Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó-e a kategória, azt sem garantálom, hogy rövid lesz a bejegyzés, de örülnék néhány tanácsnak :)

Szóval húszas éveim elején járó lány vagyok. Néhány hónappal ezelőtt megismerkedtem egy pasival,szerelmesek lettünk egymásba és én eljöttem hozzá külföldre, mivel ő itt él /magyar ő is/ néhány éve már. Elterveztük, hogy ő kilép a munkásszállóból, keres albérletet, én kijövök hozzá és egy idő múlva, ha megy már a nyelv nekem, lesz munkám nekem is, és szépen fogunk itt éldegélni. Akkor úgy gondoltam, hogy ennél jobb dolog nem is történhetett volna, hogy néhány agyatlan idióta pasi után végre igazából szerelmes vagyok egy értelmes fiatal férfiba, aki mellett ráadásul lehetőségem nyilhat egy anyagilag is jobb élethez, ha külföldön tudok munkát vállalni. Mielőtt ez a változás be nem lépett volna az életembe, ugyanúgy mint más rengeteg ember Magyarországon, minimálbérért dolgoztam otthon 2 műszakban egy gyárban, és tűrtem hogy az egyébként is f.ostos fizetésem 33%-át tiltsák egy olyan tartozás miatt, amit anyám csinált nekem, de ez egy másik sztori.../Röviden: anyám árvaellátást vett fel utánam jogosulatlanul 18 éves korom után, a tudtomon kivül, és rajtam hajtják be, jelenleg több mint fél millió ft-os tartozás. egyetlen megoldás az lett volna, ha beperelem a saját anyám, akivel egy háztartásban élek, hogy becsapott. ennek az lett volna a következménye, hogy valószinüleg úgy kivágott volna az utcára, mint macskát sz.arni./ Emellett volt otthon egy A-hitelem, amit anno laptopvásárlásra használtam fel /120ezer ft/. Ezt sem tudtam teljes mértékben kiegyenliteni.

Szóval: jött ez a pasi az életembe. Úgy gondoltam, hogy ha már végre megszerettem valakit, és ő is szeret engem, akkor miért ne adnék fel mindent, és jönnék el hozzá ide ki. Felmondtam a munkahelyemen, ő talált itt egy albérletet, kijöttem, összeköltöztünk. Ezután elkezdtek gyűlni a problémák. Az albérlet ahova költöztünk egy falu farkán van, ahonnan a párom ugyan el tud járni továbbra is autóval a munkahelyére, viszont én gyér nyelvtudással, és napi 3 buszjárattal nemigen van esélyem eljárni innen egy városba dolgozni. Az albérlettel is sok a gond, mivel közös konyhánk van a ház tulajával, egyre több az ebből adódó probléma és elmaradásunk van a bérleti dij fizetésével is. Rá kellett jönnöm, hogy ez a külföldi élet, távol az otthonomtól, rengeteget kivesz belőlem, nem tudom megszokni, nagyon idegen,és sokszor szivem szerint hazamennék. Viszont akkor a kapcsolatomnak vége, mert a párom meg nem fog hazajönni, mert otthon ugye mindenki tudja milyen a megélhetés. Igazából azzal a húzásommal, hogy eljöttem otthonról és nincs munkahelyem, az otp-s hitelkeretemet felmondták és követelik vissza a pénzt, ha nem, akkor végrehajás alá kerülök. Nincs már TB biztositásom se, a másik hatalmas tartozásommal meg nem tudom mi van, amiről fentebb irtam. Sokszor úgy érzem, hogy anyagilag még nagyobb bajban vagyok, mint otthon. El kellene innen költöznünk egy városba, hogy valami melót találhassak, mert innen szinte esélytelen megmozdulnom. Sőt egyre jobban fennáll a veszélye, hogy a tulaj megmondja, hogy elkezdhetünk pakolni szépen, ha nem fizetjük rendesen az albit. Én már kezdek idegileg kibukni, nem tudom mi lenne a jó lépés. Ha hazamennék, hogy a páromnak is könnyebb legyen anyagilag, akkor félek, hogy a kapcsolatunk /ami egyébként nagyon jó, az anyagi nehézségek ellenére is/ tönkremenne a távolság miatt. Na meg ha hazamennék, kitudja meddig kéne keresgéljek, hogy legyen munkám és a pénzem háromnegyede tartozásokra menne el. Jelenleg nulla forintom van, mert amim volt beleadtam én is a közös életbe, otthon meg anyámék nem fognak tudni támogatni. Jelenlegi albérletünkből elköltözni pénz hijján szinte lehetetlennek érzem. /itt külföldön is kérnek kauciót, meg mindent és egy albérlet min 700 euro havonta,meg az itteni tartozást is ki kellene attól független fizetni/ Nem tudom kibirnám-e a párom nélkül, ha hazamennék ő meg mégjobban ragaszkodik hozzám, nem akar elengedni egyre többet borul ki ő is a helyzetünk miatt.

