Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a helyzet hogy nem vagyok...

Az a helyzet hogy nem vagyok felkészülve. Nem érzem magam érettnek hozzá. Mi legyen?

Figyelt kérdés
24 vagyok és apa leszek csak nagyon nem érzem magam érettnek hozzá. Azt mondta a barátnőm hogy akkor felnövök. Szeretnék gyereket de nem ennyi idősen hanem olyan 6-10 év múlva mert nem készültem fel rá és védekeztünk.
2013. dec. 30. 23:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Ajjaj. Nem egyszerű a helyzet, de úgy látom a barátnőd eldöntötte, hogy anyuka lesz, neked az a dolgod, hogy megbírkozz a helyzettel. Írtad, hogy 6-10 év múlva szeretnél gyereket. A mostani pároddal képzelted egyébként is a gyerekvállalást, vagy még nincs mögöttetek komolyabb kapcsolat?

Ha komoly a kapcsolat, akkor ne aggódj, szerintem ez csak a kezdeti sokk. Nálunk is hamar jött a baba, véletlenül, de azt hiszem életünk legjobb döntése volt, hogy bevállaltuk. Igaz 3 napig magamhoz sem tértem, mikor pozitív lett a teszt. Nem tudtam, hogy akkor most mi lesz, pedig nagy terveim voltak gyerekvállalás előttre. Aztán elkezdtem végiggondolni a dolog jó oldalát, és hamar megbarátkoztam a gondolattal, hogy anyuka leszek.

Egy indiszkrét kérdésem lenne a végére: hogy védekeztetek? A barátnőd elfelejtette esetleg bevenni a gyógyszert? Ha a gumi szakadt ki, miért nem szaladtatok esemény utáni tablettáért?

2013. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
10 év mulva sem leszel felkészülve. De akkor meg ne bass-ál! Ennyi! De ezt egy nem felkészültnek tudnia kell.
2013. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Csak 8 vagyunk együtt de szeretjük egymást és szóba hoztunk már gyereket de nem ilyen hamar. Már látszik is a pocakja (15 hetes) de még mindig nem bírom feldolgozni.. nem az h nem akarom vagy nem szeretem csak olyan ez mint egy álom és tudom magamról hogy még nem jött el az ideje és emiatt félek is. Gyógyszert szedett és egyszer se hagyta ki. Mondjuk nem értek hozzá meg lehet ez hülyeség de nem lehet hogy akkor történt ez meg amikor gyógyszert váltott?
2013. dec. 31. 00:39
 4/25 anonim ***** válasza:
12%
Jézusom, ne hozd rám a frászt, én is most váltottam gyógyszert :S
2013. dec. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
14%
Nem, ez akkor történt, amikor a kiscsaj úgy döntött, hogy palira vesz téged és direkt kihagyott pár szemet, persze arra volt esze, hogy előtted úgy tegyen, mintha bevette volna. Belőled hülyét csináltak, te meg asszisztálsz hozzá, miért? Ha akaratod ellenére megtartja a gyereket, attól még neked nem kell jó pofát vágni mindehhez. Rúgd ki, majd minden hónapban küldd neki a bíróság által megállapított 15-20ezret, ő meg egye meg, amit magának főzött. Keress normális nőt, aki a teherbeesést nem fegyverként használja ellened, nem így akar maga mellett tartani erőszakkal.
2013. dec. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%

Nekem egy jóbarátom nővérét elvette "élete" szerelme, majd 3 év múlva jött a baba. Csávó bekekszelt, és a 8. hónapban otthagyta őket.

Szerintem nálad is hasonló a helyzet.


Ha nem akarod, akkor mond meg neki. Kényszerből nem legyél apa. Most gonoszul fog hangzani , amit mondok, de mond meg neki, hogy otthagyod ha nem dönt másképp.

Most képzeld magad a gyerek helyébe, egész életében érezni fogja, hogy te nem akartadőt, és ez neked kényszer.

Most még lehet ellene tenni, hogy ne vágjátok tönkre annak a gyereknek az életét.

2013. dec. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, tárgytalan amit írsz, mert 15 hetes terhes..

Prőbálj megbírkőzni a fondolatal. Annyira enm vagy már fiatal, sztem is "bekekszeltél"... Szted a bnődnek milyen lehet? A nők is bozonytalanok, és felnek, gayakran akkor is amikor az látszik, hogy happy, hiszen nem mer mást mondani.

Beszélgess ele nyíltan, hogy félsz,mhogy nem álltok készen, és berezeltél...egymást segítsétek ki.

Amúgy nem biztos ogy palira vett, ahogy valaki írta, előfordulnak balesetek (főleg, ha nem jól történt a bgyóváltás, ez sem feltétlenül szándekos.

A bnőd hány éves?

Kitartás

2013. dec. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Nos, akkor először is mondd meg ezt a csajnak, de rögtön. Mondd meg neki, hogy nem vállalod őt és a gyereket, erre készüljön fel (de a gyerektartást fizetned kell ám!). Ha még csak pár hetes terhes, akkor elvetetheti, mert tudja, hogy nálad ki az ábra, ha pedig mindenáron gyreeket akar és csak megszivatott, akkor peidg végképp tudni fogja, hogy hiába kattog neki a bébitikktakk, te még nem vagy felkészülve az apaságra. (Nem is csoda! Egy mai 24 éves nagyon ritkán érett az apaságra.)


Utána pedig megjegyzed azt, amit az én apám tanított: inkább húzz két gumit is, mint fizess egy fél életen át gyerektartást!

2013. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
15 hetes!!!!!!
2013. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem akarsz gyereket akkor,ne szexelj.24 éves vagy nem 16.Tessék felnőni.Párom 20 évesen lett apa,nagyon jó apa,hihetetlen gyorsan felnőtt hozzá,és még nálad is fiatalabb volt,nekünk is becsúszott,én 21 voltam,sajnos az óvszer nem volt eléggé megbízható,mint gondoltuk,de nem bánjuk remek kis fickó,én most vagyok 24,és hidd el, a gyerek mellett érek meg igazán anyává,apává a szülő,később sem lenne könnyebb,és mivel már meg van bőven a baba,gondold át jól a dolgot cserben hagyod-e a leendő gyereked és a barátnőd csupán gyávaságból é kényelmetlenségből.
2013. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!