Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mennyire jó...

Mit gondoltok, mennyire jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

A párommal családi házat tervezünk venni, és azt gondoltuk, vásárolnánk egy ikerházat közösen a volt feleségével. (Az én ötletem volt egyébként, nem a páromé.)Nekik van egy ötéves kislányuk, és így közel lehetne a gyerekhez a párom.

Nincs rossz viszony a volt feleséggel, neki is van valakije már régóta, csak hát nem vagyok biztos benne, hogy nem lenne abból feszültség, ha ilyen közel laknánk egymáshoz.

De a gyereknek biztosan jót tenne, és hát ő az első. Szerintetek?



2014. febr. 13. 10:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Szép és jó elgondolás, meg kúltúrlények tudnak egymás mellett élni,a gyereknek ez meg maga a paradicsom lenne, hiszen mindkét szülője jelen van, na de mielőtt belevágnál érdemes lenne tudni, hogy egyáltalán hitelképesek vagytok-é?:D
2014. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is jó ötlet a közelség, de ennyire?

Nehogy később gondot okozzon ez.

2014. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Első, miért egyértelmű a hitel? Mi se úgy vettünk pedig nem vagyunj gazdagok...

Amúgy én csak akkor mennék bele, ha már régóta ismerem és biztos vagyok benne , hogy nem nehezíti meg a mindennapi életemet illetve belegondolnék abba is , hogy ha esetleg neki véletlenül nem lesz párja elkeseredettségében kihez fordul (vissza)....de ha ez kizárva akkor miért ne. Persze rengeteg papír lenne a félreértések elkerülésére és hirtelen jött dolgokra.

2014. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%

(3) Első, miért egyértelmű a hitel?


Mert senkinek (legalábbis az emberek nagyon nagy többségének) nincs 2x20milliója kp-ben.

2014. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%

Miért gondolja mindenki azt, hogy akik elváltak, azok egy idő után biztosan újra egymásra találnak? Vagy magukból indulnak ki, hogy ha a mostani párkapcsolatuk elromlik, akkor mennek vissza az előzőhöz?


Kedves kérdező! Ha normális a viszony, akkor miért ne? Mi is ikerházban lakunk, mégsem látjuk mindennap a mellettünk lakót!

2014. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Készpénzre vennénk.

Nem vagyunk gazdagok, de a páromnak van egy lakása, amiben jelenleg is lakunk, illetve a volt feleségének is van egy, amiben ugye ő lakik a gyerekkel. Ezeket el lehet adni. Én pedig örököltem egy nagyobb összeget. Ha így hárman összedobjuk a pénzt, tudnánk venni egy ikerházat. Ki is néztük, 2x17,5 millió lenne, épp ki tudnánk fizetni hitel nélkül.

Csak kicsit bizonytalan vagyok, mert tényleg nem tudom, mennyire jó ötlet, ha ennyire közel lakunk. Bár eddig is 10 percnyire laktunk egymástól, és sosem volt semmi gond. Talán nem lenne akkora különbség, de azért alaposan át kellene ezt gondolni.

2014. febr. 13. 10:37
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Ezt jó alaposan gondold át. Mert most jelenleg jó a viszonyotok, de mi lesz ha netán elromlik? Tudom, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, de még egy vadidegennel is nehéz a közösködés, nemhogy családtaggal...Én személy szerint, biztos, hogy nem költöznék ikerházba a párom volt feleségével és gyerekével együtt. A legjobb a tisztes távolság, onnan lehet imádni egymást gond nélkül:) Persze ez az én véleményem. Ezt tényleg neked kell eldöntened, de ez hosszútávú döntés lesz.
2014. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
5. Senki nem gondolja és senki nem magából indul ki, egyszerűen csak sosem lehet tudni és azért, mert már volt ilyenre példa. Sehol nem olvashattad, hogy ez törvényszerű, de előfordulhat. Vagy bármi más,ami ronthat a kapcsolaton.
2014. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A tulajdoni kérdésekre nagyon figyeljetek oda! Ne legyen osztatlan közös tulajdon a volt feleséggel. A ti házrészetek legyen a ti neveteken, a ő része az ő nevén. Ki tudja, évek múlva mi lesz.
2014. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az meg a másik része, hogy mi is babát tervezünk, és hát a párom anyukájának is sokkal kényelmesebb lenne, ha egy helyre kéne jönnie unokázni, nem kellene megfeleznie a szabadidejét, mindkét unokájával egyszerre tudna lenni. :)

Meg a nevelt lányom is látná, hogy attól hogy apának másik gyereke is van, attól nem jut kevesebb idő/energia rá. Mindkét házrészben lenne külön szobája, és minden este ott alszik, ahol akar. :)

Én nagyon hajlok efelé a megoldás felé, attól nem félek, hogy a párom és az exe bármit is akarnának egymástól.

Csak hát azért mégis elég furcsa a dolog, meg biztosan adódnának olyan problémák, amik most így eszembe sem jutnak.

2014. febr. 13. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!