Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden pasi szokott ilyet...

Minden pasi szokott ilyet csinálni vagy csal az én párom. Normális ez vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Eddig "fiúim"nem ittak alkohol.A párom meg igen.Haza jön a munkából és megissza a 2 üveg sörét vagy 1 üveg borát az otthoni munka mellett.Nem azt mondom hogy taccs részegre vedeli magát,de megissza.Volt már hogy kicsit "berúgott".De ez ritka.

Engem nagyon tudd zavarni,hogy iszik alkoholt.De Tudom ,hogy ez nem megy a családi kassza rovására.Mindenünk megvan aminek meg kell lennie.Eljár dolgozni állandó munkahelye van nem alkalmi munkából élünk.Jó apa(2 gyerekünk van)rendes társ.Sose bántana minket.Mindenki párja megissza vagy csak az enyém?


2011. szept. 23. 11:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a baráti körömben csak egy hasonló ismerősöm van. De szerencsére az én párom nem ilyen.

Nyáron megiszik (max hétvégén) napi egy doboz gyümölcsös sört, de az ugye alkohol nulla. :)

Apum egyáltalán nem iszik.. a családomból sem.

Szerintem le kéne ülnötök ezt megbeszélni, mert ha nem tud nélküle meglenni és valóban ezekre naponta szüksége van, akkor már az alkoholizmusba sorolható.

2011. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
bocsi csak nem csal.mellé nyomtam
2011. szept. 23. 11:59
 3/41 anonim ***** válasza:
79%

enyém ugyanez...este sörözik..és már alig van olyan nap hogy ne tenné..

az elején én is balhéztam vele ezért ..már nem..de sz@r hogy a gyerekek ezt látják..

2011. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
a párod alkoholista. még abban a stádiumban amikor valamennyire kontrollálja magát, de lehet hogy lesz ez sokkal rosszabb is.mi is szeretünk néha inni, de havonta csak pár alkalom. aki minden nap iszik az már alkoholista.
2011. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém néha szokott meginni 1 !!! üveg sört, meccs nézés közben. Vagy megiszik 1 pohár bort este. De nem minden nap. Az szerintem sok.
2011. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
87%

Mnyáron 40 fokba esténként az erkélyen még azt mondom oké...

De egy hónapban 20 munkanap van(vagy több),akkor kicsit soknak tartom...Szerintem hétvégéken még rendben lenne...

2011. szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
87%

Hm.

Az biztos, hogy az én férjem is rendesen dolgozik, itthon szinte mindenünk megvan, de havonta iszik kb. 1-1 doboz sört.


Én nem írom, h a párod az alkoholizmus felé halad, biztos van ember aki meg tudja állni egy határnál, de mondjuk gondolj bele, ha elveszti pl. az állását?...

A mérték mindenben jó, az alkoholfogyasztásban is!

2011. szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
69%

Ha itthon "nagy melóban" van, akkor megissza ő is az 1-2-3 pohár fröccsét, sörét. Nagy melónak számít például kívülről a ház szigetelése, lépcsőkorlát összeállítása, felszerelése, valami nagy ketyere órákig tartó szerelése, javítgatása stb. Nem tartottam piásnak, most sem tartom annak, hiszen nem "lételeme" az alkohol, de nem is tiltja meg magától.

Egyébként az ismeretségi körömben is észrevettem, hogy sok férfi megissza a magáét, ettől még nem mindegyik lesz alkoholista. Baj akkor kezdődik, ha ez fokozódik, és egyre többet lesz egy kicsit mólés. Akkor időben észbe kell kapni, és szépen elbeszélgetni vele.

2011. szept. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
47%
Én több olyat ismerek, aki meló után sört vagy bort iszik, mint aki nem... Az én párom is megteszi. De az irodista kollegáim is. Ez azért igen messze van a lecsúszott alkoholisták szintjétől szerintem.
2011. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
39%

Az én barátom szinte minden nap iszik alkoholt. Reggel úgy megy munkába, hogy már egy doboz sör benne van...ott még a munkatársaival fröccsözik...

Nekem ez nem tetszik, furcsa nagyon, de még soha nem láttam részegen...engem nem hoz kellemetlen helyzetbe ilyenkor, a munkájára eddig tudtommal nem volt kihatással ez, hogy iszik...úgyhogy nem tudok neki mit mondani. Az én kedvemért gondolom nem fogja letenni, ha csak annyit mondok, hogy nem tetszik... meg ezért nem is fogom elhagyni, hiszen eddig még nem adódott belőle probléma. férfi...úgyhogy neki a sör alap.

21/L

2011. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!