Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az élethelyzetben?

Figyelt kérdés
Babát vártam, tizenkettedikes voltam gimnáziumban. Akitől véletlen lett, az szó szoros értelmében alkalmatlan nem hogy a gyereknevelésre, de még az önálló élethez is, mivel nagyon felelőtlen. Megismerkedtem valakivel, összeházasodtunk, lett még egy babánk és ő hajlandó volt elmenni dolgozni, nem úgy, mint az első párom. Neki vannak céljai. Viszont ő is elég felelőtlen. A családot annyival letudja, hogy elmegy reggel dolgozni, délután hazajön és pihen, és hétvégén is pihen, vagy edzésre jár. Szerintem a házimunkából kivehetné a részét, mert házimunka nem csak akkor van, amikor ő dolgozik. Vagy kint a ház körüli teendőkből. Én most fogom befejezni 2 év késéssel a gimnázium utolsó évét. Két baba mellett nem dolgozom, tanulok és az itthoni teendőket csinálom. Viszont a férjem letud a munkájával mindent. Az egyik kicsit sem bízhatom rá, mondjuk amíg kimegyek a mosdóba, mert egyszerűen képtelen figyelni rájuk. Jobban leköti a tv-ben a meccs. Meg a saját fizetését azt magára költi, a gyerekekre költsem a gyest, meg osszam úgy be, hogy rám is jusson. Szerintetek hogy tehetném normálisabbá ezt a kapcsolatot? Próbáltam megbeszélni vele, szerinte hülye vagyok és az a dolgom, amit csinálok, ő meg csinálja a sajátját. Meg szerinte minek tanulok tovább, itt a két gyerek. Szerintem meg a szüleink is segítenek elég sokat, ahhoz képest, hogy a férjem 30 éves és meg tudom oldani ezek mellett a továbbtanulást levelezőn.
2013. márc. 2. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Mikor megismerted,nem gondoltad végig h ő ilyen? nem igazán fog változni,ha nem "nőtt fel" ahhoz hogy családja legyen,semmit se tehetsz.Azu hogy nem tudod rábízni a gyereket,az a te hibád is nagy mértékben,mikor az első megszületett,akkor kellett volna bevonni a gyerek körüli teendőkbe.Ismerje annyira a gyerekét hogy rá tudd bízni...így csak szinte téd a gyerek,nem kettőtöké,annyira nem is tudna vele mit kezdeni ahogy olvaslak.

Nekem is ilyen volt a gyerekem apja,és mondtam is neki h ez nekem nem megfelelő,próbáltuk megbeszélni,többször is,de nem ment.Otthagytam,mert nem így akarok megöregedni egy ilyen pasi mellett.

Fiatal vagy,tedd fel magadnak azt a kérdést hogy így akarod leélni az életed?Ha sokára sincs változás,kár erőlködni.

2013. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem kellett volna egyik pasinak sem gyereket szülni. Nem is értem az ilyen nőket.
2013. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

2. válaszolóval értek egyet. "Véletlenül" felcsináltak, aztán szültél még egy idióta pasinak gyereket. Gratulálok!


Ne haragudj, tudom hogy megoldást vársz a problémádra, de az ilyen nőket mint te, egyszerűen képtelen vagyok megérteni...

2013. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de ha jól értem akkor 2 év alatt 2 gyerek, más apukától, és most vagy 20 éves? Szerintem sok mindent nem tehetsz, ezen nem most kellene gondolkodnod:(
2013. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Hát először is gondolkodni,gondolkodni,gondolkodni!Használni az eszedet,és nem szülni mindenféle hülyegyereknek.Amúgy nem sokat várhatsz tőle,nem fog megváltozni.Nem partner az életetekben.
2013. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jól elcseszted az életed, tanulj, azt nagyon jól teszed. :)
2013. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
edd meg amit főztél
2013. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
az én apukám is ilyen volt amikor megszülettünk utána sem változott semmi, elment dolgozni, hazament lefeküdt a tv elé, semmit nem segített a házkörül sem, anyukám csinált mindent úgy, hogy mikor már oviba jártunk ő is dolgozott és a fizetése apukám számlájára ment, nem változott semmi 10 év után sem mire végre elváltak. Előbb kellett volna...
2013. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát először is,van igazság előttem hozzá szólókban,

tanulhattál volna az első hibádból,de nekem van olyan ismerősöm,nem is egy,

aki szintén nem tanult belőle,sőt még a másodikból sem.

Másodjára,tényleg attól függetlenül nagyon ügyes vagy hogy 2 gyerkőc mellett tanulsz,ezt nagyon jól teszed,abba ne hagyd!!!! és hogy anyagilag is ügyesen beosztasz.

Harmadjára pedig,

-hogy állsz a szüleiddel?Támogatnak?Nem tudnál hozzájuk költözni?

A párod nem fog megváltozni,ezt ne is várd,elég idióta felfogása van/már ne haragudj/,csak én a falra mászok az ilyen felfogású pasiktól!!!!

Ha a szüleidhez tudnál költözni amíg tanulsz pl és nem tudsz munkába állni,akkor beadhatnád mind a két gyerek

után a gyerektartási kérelmet.

én szívbaj nélkül beadnám,a gyerekeidet nézd!!!

Ha nem tudsz senkitől segítséget,ahova oda költözhetnél,akkor egy nagyon rossz helyzetben vagy,mert nem tudsz merre lépni,majd talán ha elmész dolgozni,és lesz egy kis pénzed.

Én nagyon remélem hogy egyenesbe jön az életed!

2013. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!