Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyet lehet csinálni? Van-e...

Ilyet lehet csinálni? Van-e mód erre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy apukám 2 éve meghalt, mert alkohol beteg volt és sok adósságot hagyott hátra, ami anyura szállt.. Elfogják árverezni a házunkat, ezért felköltöztünk a mamámékhoz, de most meg apa adósságai miatt anyunak le fogják vonni a fizetése 33%-át ami nekünk nagyon sokat számit.. Én most töltöttem be a 18-at és azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami mód arra hogy én átvállaljam apám adósságait és anyumnak ne vonják el a pénzéből? Nekem nincs keresetem, mert még tanulok és amit nyáron diákmunkázok abból szivesen levonhatják.. Én sem szeretném adóssággal kezdeni az életem, de nekünk az a pénz nagyon sokat számít..

2014. febr. 9. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, apad adossaga eleve nem szallhat anyadra. Ha hazastarsak voltak, akkor minden hitel kozos volt. Ha egyedul apade lett volna, akkor az orokseg lenne es mint ilyen rad szallna, mint leszarmazottra, amit te szepen visszautasithatnal, mivel adossagot csak az orokseg ertekeig lehet orokolni.

Tehat ha megis van adossag es azt anyadnak kell fizetnie, akkor az bizony kettejuk sara.

Milyen adossagrol beszelsz?

2014. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nincs kereseted, így hogyan vállalhatnád át? Nem fogják engedélyezni, hiszen a diákmunka nem egy stabil, rendszeres bevétel, amit terhelhetnének. Amit tehetsz, hogy a diákmunkával keresett pénzt odaadod anyukádnak, hogy abból éljetek, így tudod segíteni, de a banknak, nav-nak, bárkinek, aki terheli a bankszámlát havi, rendszeres bevétel a megoldás, ezért terhelik anyukád folyószámláját. Nagyon szép, hogy segíteni szeretnél, de a nyári kereset erre összegszerűen is kevés és nem is tart ki egy évig.
2014. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hitelezők nem fognak arra várni, hogy te majd valamikor esetleg diákmunkás leszel és kapsz valamennyi fizetést. Nekik kell a pénzük mielőbb.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, de ez nem így működik. És ez az adósság dolog sem tiszta, neked kellett volna örökölni, anyukád minimum adóstárs lehetett.

2014. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!