Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a feminizmusról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a feminizmusról? Jó ötlet volt vagy jobb lett volna ha maradt volna minden a régi szokások szerint?

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 17:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Én őrölök, hogy tanulhatók, dolgozhatók azt csinálom amit akarok és nem egy férfi mondja meg mit tehetek meg és mit nem.
2013. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
37%

Régóta gondolkodom ezen én is. Néha teljesen úgy gondolom, hogy nem voltak normálisak a feminista nők, sokkal könnyebb volt az élet akkoriban. Gyermeket szültek, volt idejük foglalkozni velük, és nevelni őket, emellett minden női feladatott el tudtak látni a ház táján.

De más részről mivan a karrierista nőkkel, akiket vonz bizonyos szakmák, amikben magas eredményeket szeretnének elérni.. Én őket is megértem.

Szerintem ha maradt volna a régi rendszer nem lenne ennyi depressziós nyugtatókon élő családanya, akik belefásultak a munka, gyerek, főzés, takarítás dologba.

2013. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%
Az lemaradt, hogy szerintem átestünk a ló túloldalára. Egyik ismerősöm elverte a feleségét, és mikor rákérdeztem, hogy, hogy mert ilyet tenni egy nővel, az volt a válasza, hogy egyenlők vagyunk miért ne üthetném meg?
2013. aug. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm4

Utolsó: Úristen...

2013. aug. 4. 18:04
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy nem csak ez a két véglet van. Nemcsak rideg karrierista nők és 6 gyerekes pelenkaszagú anyák vannak.


A feminizmus épp azt jelenti, hogy VÁLASZTHATSZ. Lehet gyereked, karriered, kettő az együtt.


Nem érzem úgy, hogy régen egyszerűbb lett volna az élet. Vagyis hát egyszerűbb, de... a hangyák élete is egyszerű, mégsem akarnék úgy élni. Akkor is biztos voltak olyan nők (és férfiak!), akik nem akarták úgy élni az életüket, ahogy a többség.

2013. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

#3: Nos, én ebben is egyenlőségpárti vagyok, a nő se verje a férjét, a férj se a feleségét :P


A világ fejlődik, s ez sokszor jó. Néha nem, de ez már csak így van. A nők kirekesztése mindenféle területekről és a sokkal nagyobb kiszolgáltatottságuk eléggé abnormális volt, úgyhogy jó, hogy megváltozott. Igen, hogy valamilyen szinten (illetve egyes országokban) még van s nemi diszkrimináció létezik mindkét irányban, de azért nem olyan mértékben, mint régen, illetve egy talpraesett nő többre tudja vinni, mint régen. Aki áldozattípus, az manapság is lazán szerencsétlen és kiszolgáltatott tud lenni...

2013. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
49%
Jobb is meg nem is! Én pl a házi munkával kapcsolatban úgy vagyok,hogy maradjunk meg régiesen a háztartást én vezetem és rendezem nem akarom a férjemet látni a konyhában tenni-venni nap,mint nap,de a ház körüli teendőket ő rendezi. Azt viszont szeretem,hogy a nők is ugyanúgy dolgozhatnak,mint a férfiak és nem kell otthon ülniük,mint dédi mamák korában,mert így én is kereshetek és ugye ez az anyagi függetlenség.
2013. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 4. 18:09
 9/29 anonim ***** válasza:
67%

Jaj azért a nők élete sem csak abból áll, hogy szül és gyereket nevel haláláig.

A feminizmusnak bőven vannak női szerepben előnyei is. Például ma válásra kerül a sor szinte fel sem merül, hogy ne az anya kapja. Akkor meg kivágták otthonról a nőt aztán soha a büdös életbe nem látta a gyerekeit akiket egy másik nő szó nélkül nevelt.

Vagy például, hogy ne a férfi döntsön, hogy 10 gyereket kell szülnie a nőnek, hanem közös döntés lehessen.

Vagy egy másik igaz nem nagy dolog de nem tudom hány nő örülne ha kötelezően télen nyáron csak szoknyába járhatna.

2013. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Igazad van,köszönöm!
2013. aug. 4. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!