Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti lemondanátok az örökségről...

Ti lemondanátok az örökségről a lelki terror miatt?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Egy ideig apámmal éltem, aki újranősült. A felesége sokszor megvert amikor apukám nem volt otthon, aztán letagadta. Amikor kórházba kerültem, végre hittek nekem és anyukámhoz költöztem. Azóta nem találkoztam a nővel, apukám nem vitt többé a házukba. Van két féltestvérem, őket sem láttam soha.


Apukám elhunyt, azóta a nő meg a gyerekei folyton zaklatnak hogy mondjak le az örökségemről, mert az őket illeti, ha nem teszem akkor nagyon megbánom.


Ti mit tennétek?


2014. febr. 9. 14:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj le róla, Te is ugyanolyan gyermeke vagy apukádnak, mint a másik kettő. Az özvegyének természetesen semmi nem jár, ő maradjon csendben (az özvegyi haszonélvezeten kívül).
2014. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

Jelentsd fel aklatárésrt és önbírákodással való fenyegetésért. Ez egy kicist helyre fogja rakni őket. Muszáj ,hogy legyen valami retorzió,küönben nem fognak leállni.

Ezt utána mondd meg nekik,h feljelentetted őket. Semmi esetre sem mondj le a jogosan járó örökségedről.

2014. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Van 2 ingatlan és pénz is, ami apukám öröksége.

Meg van 1 ingatlan és 2 autó, amit a házasságkötés után vettek.


Apukámnak nem volt végrendelete. 12 napja hunyt el, még nem volt hagyatéki.



Nem fognak a rendőrségen kinevetni ha ilyen miatt feljelentést teszek? vannak e-mailek, sms-ek, FB-os levelek és többször bejöttek a munkahelyemre is, így tanuk is.


Köszönöm a válaszokat

2014. febr. 9. 16:15
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

12 napja hunyt el, es ok mar az oroksegen veszekednek?! Fuj!

Van ugyveded? Ha igen, akkor csak rajta keresztul erintkezz veluk. Ne felj, csak a szajuk nagy! Ha kapnak egy ugyvedi levelet, elhallgatnak.

2014. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem apud miatt.

"vannak e-mailek, sms-ek, FB-os levelek és többször bejöttek a munkahelyemre is, így tanuk is"

Nem fognak kinevetni - amit leírsz, az megvalósítja a zaklatás tényállását; tegyél feljelentést

Azt pedig korábban leírtuk, hogy apudnak 3 gyermeke van, akiket ugyanúgy megillet az örökség; hogy erről másnak (mondjuk egy vígözvegynek) mi a véleménye, az téged ne érdekeljen. A te részed neked JÁR.

2014. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%
a rendőrök addig semmit sem fognak csinálni, amíg vér nem folyik. Ügyvédhez menj aki nyújtson be egy bírósági keresetet távol tartás miatt.
2014. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A kedves gyerekeknek egyszer s mindenkorra megmondanám, hogy ami az én jussom, abból egy petákot sem kapnak, bármivel is fenyegetőznek.


Ne adj nekik semmiféle felületet, ahol zaklathatnak. ha mégis megteszik, fel kell őket jelenteni a rendőrségen.


A többit privátban írom.

2014. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell reagálni a zaklatásokra, semmi közük hozzád és pont. Max annyit írj vissza, hogy úgy gondolod eleget tűrtél és ha továbbra is személyes úton zaklatnak ezügyben, akkor rendőrséghez, illetve ügyvédhez fordulsz. Hátha ennyi is elég, hogy leálljanak. Ha nem, akkor tényleg lépd meg!

Nem kell velük szóba állnod semmilyen körülmények között. Elegendő hogyha te majd a hagyatékon nyilatkozol, hogy lemondasz-e az örökségedről vagy sem (én nem tenném).

Szánalmasnak tartom, hogy egy ember halála után nem egész két héttel már emiatt képesek vérre menni... Ellenben úgy gondolom, ami téged illet meg, az legyen a tiéd. Lehet ez a gondolkozásmód is számító és hülyén hangzik, de hatalmas segítség (a keserűség mellett) a mai világban, ha valaki örököl egy kis pénzt, vagy ingatlant, ne mondj le róla csak azért mert ezek a torkodnak mennek. Érezd úgy és harcolj úgy, hogy ez apukádból egy kis szelet, amit igen is megérdemelsz! Barmokkal pedig nem kell vitázni.

Egyébként ha rendes rendőrt fogsz ki, nem muszáj rögtön feljelentést tenned, inkább csak kérdezd meg a lehetőségeidet. Hogyha normális alak, akkor olyan megoldást fog ajánlani, ami neked a lehető leghamarabb eredményt hoz!

2014. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%
No, mi lett az ügy vége? Ha még jársz erre az oldalra, Kérdező?
2020. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!