Ti mit tennétek a helyemben??


2014. febr. 10. 09:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Finoman fogalmazva is az a véleményem, hogy hulye vagy.

Egy relatíve vadidegen férfihoz mentél kulfoldre munka, nyelvtudás, penz nelkul, ráadásul Magyarorszagon tartozásod van, nem is kicsi. Arrol ne is álmodj, hogy a tartozásod majd eleve ül, csak nőni fog.

Ha pici eszed lenne hazamennel, dolgoznál, rendeznek a tartozásod es akkor állnál neki a kulfoldon gondolkozni., ha tudnád a nyelvet.

2014. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

hű, ez szarügy nagyon. Valahogy meg kell oldanod hogy te is dolgozz odakint. Nem tudom merre vagy, gyanítom nem anglia, ha euróról beszélsz. Mondd meg melyik ország, hátha van valakinek ötlete. Pl. ha Hollandiában lennél, mondanám hogy menj el az önkormányzathoz, mert ott vannak ingyenes nyelvtanfolyamok, ahol alap szinten azért el tudsz kezdeni tanulni. De ha jól tudom Franciaországban is vannak ilyen lehetőségek.

Szerintem a legnagyobb baromság, ha hazajössz, itt semmire nem lesz lehetőséged, mint éhen halni!


Én mindenképpen sürgősen munka után néznék, ha napi 2-3 órát kellene buszoznom akkor is. Vagy ott a faluban ahol élsz vállalj takarítást, vagy gyerekfelügyeletet. A lényeg hogy kezdj el te is dolgozni!

2014. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

amúgy ha a pasid autóval jár dolgozni, nem értem miért olyan nagy probléma munkába vinni téged is. Lehet nem is akarsz dolgozni? Lehet azt képzelted, hogy beleteszed a s*ggedet a készbe és meg sem kell érte dolgoznod?

Tudom, kemény szavak ezek, de lehet ráébresztenek téged is valamire...

