Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sos! Mit tegyek? Egyre inkább...

Sos! Mit tegyek? Egyre inkább romlik a helyzet, lehet ezen javítani? Hogyan?

Figyelt kérdés

Elég hosszú,de kérlek olvassátok el,adjatok tanácsot.elöre is nagyon köszönöm!Nem biztos,hogy jó helyre írom,mert gond van a gyerekekkel és a párkapcsolattal is.sajnos! :-(

van egy párom akivel van egy közös kisfiunk és van az előző házasságomból 3 gyermekem (2 fiú,1 lány). A párommal eleinte egész jól kijött a 3 nagyobb gyerek,de pár hónapja egyre inkább csak romlanak a dolgok,majdnem minden nap vita van ezen és sem a gyerekek nem hajlandóak szót fogadni,javulni sem pedig a párom.párom sokszor próbált túllépni a neki nem szót fogadásokon,hisztirohamokon és pl programot csinálni velük mégis mind kudarcba fulladt,nem akarnak szót fogadni neki,visszabeszélnek vagy épp nem hajlandóak egyetlen kérdésre sem válaszolni,sokszor minden apróságon sírnak stb. Párom már teljesen kivan,már azt mondogatja jobb helyük lenne az apjuknál,ő már nem hajlandó tenni nekik,értük semmit stb stb...én mit tehetnék azon kivül,hogy elbeszélgetek a gyerekekkel,hogy fogadjanak neki is szót stb?páromnak mit kéne tennie?


Ezen kivül a kapcsolatunk is egyre csak romlik,szinte minden nap veszekszünk. Pl azon,hogy nem tud haverokkal lógni,inni,3 napos pecázásokra menni vagy elmenni hajnalban anyjáékhoz-késő este vagy napok múlva hazajönni...nem csinálunk már együtt semmit,nem járunk már sehova sem családostól (ő döntése mert a gyerekek nem fogadnak szót),sem kettesben (mert nincs kire bízni a gyerekeket)!

Idióta kérdés talán,de hogy lehet (így) normális kapcsolatban,családban élni? Mit szabad a férfinak mit a nőnek,mit tehet meg a férfi mit a nő?mi a normális? mit nem lehet a gyerekeknek?mit játszhatnak,mit nem?


