Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyámék nem...

Mit tegyek, ha anyámék nem akarnak itthon hagyni egyedül 2 hétre és át kell költöznöm a szomszédhoz?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és anyámék elmennek Svájcba síelni 2 hétre. Én mondtam, hogy nem akarok menni, mert utálok vele, meg a nevelőapámmal lenni 3-asban, erre kitalálta az anyám, hogy akkor átküld a szomszéd csajhoz, meg a férjéhez, mert ő nem hagy egyedül egy nagy házban, nagyszüleim meg nincsenek. De 16 éves vagyok, mit kell ezt túlparázni? Nem akarok átköltözni, azt se tudom, mit csináljak ott, kész rémálom lesz!! Mit tegyek??
2013. jan. 22. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Fogadd el. AMig nagykoru nem leszel, a szuleid felelossege rolad gondoskodni. Nyilvan egyikuk sem ohajt jopar evet a bortonben lehuzni kiskoru gondatlan veszelyeztetese miatt, mert pl betornek hozzatok es osszevernek, amig ok nincsenek otthon.
2013. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
akkor inkább menj el velük és próbáld meg nélkülük jól érezni magad, ismerkedj ott emberekkel és legyél velük, nem feltétlenül kell egy 16 éves fiúnak a szüleivel lógni két héten keresztül. De azt ne várd, hogy egyedül fognak hagyni, én sem tenném, mert bármi történhet és jól mondta az első, komoly kockázatot vállalnának azzal, ha egy kiskorút egyedül hagynának!
2013. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Semmit, viselkedj normálisan és örülj, hogy a szomszédék befogadnak 2 hétre.
2013. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt, hogy ha már ilyen rendesek a szomszédok, hogy vállalnának, akkor csak annyi legyen, hogy időnként megjelensz, illetve látják, hogy otthon vagy, nem mentél világgá, nem tartasz bulit, reggel felkelsz, suliba mész stb. Ha a szüleid nem bíznak benned ilyen téren, ezt te érzed, illetve ők tudják milyen vagy :) Szóval figyelnek rád, de azért 16 évesen már túlzás átköltöztetni.
2013. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 2 hétre én sem hagynám otthon a fiamat egyedül. Ő is 16 éves, elég önálló is, főz magára, ha épp olyanja van, meg elég megbízható, de 2 hét szerintem nagyon sok. Egy hét még talán, de azt is meggondolnám. A választás egyébként a tiéd: maradsz a szomszédban a szüleid nélkül, vagy mész velük. Szerintem egyik sem borzalmas, 16 évesen már annyi mindent lehet csinálni Svájcban, szülők nélkül is. Nem kell folyamatosan együtt lenni velük, síelni sem kézen fogva szoktatok, gondolom.
2013. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem akarok velük elmenni, mert mindig velük kell lennem egész út alatt és nem tudom magam jól érezni.

De 2 hét a szomszédnál...áhh. Egyszer voltam náluk 2 napig és nem bírtam ki az a csaj se főzni nem tud, se semmit, csak nyávog egész nap és ordít a férjével, meg hisztizik..

2013. jan. 22. 14:27
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlzás átköltöztetni, elég lenne, ha néha rádnéznének. Egyébként sem tudom, hogy gondolták, hogy rásóznak a szomszédokra. Nekik vannak gyerekeik?
2013. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nincsenek ilyen 30-35 évesek, a pasi meg mindig dolgozik úgyhogy hallgathatom a csaj nyávogását egész nap, bár annyiból jó, h legalább el tudok vonulni a szobámba, mert 3 szintes házuk van:D
2013. jan. 22. 14:39
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

Gondolj a helyükbe, hirtelen kapnak egy kamaszt 2 hétre. Hát, előbb lennék öngyilkos, az tuti.

Dugd meg a csajt, aztán lenyugszik:)

2013. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld le a szomszédékkal, hogy te napközben otthon lennél, tanulnál, TV-znél, gépeznél, eltöltenéd az időt, majd este átmennél aludni. Így a szüleid is nyugodtak lesznek, hisz éjszaka felügyelet alatt leszel, de ti sem mentek egymás agyára a szomszédokkal. Gondolom a lakáskulcsodat nem fogják elkobozni. Ez szerintem megoldható lenne, ahogy írtam.
2013. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!