Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg az az általános...

Tényleg az az általános nézet, hogy 40 felett egy nő társkeresés terén már leírhatja magát? Tapasztalatok érdekelnének, az elmélettel én is tisztában vagyok (mármint hogy soha sem késő).

Figyelt kérdés
43 éves vagyok, egyedül élek, családom gyakorlatilag nincs. Van egy évek óta tartó döcögős kapcsolatom (se vele-se nélküle), én már belefáradtam, a párom viszont épp most szeretné komolyabbra fordítani (talán mert rájött, hogy már ő sem fiatal), és nagyon igyekezni próbál hogy megtartson és jóvá tegye a "bűneit". Valamikor nagyon szerettem, de annyira elmérgesedett a viszonyunk, hogy én már kiábrándultam belőle és feladtam. Sajnos mindenhol azt hallani, hogy ennyi idősen már örüljön egy nő, ha valaki egyáltalán ránéz. Megjegyzem, a párom is célzott rá, hogy úgysem találnék már jobbat. Valóban ez a helyzet, törődjek bele hogy már nem vagyok boldog azzal, akit régen nagyon akartam és maradjak vele, hátha mégis működni fog valahogy, vagy lépjek ki és kockáztassam, hogy szembesülhetek azzal, hogy valóban kemény dió lesz (netán lehetetlen) még társra találnom és végleg egyedül maradok? Voltatok ilyen helyzetben?
2009. dec. 8. 12:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy van jobb.Csak meg kell keresni.

Egyébként nem írtad,hogy lenne gyermeketek,tehát azért,mert nincs más ne maradj vele.

Egyébként meg egyedül gondolod olyan szörnyű lenne?

2009. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szeretek egyedül lenni, tehát ebből a szempontból nem vagyok társfüggő, de azért ez nem lehet az életcélom.
2009. dec. 8. 13:05
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Gőzöm sincs, hogy mi az általános nézet, de ne add fel sose és ha már nem jó egy kapcsolat, és megteheted minél hamarabb lépj ki belőle! Ennyivel tartozól magadnak! Valószínűleg nem lesz könnyű új párt találni, de inkább lennék egyedül, mint egy boldogtalan kapcsolatban! Jó pár évig voltam egyedül, néha meg-megingotam, hogy nem kellene e valamilyen kompromisszumot kötnöm pár dologban, vagy gyökeresen változtatni valamit, de aztán elvetettem. És ugyan nem kerestem, de ma már olyan férfi van mellettem, amivel maradéktalanul boldog vagyok. Szóval hajrá, a boldogság nem kor kérdése! Járj el egy neked tetsző tanfolyamra, tornára vagy könyvtárba, tágítsd ki a látókörödet, légy nyitott és hidd el, hogy értékes vagy és lehet téged akárhány évesen is szeretni! :)
2009. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Ismerősöm most 40, 4 éve elvált, 2 gyerekkel (egyik kicsi), azóta volt egy 1,5 éves kapcsolata, meg egy rövidebb másik (pénzes psai volt, de a nő kiadta az útját :-)), most kezdődött a harmadik kapcsolata, a fickó jó beosztású, elvált, jómódban él. Ezt csak azért írom, hogy a párod szerint úgyse találsz jobbat.

Persze nem mindegy, hogyan tartod magadat, az ismerős nagyon fitt, alakja bomba, mindig rendben van (haj, smink, köröm, stb.) Modern gondolkozású, a kicsi gyerek miatt is fiatalos. És bármikor talál párt, amikor akar.

2009. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a legjobb helyen vagy.

Az élet, a sors, vagy nevezd, ahogy akarod mindig jobban "tudja", hogy mire van szükséged.


Mehetsz is maradhatsz is, nem ezen múlik. Ha már nem tudtok mit tanítani egymásnak az az egyetlen olyan ok az elválásra, amikor valóban menni kell. A többi vagy menekülés, vagy a feladat fel nem ismerése/vállalása, esetleg lustaság, "csalfa, vak remény" (hogy elsunnyoghatsz a lecke megtanulása nélkül is, és máshol majd jobb lesz), kényelemszeretet. Sok minden lehet.