2014. febr. 11. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a ti kapcsolatotok romlása miatt viselkednek így a gyerekek, mivel ők nagyon jól megéreznek minden feszültséget. Ha esetleg ti is csúnyán beszéltek egymással, akkor a gyerekek is úgy érezhetik, hogy nem kell szót fogadniuk. Én a helyedben, ha továbbra is ebben a kapcsolatban akarnék maradni, nagyon határozottan megmondanám a gyerekeknek, hogy fogadjanak szót az apjuknak. Ha van esetleg lehetőségetek rá érdemes lenne pszichológushoz fordulni, nekem van ismerősöm aki járt családterápiára és rendeződtek is a dolgok a férjével és a gyerekekkel is.
2014. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az én szüleim is folyamatosan veszekedtek,verekedtek is mikor mi gyerekek voltunk,mi hamar megtanultuk,jobb halkan eljátszani a szobánkban (mi csak akkor mehettünk ki a szobából ha enni,inni,wc-re mentünk+ha apu nem volt otthon,na meg jo időbe udvarra,azt se túl hangosan) és hamar felfogtuk,nekünk jobb ha szót fogadunk. A gyerekekkel sürün beszélgetek,ilyenkor elbeszélgetünk hogy páromnak is szót kell (ene) fogadni,de kb addig tart amig megigérik,hogy szót fogadnak aztán kezdődik minden elölről :-(
2014. febr. 11. 20:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a gyerekek? Nem lehet hogy valami lázadó korszak része ez is?
2014. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
és te ugyanolyan siralmas életet akarsz a gyerekeidnek mint neked volt? Hogy tanulják meg, hogy csönd van, és csak akkor jöhetnek ki ha a párod nincs otthon? Szerinted élet ez?? A gyerekeid azért olyan amilyenek, mert ti felnőttek sem vagytok különbek. Előbb te és a párod változtassatok a kapcsolaton, mert az állandó veszekedés, panaszkodás nem tesz jót senkinek. Miért várod el, hogy a gyerekeid hallgassanak a párodra, ha nem vagytok képesek ti felnőttek sem kulturáltan viselkedni?
2014. febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Turismo válasza:
Én úgy gondolom, hogy először a pároddal kellene jóba lenne egy kis esti sétára gondolok, amikor lefekszenek a gyerekek menjetek el egyet sétálni és beszélgessetek, foglalkozzatok egymással. Egyébként a gyerekeknek szerintem az lehet a bajuk, hogy fáj látni azt, hogy Te a valakié vagy és félnek, hogy elveszítenek. Ez egyébként filmes jelenetekben is nagyon sokat előfordul. Próbálj meg a gyerekekkel beszélni, hogy nagyon szereted őket és fogadják el azt, hogy a párodat is szereted és ezek után majd próbáljatok meg néha egy-két egyszerűbb közös programot csinálni, ahol kicsit egymásra vagytok utalva.. :)
2014. febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért azt gondolom tudod, hogy a tiétek sem volt az a kimondottan ideális családmodell.
2014. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A két fiú 8 éves,a kislány 4.a közös pár hónapos. Persze,hogy tudom,hogy az én családom sem volt családmodell,nem is ezt írtam.na meg amúgy sem szeretném,hogy úgy éljenek mint én gyerekként... Esti séta a picike miatt sem ideális kettesben,na meg ők se olyan nagyok,hogy egyedül merjem őket hagyni.mint már írtam közös, "családi" program lehetetlen,nem hajlandó kimozdulni velük együtt.velem meg hétköznap sem, azért nem (állítása szerint) pl az anyukájához,mert időben haza kellene érni az iskola,ovoda miatt és az neki nem jó mert nem érdemes szerinte 5-6 órára elmenni az anyukájáékhoz csak ha min estig maradnánk...a többit meg már írtam. :-/
2014. febr. 11. 20:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbálok javítani a helyzeten,de egyedül nehéz.probáltam beszélni párommal is,kértem csináljunk közös programot,hacsak a játszótérre vagy sétálni esetleg itthon ő is beszélgessen néha velük stb,de a válasz mindenre az,hogy nem,mert úgyse foglalkoznak vele stb.hogy ő belőle csicska lett (fentebb említettek miatt-haverok 3 napra,piálás haverokkal stb[a kapcsolatunk előtt minden héten ezt csinálta])
2014. febr. 11. 20:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Esetleg én mit tehetnék még,hogy a gyerekek is jobbak,boldogabbak,szót fogadobbak legyenek és a párom is boldog legyen velünk? Legyek mindig csak én a gyerekekkel? Ne szóljak semmit bárhová megy,bármennyi időre?úgy talán boldoggá tehetném őt is? Köszi a tanácsokat egyébként!
2014. febr. 11. 21:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos!Én a következőt látom. Megszületett a közös gyermek, így a 3 idősebb tudat alatt azt a családot látja, akik ti hárman vagytok (apa,anya,pici baba). Féltékenyek, és mivel gyerekek, a magatartásukon látszik és a később jött felnőttön töltik ki haragjukat. Eddig volt anya és a gyerekek + pót apa, aki nem tudja betölteni (miért is kéne?) az apa szerepet, de valamiért , ha eddig volt, akkor a tekintély sincs meg. Párod menekül a helyzetből, igényli a kikapcsolódást, ebből veszekedés van, ez sem használ a helyzetnek. Persze ez nem a gyerekek hibája. Helyi nevelési tanácsadót kéne felkeresni, úgy, hogy a pároddal együtt elmentek és vázoljátok a helyzetet. Legelőszőr viszont nyugodtan le kéne ülnötök beszélni és megnyugodni. Ti vagytok a felnőttek.
2014. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!