2014. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
a harmadiknak: nem!valakivel osszetévesztesz!! nem eltartatni akartam itt magam, hanem szarul jöttek ki a dolgok, nem ugy, ahogy terveztuk!!! abba, hogy szarba lett a párom anyagilag, arrol ö is tehet mert nem képes sporolni, én meg csak nem pofázhatok bele, hogy mit csináljon a pénzével amit megkeres, pedig néha szivesen beleszolnék!!!! Ö eloadta nekem, hogy minden rendbe lesz, amig megtanulom a nyelvet,és el nem kezdek dolgozni és még mindig segiteni akar, csak egyre nehezebb neki. o is tudja, hogy itt nekem ezen a helyen ahol élünk, nem lesz munkám. o is meggondolatlan volt, és lehet, hogy én is!!!! bocs, a helyesirasért, csak gyorsan akartam gepelni, és nem magyar a billenytuzet
2014. febr. 10. 10:03
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Azert eleg mókás, hogy a pasi lesz a végen a hibás mindenért..... Menj haza, keress munkát, rendezd a tartozásod. Valahogy ugy tűnik, a nyelvtanulás marhára nem érdekel téged es dolgozni se szeretnél.
2014. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
amugy meg ő hajlnali 5-kor indul melóba és este 5-re ér haza, szoval nem tud ugy ugrálni engem munkába vinni. és képzeld el, hogy dolgoznék, ha lenne mit. és igen nagy hiba volt nyelvtudas nélkül jönni, már én is rajöttem. nem azt kértem, hogy oktassatok ki, vagy hordjatok el, hogy nem akarok dolgozni csak eltartatni magam, hanem hogy valami esszeru tanácsot adjatok!!!! Amit igazábol a második válaszolonak köszönök idaig egyedül.. én is tudom, hogy talán hiba volt, de szeretjük egymast parommal!!
2014. febr. 10. 10:07
 7/21 anonim ***** válasza:
Szia. Melyik országban éltek? Sajnos rossz a helyzeted mert mondhatni minden lehetőséget felégettél magad mögött.
2014. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Pont azért jó külföld, mert nagyon mobilisak tudtok lenni. Ott életvitelszerűen mindenki albérletben él, nagyon könnyű váltani ha nem írtatok alá valami förtelmes szerződést.


A nyelvet rendesen tanulod? Csak mert a tessék lássék mód nem igazán jó. Nem lenne rossz tudni, melyik országról van szó. Angolul ugyanis könnyebb megtanulni mint pl. németül (Szerintem) és ha angol nyelvterületen vagytok (Pl. Írország) akkor is biztos van olcsóbb albérlet, és nem az Isten háta mögött, ha német, akkor is vannak olcsóbb helyek.


Fővárosokban szokott lenni különálló garzon 700 euro, csak szólok. Egy faluban, tulajjal közös lakás 700 euróért átverés. Körbenéztetek rendesen?

2014. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnal ott allast kapni, ahol a parod dolgozik? akkor egyutt jarhatnatok dolgozni

Vagy bentlakassal munkat talalni, mondjuk szallodaban, oda meg kulonosebb nyelvtudas se kell pl egy ejszakai takaritonak.

2014. febr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Na már most. A probléma nem kicsi. Azonban nem kilátástalan a helyzetetek.


Nyelvtudás nélkül rengeteg ismerősöm dolgozik kint külföldön. Igaz nem egy nagy durranás a munka, mert így rendszerint csak mosogatónak veszik fel az embert, de azért is fizetnek kb 900 eurot. Ez ugyan nem sok pénz kint, de legalább az albérlet meglenne belőle.

Mivel a párod jól beszéli a nyelvet, talán segíthetne neked mind a nyelvtanulásba, mind a munkakeresésbe.


Az otthoni tartozásodról meg csak annyit, hogy anyáddal le kellene tisztázni, hogy vagy bevállalja a részletfizetést, ha már így elbánt veled, vagy ténylegesen ráterheled azt a fél millát. Emberi módon meg lehet beszélni. Ha szándékosan hoz ilyen nagy bajba, akkor nem érdemli meg, hogy ne tegyél lépéseket. A legrosszabbat teszed, nem foglalkozol a tartozással.


Ha lesz munkád, akkor 1-2 száz eurot utalhatsz a magyar számládra, hamar nullán lesz, és nem lesz további következménye.


Teljesen mindegy, hogy eddig miben voltál felelőtlen, innen kezdve változtatnod kell, ha fenn akarsz maradni. Mosogatói állás mindig van. Ha mást nem, a párod menjen vissza munkásszállóra, te ugyanabban a városban keress mosogatói állást pl egy szálloda konyháján, találkozni így is tudtok, viszont azt a pénzt amit lakhatásra kellene költeni, félre tudjátok tenni. Pár hónap múlva meg teljes nyugalomba tudtok keresni egy albérletet.

2014. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!