Te írod, hogy feladtad. Egyetlen dolgot akarok ezzel mondani. TE adtad fel. Biztosan úgy érzed, jó okod volt rá, és mindenki más is így tett volna, legalábbis ez a "normális". Sok mindent tudok én is mondani, amivel megideologizálom ezt vagy azt a döntésemet, biztosan te sem vagy ezzel másképp. (Az a "szörnyű", hogy minél okosabb, tapasztaltabb vagyok, annál jobbak ezek az ideológiák is, néha már magam is elhiszem őket.) :P


Ettől még nem feltétlenül igazak. Sőt.


Akár maradsz, akár lépsz, azt ne tedd félelemből! Keresd meg a belső hangodat, a legmélyebb érzéseiddel próbálj kapcsolatba kerülni, ne a felszínnel! A félelem soha nem a lélek hangja, mert a lélek nem fél. Az egó fél. Rá hallgatni viszont nem érdemes az esetek többségében. :D

2009. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én csak 30 éves fiú vagyok, tehát a meglátásaimat, véleményemet úgy vedd, mint egy elvileg nálad kisebb tapasztalattal rendelkező embertől.


Idézlek:

Megjegyzem, a párom is célzott rá, hogy úgysem találnék már jobbat.


Erre én kapásból ennyit mondok, a nagy francokat.. A kérdésedre pedig ezt: a nagy francokat.


Kezdeném ott, hogy ez az ember a maga érdekében mondott ilyet, lerombolja az önértékelésedet azért, hogy vele maradj. Ha igazán szeretek valakit, én nem mondok ilyet - és ha jól belegondolok, akkor se ha nem szeretem igazán. Szóval ha rám hallgatsz, lapátra vele, mert pont ő az, aki annyit ér amennyi kihallatszott a szájából...


Te egy 43 éves hölgy vagy, egyedül vagy. Mint mindenki, megérdemled a társaságot, a szeretetet. Az is teljesen természetes, hogy neked létfontosságú, hogy igazi lelkitársad legyen valaki, ne csak hancúrkandúr. Leírnod pedig teljesen felesleges magad, az egész az elhatározásodon és a kitartásodon múlik. Utóbbi azért, mert sajnos garantált, hogy a társkeresésen keresztül sok kreténnel kell szembesülnöd. Én mégis biztatlak téged és akkor is biztatnálak ha ennél 20 évvel idősebb lennél.


Még nagyon sok dolog vár rád, és bár konkrétan nem vagy már fiatal, de távolról sem öreg. Igazi érett nő vagy; miért ne lehetnél szeretetreméltó, kedves és szexi?! Van azért bőven férfi, aki vevő lenne rád és értékelni is képes téged, szóval sok sikert kívánok hozzá!

2009. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült újat kezdeni. Átlagos nő vagyok, de nem hanyagolom el magam. Felfrissültem az új kapcsolatban. Ehhez először vállalnom kellett azt, hogy merjek egyedül lenni. Úgy történt, hogy beiratkoztam posztgraduális képzésre. Ott voltak addig ismeretlen férfiak. A közös érdeklődés hozott össze minket.

Jól megvagyunk, és lett egy közös cégünk is.

2009. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat!
2009. dec. 8. 13:46
 9/20 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat, sokat gondolkodtam a leírtakon. Úgy néz ki, a párom most már megértette, hogy én be akarom fejezni, azt hiszem tényleg vége. Persze most szörnyen érzem magam pont így az ünnepek előtt, de ezt a lépést meg kellett tennem. Hogy jól döntöttem-e, az biztos hogy nem most fog kiderülni...
2009. dec. 10. 15:16
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Áh!!

Most van a második leosztás!

Szemezgess nyugodtan! Van ott. Búza az ocsú közt! :)

44/nő.

Ami nme megy, azt ne erőltesd!

Megalkudni ráérsz 80 évesen is!

Mellesleg:

kérdem a 67 éves szomszédasszonyt, hogyg van.- Azt mondja, ő jól lenne, csak az idegeire megy az apukája(87), mert most nősült és Féltékeny! az új arára. Mert fiatal, csak 75 éves, s ezért féltékeny!!

Még a java hátravan!Nekünk


44/n

2009. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!