak eddig még az anyagiak miatt nem mertem bevállalni, mert mindig elköltöttem a fizetésem, de nekem is lesz hamarosan másodállásom és abból a keresetből meg fogom csináltatni.

2014. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
71%

Te teljesen elmebeteg vagy, sajnálom a barátod, remélem lesz annyi esze hogy most azonnal kihajít a francba.

Ha ilyen unintelligens, önző hárpiával kéne együtt lennem akár egy napot is felvágnám az erem. Hányingerkeltő vagy.

Remélem nem lesz gyereked, nehogy pelenka helyett egy lovat tetováltass a hátadra.

2014. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem mondtam neki, mert úgysem engedte volna.
2014. jan. 11. 10:13
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

Oké hogy te kerested meg a pénzedet, de akkor is együtt éltek, alig van így is pénzetek és abból a pénzből szerintem simán betudtatok volna vásárolni vagy mást csinálni minthogy ilyenekre költsed.

Igaza van a párodnak már ne is haragudj. Én is totál ki lennék akadva ha a barátnőm az utolsó pár ezer forintunkat verné el olyan dologra amire abszolút semmi szükségünk!

Elhiszem hogy vágytál rá, de legalább annyi lett volna benned hogy megbeszéled a pároddal. Egy párkapcsolat arról szól hogy kölcsönösek legyetek egymás iránt és mindent megbeszéljetek, hidd el a párod biztos megengedte volna a tetoválást ha megbeszéled vele és ha nem is rögtön de össze kaparta volna az árát.

Én iy együtt élek a barátnőmmel, elvagyunk tehát marad pénzünk szerencsére, kő kemény munkával persze, és ha valami extrára költenénk megbeszéljük. Jó mindkettőnknek van zsebpénze ami fizetésig megmarad annak az egyik részét félretesszük a közös kasszába és nem nyúlunk hozzá a másik felét meg kettőnk közt elfelezzük.

Ha meg valamelyikünk venni akar valamit vagy közösen ruháznánk be valamire, azt megbeszéljük.

Én is eljárok maszekolni időnként jó most így télen nagyon nincs semmi csinálni való így plusz pénzünk sincs úgy igazán, de a barátnőm is eljár időnként rendezvényekre besegíteni, arcfestés,meg sokszor besegít másba is akkor összejön annyi pénz hogy eltudjunk menni nyaralni is egy rövidebb időre.

De mi úgy vagyunk a barátnőmmel hogy ha szeretnénk valamit beszéljük meg előtte és eldöntjük mi legyen.

Ha új ruhákat vesz magának nem szólok be ameddig tudja hogy meddig mehet el anyagiak terén de javarészt a saját pénzét költi rá így engem nem érdekel csak arra odafigyelünk hogy azért valamennyi maradjon vészhelyzet esetére is.

De ha drágább dologra fáj a foga vagy valami mindig megbeszéljük inkább hogy most mennyire telne rá nehogy koppanjunk hogy hó végére nem marad semmi pénzünk. Meg bármikor jöhet váratlan kiadás.

Szerdán is például ez volt bedöglött a villanybojlerünk, és kénytelenek voltunk újat venni mert majdnem 30 éves bojlerről van szó plusz oké hogy kitudtam cserélni benne a fűtőszálat meg mindent, de hívtam egy ismerőst aki jobban ért hozzá hogy azért nézze át hogy pontosan mit kell megvegyek és mondta hogy jobban járok ha kidobom a francba és vadiúj bojlert veszek.

Mivel a tartály belül már annyira elvolt kopva hogy 1 éven belül kilyukadt volna a francba. Persze hívtam más szerelőket is hogy nézzék át, főleg akik kimondottan ilyennel foglalkoznak és mindegyik mondta hogy maximum 1 évet adnak még neki. És mivel most jelenleg telt is rá így gyors lecseréltük.

Oké SAJÁT pénzedről volt szó, de együtt éltek bármikor szorulhattok arra hogy valakinek a sajátjához kell nyúlnia.

Mi amikor beköltöztünk nagyszüleim házába akkor is a közösen összespórolt pénzünk elment a felújításra, meg minden egyébre és a saját külön megspórolt pénzünkhöz kellett nyúlnunk hogy megéljünk abba a hónapba. Mert rengeteg pénz ment el még további tenni valókra, és még így sincs kész teljesen a ház mert csak a fürdő, konyha, meg a mi szobánk van kész, a nappali meg a másik kis szoba még mindig úgy áll ahogyan azt örököltem egyedül az ablakok, ajtók, meg a radiátorok vannak megcsinálva, de a vakolat, meg a padló még mindig a régi, mivel most nem az a legfontosabb. Pedig én is megtehetném hogy amit 1 évig spóroltam pénzemet ami saját pénz azt elköltöm valahol, de tudom hogy azért azt is meg kell beszéljük mert ugye a házra is van még mit költeni meg tüzelőt sem ártana még venni.

2014. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%
A hetest eléggé lepontozták, pedig neki van igaza.
2014. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!