Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik valami olyan hely,...

Létezik valami olyan hely, ahova az ember elvonulhat kicsit, ha nem bírja már otthon?

Figyelt kérdés

Elkövettem azt a hibát, hogy a párommal és a testvérével költöztem össze. A párommal ha ketten vagyunk, minden oké. De a testvérét már lassan nem bírom elviselni. Egyre erősebb a feszültség köztünk, ami talán leginkább abból táplálkozik, hogy ő melós, én meg értelmiségi vagyok. Folyton kioszt, magas lóról beszél velem, én nem érthetek semmit a világból, hiszen ugye nem végzek igazi munkát. Rendszeresen sérteget, főleg ha néha kimondom, amit gondolok. Márpedig elég nehéz, amikor kétszer annyit keres, mint én, de folyton sír, hogy semmire nincs pénze. Persze napi 5-6 sörre és majdnem minden héten bulira van. De hajnalban arra ébredek, hogy jön át és a párom fiókjából vesz ki egy pár zoknit, mert neki nincs, mert nem telik rá.


A probléma az, hogy még fél évig köt a szerződés, addig még el kell viselnem valahogy. Különköltözni nem tudok, amíg le nem jár, mert ha nem kapom vissza a kauciót, akkor nem tudom máshol letenni.

De szörnyű, hogy hazaérek hullafáradtan és azt hallgatom, hogy magas lóról kioszt. Jó lenne, ha valahova el tudnék vonulni, egy kicsit nyugiban fújni, amikor nagyon kimerült vagyok. De hova? Vagy mi lehetne a megoldás?


2014. febr. 17. 19:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
én könyvtárba szoktam menni,kiválogatom a kedvenceimet,leülök és nyugiban olvasok senki sem zavar és nagyon kényelmes:)
2014. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a közelben könyvtár? Ott jól lehet pihenni, olvasni, internetezni, zenét hallgatni (fejhallgatóval), stb.


Amit viszont nem értek, a párod miért nem állítja le a testvérét? Elvégre ennyi elvárható lenne töle.


A másik meg, hogy csak úgy bejárkál a szobába, ahol TI alszotok? Miért nem zárjátok be az ajtót? Így hogy van köztetek bármilyen intimitás, ha a testvér bármikor bejöhet?

2014. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha felhúznak, elmegyek futni. Kitombolod magad, utána egy jó zuhany, és szebb is a világ.
2014. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Mit vársz tőlünk? Nem ismerünk sem téged, sem a helyzeted, sem a lehetőségeid. Honnan tudjuk hová mehhetnél? Menj a könyvtárba, vagy a kocsmába, habitus szerint.

Ha párod tűri, hogy így beszéljen veled a tesója, és nem teszi rendbe, akkor az eléggé nagy szégyen. Nem sok jót jelent.

2014. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét helyet nem tudok mbdani, mert mindenkinek más.

Környékbeli könyvtár, vagy kvézó lehet jő megoldás..főleg ha csendea, ott az ember le tud ereszteni..

Én amikor olyan helyen latkam, akkor kimozdultam a "szabadba"

Tatán votam kolis 10edmagammal, sehol enm volt nyugi, ott vannak tavak, lesétáltam suli után oda, és 1 őrát ott olvasgattam...

Később Budára költöztem,mott a citadellára mentem fel neha(amikor nem volt szezon)

Vagy a környéken ki a tó parta, vagy Dunapartra..

Mikor hova.

Aztán panelrengetegben lakunk most, le szoktam menni a Ház környékére egy padra( mindig ugyanarra) néha ha meleg van akkor egy sörrel leereszteni..

2014. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Huh...bocs a hibák miatt:s :s pedig nem is ittam;P
2014. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak kéne a tesót kicsit helyretenni. Egyébként megbeszéltétek már, hogy ha letelt a fél év, külön költöztök? Ha igen, addig próbáld meg valahogy kibírni.

Ha szeretsz olvasni, a könyvtár tényleg jó ötlet lehet. Vagy járj el sportolni feszültséglevezetésképp, vagy csak menj el sétálni, ha lehetőséged van rá, a természetbe.

2014. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Könyvtáros vagyok. Így a könyvtár számomra nem épp egy pihentető hely. :)

A párom hiába beszél vele, semmi eredménye. Nem akarom leírni az egész helyzetet, sajnos amit leírtam, az a legkevesebb, ennél csak durvább dolgokat csinál.

Azzal egyébként ő is egyetért, hogy ez így nem mehet tovább, de ettől még nem terem hirtelen pénz a zsebünkben.


Tőletek csak ötlete várok :) Valami parkra gondoltam én is, de azért most még elég hideg van az ilyesmihez sajnos.

2014. febr. 17. 19:45
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Úgy írtad le ezt a sztorit, mintha két lakótársad lenne, és nem is a párod lenne az egyik.

Őt nem zavarja, hogy a tesója így beszél veled?


Egyébként te is bolond vagy! Minek kell kimondanod, amit gondolsz? Ha nincs pénze, az ő dolga. Te ne szólj bele abba, hogy mennyi sört iszik, és mennyit bulizik! Ha éppen "sír", akkor vonulj félre.


Ne haragudj, de ha nem tudsz egy ilyen volumenű problémát megoldani, akkor igaza van a sóginak abban, hogy nem értesz semmit a világból.


Off: "értelmiségi". Azért ne vegyük egy kalap alá a "mérnök, jogász, fizikus, stb.." és a "kommunikáció-marketing, büfé-menza" végzettségűeket.

2014. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
95%
Mond a párodnak hogy sürgősen beszéljen a testvérével, és gondolom ő akarta ezt a baromságot, de nem a testvérétől akar majd gyereket szóval...
2014. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!