Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elítélendő (egyáltalá...

Mennyire elítélendő (egyáltalán van-e rá precedens) összejönni volt barátnő húgával?

Figyelt kérdés

Volt egy lány, akibe szerelmes voltam, nagyon. Hülye voltam, nem részletezem, összejöttem a nővérével. Kb 1 évvel később szétmentünk, barátság azóta is van (az egész családdal).


Egyszerűen úgy érzem, hogy életem legnagyobb baklövése volt, hogy nem azzal jöttem össze, akit valóban szerettem, és szeretek a mai napig.


Mennyire beteg/elítélendő lenne egy ilyen kapcsolat? Történt már ilyen valakivel, esetleg ismeretségében? Hogyan lehet egy ilyet "tálalni"?


Nem tudom kiverni a fejemből a lányt...


2014. febr. 11. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Mondd el neki, hogy mi az igazság. Mit veszítesz? Mégha nemet is mond, legalább nem tipródsz azon, hogy meg sem próbáltad.

Ha meg igent mond, akkor majd ő lerendezi a családjával a dolgot. Neki kell mérlegelnie, hogy mennyire egészséges ez így.

(Én csak a nővérét sajnálom, aki az egész kapcsolatotok alatt be volt csapva.)

2014. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Precedens sajnos mindenre van...


Nézd, én nem látok bele az életedbe, nem ítéllek el, de azért készülj fel rá, hogy sokan ki fognak akadni a környezetedben. Pl az exed (és a családja) nem hiszem, hogy repesne ettől az ötlettől. Amúgy a lány össze akarna jönni veled azután, hogy a nővérével voltál? Szóval nekem mostohanővérem van csak és az ő pasija tényleg egy álom: értelmes, kedves, jóképű. Ennek ellenére sosem jönnék össze vele, akkor sem ha barátságban váltak el, mert elég neccesnek tartanám.

2014. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Az élet nagyon sok furcsaságot produkál.


Az egyik barátnőm együtt járt a kollegájával két évig.

Aztán szétváltak útjaik.

A fiú megnősült, gyermekük született.


Úgy hozta a sors, hogy a fiú öccse és a barátnőm egymásba szerettek. Amikor kiderült, hogy nem futó kalandról, hanem nagyon komoly kapcsolatról van szó (napok alatt kiderült :), mindketten a fiú elé álltak, elmondták, hogy szeretik egymást.


Áldását adta rájuk. Azóta boldog házasok, megszületett az első gyermekük.

A két fiútestvér nem féltékeny egymásra, normális testvéri és familiáris kapcsolatban élnek mindahányan.


Itt a vége, fuss el véle.


:-))

2014. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sokszor úgy érzem, hogy még ő is hasonlóan érez. Anno így érzett, csak én nem vettem észre, rossz döntést hoztam.


A helyzetet nehezíti, hogy a családdal egy szép nagy baráti társaságba tartozunk, tehát nincs olyan, hogy "na akkor többé velük nem beszélek", mert tényleg egy közösségben vagyunk..

Mindenki azt hitte, hogy a húggal fogok összejönni. (én is.)


Látom a helyzetemet ebből a szemszögből is, ahogy írjátok, és eléggé furának találom, kb elítélem én is magamat érte. De akárhogy próbálom, nem tudok túllépni rajta. Pedig már lassan 4 éve próbálom.

2014. febr. 11. 21:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Hú, köszi 3-as! Végre egy példa, ahol megtörtént a dolog!
2014. febr. 11. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

3-as vagyok.


Én azt mondom, az előzőben elmesélt történetemre hivatkozva is, hogy: a saját boldogságoddal, a kettőtök boldogságával törődj, és azt ne add fel senkinek a kedvéért sem!


Viszont: nagyon fontos az, hogy hogyan intézi az ember a dolgait,főleg az ilyen érzékenyebb kérdésekben.


Tehát elegánsan, őszintén, intelligensen, és szeretettel, tapintattal!


Tartsatok ki, ha szeretitek egymást!

Uccu neki!


Férfi vagy a talpadon, vagy mifene, hogy nem áll oda a kislány kezét fogva: szeretjük egymást, és az áldásotokat kérjük a szerelmünkre, mert titeket is szeretünk.


:-)

2014. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

3-as vagyok!


Nos, látod, itt az életszerű példa, hogy bizony meg kell tanulni a történelmet, nem szabad lazsálni, aludni történelem órán, otthon meg félredobni a könyvet.


Tudni illik Ferenc Józseffel történt az eset, hogy a menyasszonyának a húgát (!!!) vette feleségül: Sissyt, a későbbi Erzsébet királynőt. :-))


Nézd meg a filmet, és ha valaki netán kifogásolná, hogy a Sors, vagy a Jó Isten ilyen helyzetet teremtett, öleld meg a kedvesedet, és mondd a nagyérdemű előtt: "Nem vagyok én Ferenc Jóska, de Ő az én kis Sissym".


Áldás legyen rajtatok! :-)))

2014. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonlò történt az én környezetemben is, csak ez egy picit "durvàbb":szoval a fiú összejött a lànnyal pàr hónapig jàrtak mikor a fiú megcsalta őt a hugàval.A hugi terhes lett ugyhogy a fiú hozzàjuk költözött csak most màr a hugival jàrt.Idö közben egymàsba szerettek a fiuk màr 4éves és most fog megszületni a màsodik gyerekük.A "vicc" az egészben hogy a mai napig eggyütt élnek a csalàdi hàzban.
2014. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is tudok ilyet, az egyik lánnyal járt, szétmentek, aztán hallom, hogy elvette az X lányt, mondom, hogyhogy, kibékültek? Ja, nem azt amelyikkel járt, hanem a testvérét :-). Azóta van 2 gyerekük, szerintem jól élnek, de én mindig azon gondolkodom, hogy milyen lehet ott egy családi körben eltöltött ünnep vagy vasárnapi ebéd?!


Szóval van ilyen, és te is tudod, hogy neki fogsz futni, mert nem tudod kiverni a fejedből. A puding próbája az evés, azt mondják legalábbis, ha tényleg annyira fontos, akkor próbálj meg közeledni hozzá a nagyérdemű előtt (közös baráti kör), csak ízlésesen, kicsinyenként majdcsak beveszi a gyomruk! Az idő eldönti, más család is hozzászokott már.

2014. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!