Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha két anyuka össze akar...

Ha két anyuka össze akar költözni lakótársként, vagy akár érzelmi okokból, elvehetik a gyerekeket hivatalosan? Volt ilyen fenyegetés!

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2014. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ez baromság. Csomóan költöznek össze ebben a rohadt országban, mert ezekből a szaros fizetésekből nem tudja az ember egyedül fenntartani magát, hanem be kell venni, meg össze kell költözni minden köcsöggel. Az meg, hogy az összeköltözöttek időnként kinyalják egymást vagy ilyesmi, ahhoz pedig rohadtul senkinek semmi köze. Ilyen amúgy is csak akkor derül ki ha elmondja valaki egy harmadik személynek, másképp nem. A szomszéd magdinak pedig el kell törni a lábát, ha nem tudja befogni a mocskos pofáját.
2014. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Hát ha volt apukát anyuka leszbikus kapcsolata miatt hagyta el, valamint a gyerek részese ennek a nem túl családbarát életközösségnek, akkor volt apuka indíthat pert gyermekelhelyezés megváltoztatására.


Kétséges a kimenetele, hiszen sok mindent bizonyítania kellene tudni, azonban a végkifejletet nem lehet megjósolni. Gondolom az se mindegy, hogy apuka normális kapcsolatban él-e, vannak-e ott testvérek, stb.


Nyilván senkinek semmi köze ahhoz ahogy élsz, viszont egy apának lehet ahhoz köze, hogy a gyereke hogy él. Mit lát, mit tapasztal.


Persze a sztorit nem ismerjük, úgyhogy ez csak egy feltevés volt, azonban a fent vázolt szituációban látok esélyt rá, hogy hétvégi anyukává válj.

2014. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó nagyon el van tévedve, mégha az anya leszbikus kapcsolatban lenne is, ez nem ok arra, hogy elvegyék töle a gyerekeket. Arra nem hivatkozhat az apa, hogy nem akarja, hogy a gyerekek két nö által legyenek felnevelve, ezt nem fogadja el senki indoknak.


Csak akkor lenne erre indok, ha az anya feltünöen gyakran váltogatná a partnereit - és az teljesen lényegtelen, hogy azok féfiak vagy nök.


Ha meg az anya csak baráti alapon költözik össze valakivel - szintén lényegtelen, hoy férfi vagy nö az illetö, akkor végképp semmi indok sem lenne. Söt ha az anya olyan lakóközösségbe költözik a gyerekekkel, ahol rajta (meg a gyerekeken) kivül több férfi vagy nö él, az sem ok arra, hogy elvegyék töle a gyerekeket.


Fenyegetözni lehet, de a legtöbb esetben ezzel éppen azért él az illetö, mert tudja, hogy egyébként semmi esélye sincs.

2014. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha volt apukát anyuka leszbikus kapcsolata miatt hagyta el, valamint a gyerek részese ennek a nem túl családbarát életközösségnek, akkor volt apuka indíthat pert gyermekelhelyezés megváltoztatására.


Indíthat, de ez nem jelenti azt, hogy meg is nyeri a pert. Nem indok ugyanis itt még az se, ha te egy alkoholista barommal kötöd össze az életed, aki néha a gyerek előtt elgyepál, szóval pláne nem indok, ha egy normális azonos neművel költözöl össze...

2014. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azert mert ossze koltoztek nem.
2014. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A helyzet az,hogy a barátnőm két fiának már nem él az apja.Van egy kislány is,de az apával nem házasok és nem is élnek együtt.A barátnőm azért fél,mert az anyja és a testvére fenyegették meg hogy elvetetik a gyerekeket,ha a lakótársa egy Nő lesz.Ettől fél igazán és persze az apától,akivel ismétlem:nem lakik együtt.
2014. febr. 18. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Az anya azzal költözik össze, akivel akar, ebbe az apának semmi beleszólása sincs, és emiatt garantáltan nem veszik el töle a gyerekeket.


