Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy már a gerincfe...

Van olyan, hogy már a gerincferdülésen sem lehet javitani? Nekem körülbelül 15 éves korom óta volt, most 21 vagyok, bár még nem voltam sehol vele évek óta, de én látom hogy egyre rosszabb a helyzet. Van hogy a műtét sem segit?

Figyelt kérdés
A családomat sajnos nem érdekelte, én pedig akkor még nem értettem annyira. Most már látom hogy vészes a helyzet. Ha netán műtés, az fáj? Meg mennyibe kerülhet? Esetleg kockázatos?
2013. jan. 12. 14:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy mondtál hogy hajoljak hátrébb. Mostmár annyira hátra vagyok halolva, hogy kb / így ferdülök hátra ha megyek...
2013. jan. 12. 15:00
 2/15 anonim ***** válasza:

Gyógytornára kellett volna járni még tinikorodban, amikor még formálódott a csontozat. Felnőttként ez sokkal nehezebb és az eredmények is szerényebbek, de ettől függetlenül csináld.


Mit értesz egyre rosszabb helyzet alatt? Fáj a hátad rendszeresen? A műtét a legutolsó opció, először reumatológushoz menj el.

2013. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ezért kell elmenni még időben orvoshoz. Lehet, nincs nagy baj, de megnyugtat, ha az orvos mondja. Még most sincs késő!

Legalább a háziorvoshoz menjél el.

2013. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz és kérjél beutalót,az ortopédiára.és nem reumára ,ahogy irták .

Időpontot valószinü kérni kell.

2013. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a vizsgaim után februárba mindenképp betervezem. Régen nagyon sokat fájt, most meglepő módon 1 másfél éve már nem fáj. De tudom hogy van, csak sajnos ugye egyenesedjek ki, nem olyan egyszerű. De én is akkor tudok persze biztosat ha elmentem orvoshoz.
2013. jan. 12. 18:35
 6/15 anonim válasza:
Csak akkor műtenek ha nagyon muszáj és ha semmi nem segít.a műtét ingyenes vagyis nekem Szegeden az volt.Igen a műtét fáj és veszélyes.
2013. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem is gerincferdülésem van, én ugyan jártam gyógytornára középsuliban, de nem sokat segített, csak szinten tartotta. Az a baj, hogy ezeken a gyógytornákon mindenki egyben van, mindenkinek más baja van, a tornász pedig nem tud mindenkivel külön foglalkozni. Aztán tavaly 20 évesen mentem ortopédiára megint, és utána a szakrendelőbe jártam tornára, ami már egy fokkal jobb volt, de még mindig nem az igazi. Most ezen a Schroth-tornán gondolkodom, csak az a baj, hogy rohadt drága, ahogy nézegetem. A műtét egyébként csak nagyon súlyos esetben tényező az ortopédus szerint, amikor már elviselhetetlen fájdalmai vannak az embernek és veszélyezteti a görbület a belső szerveket. Egyébként nem nagyon szoktak ferdülést műteni, mert azért egy gerincműtét egyáltalán nem veszélytelen dolog.
2013. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy fájdalmam nekem sose volt érdekes mód, csak hosszú állás után érzem, de akkor se konkrét fájdalmat, inkább csak fáradságot.
2013. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tudod, kedves kérdező: 21 éves vagy, felnőtt ember. Most siránkozol, hogy egyre rosszabb, de most is halogatod. Majd februárban elmegyek orvoshoz. De már elmehettél volna akár 12 évesen is. Ha máshova nem, akkor az iskolaorvoshoz. Nem igazán tudom sajnálni azokat az embereket, akik a saját hanyagságuknak köszönhetik az állapotukat.
2013. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az addig oké, csak sajnos mivel egyetemen vagyok, nem egy könnyű szakon, ezért most vizsgaidőszakban szinte éjjel nappal tanulok. Nappal nem sok szabadidőt iktatok be, főleg hogy bejárós vagyok. De eszemben van, nem felejtem el. Most x év után nem ez az 1 hónapon fog múlni a dolog.
2013. jan. 29. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!