Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kire hallgassak? A Férjemre...

Kire hallgassak? A Férjemre vagy magamra?

Figyelt kérdés

Tegnap történt az eset a munkahelyemen.

Azzal kezdeném, hogy egy kis nyomdában dolgozom. 5 évvel ezelőtt léptem be, azóta becsületesen dolgozom ott. Annak ellenére, hogy hülyének néznek. Az első évben amikor mindenki kapott kisebb-nagyobb jutalmat (akkor még adott a főnök) én nem kaptam. Kérdésemre azt válaszolta, hogy azért nem, mert nem fejlődöm. Megsértődtem, mert én vagyok a 3 ember közül az egyik aki minden géphez ért, akihez mindig mennek segítségért. De nem hisztiztem, dolgoztam tovább. Következő évben sem kaptam, sőt a harmadik évben sem. Harmadik évben arra hivatkozott, hogy azért nem kaptam, mert munkahelyi balesetem volt, eltört a lábam, és hiányoztam egész évben 8 hetet. Ezt nem fogadtam el válasznak, szóvá is tettem, hogy mások több hetet hiányoztak, erre jött a válasz: Bár sokat fejlődtél, de több idő kell neked egy munkához mint másnak..Mondom, igen, mert én állítom be mindenki gépét, ha elromlik valami, engem hívnak, hogy segítsek.. (azt elfelejtettem megírni, hogy a másik 2 lány aki szintén minden géphez értett kiléptek, így egyedül maradtam a tudásommal)

Így úgy döntöttem, hogy ezentúl senkinek nem segítek, oldja meg a problémát a főnök, és a csoportvezető. Oda is mentem mindenkihez, elmondtam, hogy nem személyes ügy, de tőlem ne várjanak többé segítséget. Ha be kell állítani a gépet, ha elromlik szóljatok Vilinek, vagy a csoportvezetőnek.

Persze ez se volt jó.. Mi az, hogy nem megyek oda, és csinálom meg más helyet?? Nem mentem, Sőt úgy döntöttem, hogy kilépek. (kaptam egy munkaajánlatot, amit elfogadtam)

Így tegnap beadtam a felmondásomat. Tegnap délelőtt a főnök habzó szájjal jött le, és úgy ordított velem, hogy azt hittem ott helyben keresztbe nyel. Őrjöngött, és mindennek elhordott, hogy mit képzelek én, hogy cserben hagyom már ideje, mert nem segítek, és így sok munka nem ment ki időben, most meg dobhat vissza egy csomó melót, mert olyan munkát vállalt amit csak én tudnék megcsinálni (mert én értek a géphez, volt annyi eszük, hogy senkit nem tanítottak be rá) Úgy ordított, hogy minden gép leállt, és mindenki minket bámult. Na nekem sem kellett több. Kikértem magamnak azt, hogy ordibál, és azt meg főleg hogy mindennek elhordott. de csak szidott tovább, hogy nem enged el, mert nem hagyhatom cserben őt.. Ott előttem darabokra tépte a felmondásomat, és paprika vörösen kiabált tovább.Elegem lett, elborult az én agyam is. Rákiabáltam, hogy vagy lejjebb veszi a hangerőt, vagy leöntöm vízzel. Még hangosabb lett, így mérgemben kikaptam az egyik gépmester kezéből a vödör vizet (amit éppen vitt volna a helyére de megállt mellettünk, a kiabálás miatt) Én kikaptam a vödör vizet és simán leöntöttem a főnökömet, majd félre löktem, persze kiabáltam én is, hogy a felmondási papírommal akár a seggét is kitörölheti, én akkor sem dolgozom itt többé. Majd odaszóltam a csoportvezetőmnek, hogy "na én most lelépek." Hazamentem.

Ma reggel elmentem orvoshoz, és kiírattam magam táppénzre.

11 órakor hívott a csoportvezetőm, hogy holnap menjek dolgozni, és a főnök bocsánatot akar kérni, de ideges volt. Én erre azt mondtam,hogy akkor kérjen ő bocsánatot, és ne üzengessen. Nincs miről beszélni.

1 órával később újra telefonált, hogy a főnök üzeni, hogy beszéljük meg, akár fizetés emelést is adna ( azt elfelejtettem megírni, hogy a tegnapi veszekedésnél felhánytorgattam neki a "nem fejlődök eléggé" szövegét is)

A férjem szerint ne lépjek ki, hanem kérjek több fizetést, mert szerinte innentől kezdve megbecsült dolgozó leszek. Én szerintem meg nem így lesz, hanem még jobban kihasznál, és ha már nem lesz szüksége a tudásomra, munkámra, ki fog rúgni..

Ezért azt mondtam a férjemnek, hogy holnap bemegyek, és pofátlanul azt fogom mondani, hogy

"oké, maradok, ha most rögtön írunk egy új szerződést 500 ezer forintos netto bérről" (tudom, hogy ez képtelenség, de miért ne mondjam ezt?)

Férjem szerint csak gonoszkodok, mert ezt a főnök nem fogja megadni..Ne csináljam...

Így estefelé, kezdem magam idegesíteni a holnapi nap miatt. Soha nem mentem el így egy cégtől sem, soha nem voltam bunkó vagy pofátlan..de valamiért úgy érzem, most annak kell lennem.