Az apa meg a rokonsága fenyegetözhet, ettöl még nem lesz igazuk.

2014. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki kell röhögni az ilyen gyökereket, akiknek nincs ennél jobb dolguk. Jelentsen fel nyugodtan, aztán fizesse a perköltséget.
2014. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is elég sok helyen olvastam,hogy nem vehetik el a gyerekeket ilyen esetben sem.Csak akkor lehet ilyenre esély,ha az anyuka drogozik,iszik.....stb.,szóval a gyerek fejlődését veszélyezteti.Olyat is olvastam,hogy ha két anyuka nevel gyerekeket,a tanulmányi eredmények jobbak,mivel legtöbb esetben az anyák foglalkoznak ezzel is.Szóval inkább ezt nézik.


Rólam:Még férjnél vagyok,de nem feltétlenül azért akarok külön válni,mert egy Nő van az életemben.Egy 13 éves lányom van.Nem csak az anyja,hanem a barátnője is vagyok.Ha bármi gondja is volt eddig,mindig megbeszéltük.Ezt bármelyik gyerkőccel megteszem,mert szerintem ez fontos.A lányomnak is a véleményemet mondom,tanácsot adok,de befolyásolni soha nem szabad.


A férjemmel úgy állok,hogy kétszer annyit keres mint én,de valahogy pénze sosincs.A saját telószámláját sem fizette ki,az új számát egy hónap múlva adta meg de csak azért,mert megcsörrent a telója(rezgésre volt állítva,de nem vagyok süket),így rákérdeztem.Kiderült,hogy egy k...va küldött neki üzit a piroslámpa oldalról.Szóval nincs pénze a számlákra meg semmire.Tudni kell,hogy 5 éve nincs köztünk semmi intim dolog,mert egészségügyi problémát okozott nekem a durvaságával,és persze nem vagyok 5 perces maca!!Semmit nem tudunk megbeszélni.Ha leülök vele,olyan mintha magammal társalognék.Volt olyan,hogy részegen hozta haza a gyereket a suliból(inkább a gyerek hozta őt).Rögtön idegbeteg lettem,mert végig futott az agyamon,dőlöngélés közbe ki is lökhette volna a gyereket a kocsi alá!Nekem támadt hogy ez az ő lakása,mert az ő nevére jönnek a számlák(amit nem fizet),én mehetek a k..va anyámba,de a gyereket nem vihetem!Ahogy feltette a kezét,hogy megüssön,olyan állast levertem neki hogy berepült a szobába,a szája meg teljesen szétszakadt.Már bánom,mert látta a gyerek.Később elmondta nekem,hogy büszke rám,mert megvédtem magam és jogos volt.Azóta nem iszik,de semmit nem foglalkozik a gyerekkel.Két munkahelyem van,este jövök haza,tanulás a gyerekkel neki nincs,csak a gépen játszik,ha megkérdezem tőle hogy miért nem kérdezi fel a gyerektől a leckét,egyszerűen nem válaszol.A gyerek szereti az apját,mert hát az apja és az is marad,de nagyon sokszor jöttem úgy haza,hogy a lányom ölelve panaszolta el,(és bizony volt hogy sírva is)mindennek lehordott neki.Sírtam hogy a lányom ilyeneket nyelt le,amíg dolgoztam.A férjem felém ezt nem mutatja ki.Na nekem ilyen ember nem kell!Ezek után,bárki mondhatja hogy a gyerek nem nőhet fel apa nélkül.36 éves vagyok,jó ha kinézek 20-nak mert kölyök képem van,de én nem fogok apukát keresgélni,nem is vagyok olyan típus.Szeretem ha békesség van és egyetértés,ezt szeretném a lányomnak adni,a barátnőmet feltétel nélkül szereti,a gyerekeit is(osztálytársak),így a tanulás is szuper.Óvodába is egy csoportba jártak,szóval 10 éve tartunk ki egymás mellett.

2014. febr. 19. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!