Szerintetek? Megérdemelné, hogy egy kicsit pofátlankodjak vele?? Vagy inkább hallgassak a férjemre, és menjek vissza dolgozni??

41/N


2014. febr. 11. 19:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el. Ha valakivel így kell beszélni azért hogy megbecsüljön, onnan menni kell. Én normálisan beszélnék vele, ki tudja még hogy hogy lesz,de egyetértek a többiekkel abban hogy úgyis kirúg.
2014. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk ha en lenenk a fonokod es leontottel volna vizzel akkor elso lepeskent felpofoztalak volna (fonokseg nelkul is, mert hiaba kiabal valaki, attol meg nem kell leonteni vizzel) , utana pedig rendkivuli felmondassal megvaltam volna toled es az se erdekelne, ha te lettel volna a legjobb munkaero. Mokas, hogy eszedbe se jut, hogy te is hibaztal, nem is kicsit, sot. Amugy senki sem potolhatatlan es megeshet, hogy ket szek kozul a pad ala esel.
2014. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a felmondási idő 30 nap, végül is ezért mentem táppénzre. Ugyanis a táppénz beleszámít a felmondási időbe (ennek utánajártam) A másik munkahely biztos munkahely, ott már várnak.

Nincs szándékomban visszamenni, mert tegnap enyhén szólva eléggé megalázónak éreztem, ahogy ordibált velem, és mindennek elhordott..(szó szerint mindennek) Oka nem volt, mert sosem voltam bunkó vagy szemtelen, csak elegem lett, és úgy döntöttem kilépek.

Egyébként délután felhívtam a testvéremet (NAV-nal dolgozik) elmondtam, hogy mi történt. Azt mondta ilyen esetben azonnali hatállyal is felmondhatok mert a főnök viselkedése nem volt korrekt.(több tanú is lenne rá)

Azzal is tisztábban vagyok, hogy ennyi pénzt soha nem fog megadni, és azzal is hogy sosem leszek megbecsült.. Végül is magán kívül senkit nem értékel a főnök..

Csak életemben először kicsit gonoszkodtam volna..

2014. febr. 11. 19:56
 14/29 anonim ***** válasza:
86%
Es szerinted melyik ott dolgozo fogja tanusitani, hogy a fonok viselkedes nem volt korrekt??? Nagyon megxivhatod az azonnali hatalyu felmondassal.... A vegen majd fizethetsz neki.
2014. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

ma 19:54

Lehet, hibáztam, de kérdezlek én téged.

Mit tettél volna ha csendben dolgozol, majd lejön a főnököd, és elkezd ordibálni, hogy milyen aljas senkih*zi, sze*ét,q*va vagy, hogy b*** -nál meg a q*va any*-d etc...(a többit le sem írom, mert törölnék,de ennél még cifrábbakat.) Én csak állok, és nem hiszek a fülemnek. 41 évesen soha senki nem beszélt velem így. Többször normális hangnemben mondtam neki, hogy vegyen issza, beszéljen kulturáltan. Ha én megadom a tiszteletet, akkor el is várom tőle is. De csak pocskondiázott tovább, mint aki megkergült, ráadásul többször hadonászott felém mint aki megakarna ütni. Na amikor bepipultam akkor is mondtam, hogy vagy lejjebb veszi a hangját vagy lehűtöm vízzel..

Ha felpofozott volna, akkor megtettem volna a kellő lépéséket.

Tudod, azért mert valaki a munkaadód, még nem jogosítja fel semmi arra, hogy úgy kiabáljon veled mint egy vadállat. Lehet valakivel megteheti mert hagyja, de velem nem ..

2014. febr. 11. 20:06
 16/29 A kérdező kommentje:

ma 19:57

Kapásból tudok 5 embert. Írtam,hogy 3-an voltunk akik mindenhez értenek, de ketten elmentek. Az egyik volt kolléga pereskedik a főnökkel, mert nem fizette ki neki a ledolgozott túlóráit, és a felmondási idejét amit végig dolgozott. Ketten szintén ki akarnak lépni, ők velük tegnap beszéltem (bár nincs arról szó, hogy perelni akarom a főnökömet) de hívtak, hogy ha gond lenne, és úgy döntenék, hogy hivatalosan is panaszt teszek, akkor ők jönnek tanúskodni. (az egyik kolléga egyébként a rokonom is)

Két szék közé sem esem, mert a másik munkahelyem barát által van, és mint írtam már várnak.

2014. febr. 11. 20:10
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
én ide tuti nem mennék vissza...
2014. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a másik hely biztos, akkor inkább menj!

A férjed nagyon naiv, ha azt hiszi, ezek után minden megváltozik, mint a mesében! Maximum ideig óráig. Ennél a cégnél 5 évig! nem voltak veled korrektek, bármit is csináltál. Ezek után sem lesznek, kutyából nem lesz szalonna.

Ezeregy százalékban le merném fogadni, hogy a főnököd már gőzerővel keresi a lehetséges utódodat és ha megtalálja, akkor valami mondvacsinált indokkal elküld és még úgy jön majd le, mintha te nem jól dolgoznál.

2014. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
A cegnel lathatoan nincsen jovod..valtsal
2014. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
61%
A munkavégzés aránytalanul nagy sérelemmel járna, így azonnali hatállyal felmondhatsz. Mondj is fel, mindennek van határa.
2014. febr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!