Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezeket a...

Hogyan lehetne ezeket a változásokat bevezetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy jó ideje már együtt vagyok a párommal. Egyke fiú volt, az apja korán elhagyta a családot, így mint legtöbbször, az anyukája borzasztóan elkényeztette. Az égvilágon semmit nem kell csinálnia otthon, mert az anyukája vagy a takarítónő megoldja. Mivel így lett nevelve, így nem igazán tudja, hogy miben, mikor és hogyan kellene segíteni. Már többször elmondta, hogy szívesen segítene, de egyszerűen fogalma sincsen, hogy mit kéne csinálnia.

Nos nagy segítség lenne egy-egy pakolás során, vagy csak úgy a mindennapi életben. Hogyan kérjem meg?

"kérlek pakold el a szennyest" vagy hogy? Mikor fogja majd ezt ösztönösen érezni?


Előre is köszi a normális válaszokat!


2014. febr. 20. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így kérd meg.

Légy szíves csináld meg ezt, meg azt. Ha tényleg segíteni szeretne, nem lesz gondja vele. Vagy mondd neki, hogy először csináljátok együtt, hogy tudja mihez kell egyáltalán hozzányúlnia.

2014. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint egy gyereknek megmutatni mit hogyan kell ,mint én a páromnak mutattam hogy mit hova tegyen a mosógépbe és mit kapcsoljon be . Lehet hogy még örülni is fog neki hogy rábízod azt a munkát.
2014. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

SOHA nem fogja "ösztönösen érezni". És SOHA nem fog a gondolataidba látni, ha szeretnél valamit, szólni kell.

Igen, a legjobb módja ez:

Kérlek, pakold el a szennyest.

Nagy segítség lenne, ha elpakolnád a szennyest MOST.

Kérlek, a fehér, a piros és a kék ruhákat válogasd szét mosás előtt. (Pontosan meg kell fogalmazni, mert magától ötödszörre sem fogja tudni.)

Esetleg le lehet osztani a feladatokat: pl. mindig te mosod ki a kádat, cserébe ő hetente egyszer, konkrét napon (meg kell mondani, mikor), kiporszívóz.

2014. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók monták, egyszer csak neki, külön, meg kell mutatni, hogy mit szeretnél; és együtt megcsinálni. Ha nagyon el van kényeztetve, csak elmondás alapján félreértés lesz belőle, mert ami neked nyilvánvaló, azt nem mondod, neki viszont nem nyilvánvaló, jobb ha először együtt csináljátok, és megmutatod Te hogyan szoktad, vagy hogyan szeretnéd...
2014. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

elsőre együtt megcsináljátok,had lássa hogy kell.Igen,egy felmosást is,mert tuti,hogy nem fogja tudni milyen meleg vizbe milyen löttyöt öntsön.

Aztán már csak megkéred legközelebb,hogy mosson fel,vagy mosogasson el,rakja el a ruháját,teregessen ki,stb.

Számits rá,hogy jóideig csak akkor csinál meg mindent,amikor megkéred.

Aztán idővel valószinű magától is meglátja az elvégzendő feladatot és megcsinálja.

2014. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mintha gyerek lenne, aprankent es szajbaragosan kell elmagyarazni.
2014. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy ahogy én pincérgyakornokként megtanultam mikor mit kell csinálni. Első-második héten kérdeztem mit kell csináljak következőnek, utána már úgy kérdeztem, hogy mehet ez, az vagy van valami fontosabb dolog ami nem megszokott de jelenleg prioritást élvez.


Már magamtól tudom, hogy mikor mit kell csinálni. Meglátom, hogyha valami útba van, hogy mit kéne csinálni.

2014. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, és ne kritizáld (lehet, hogy nem lesz olyan tökéletes, ahogy te csinálnád, de jó lesz!), és főleg, ne takarítsd újra a lakást, amikor azt hiszed, nem látja. :) És köszönd meg, mondd, hogy értékeled, hogy segít.

Ezekkel lehet motiválni a pasikat. :)

Ha sosem vagy elégedett, akkor próbálkozni sem fog.

3.

2014. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Légyszíves segíts összepakolni. Ha valamit rosszul csinál, akkor ne szúrd le, de mutasd meg neki, hogy hogyan kell. Amit még életében nem csinált, annál állítsd oda magad mellé, hogy nézd, így kell csinálni. Aztán add át neki, és segíts addig amíg jól nem megy. Utána köszönd meg neki, dicsérd meg, esetleg valami egyéb jutalom is jól jön. Lényeg a pozitív megerősítés (mint a kutyáknál (oké, ez csak vicc! :D )).
2014. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként egyetemi koliban én tanítottam meg a lány szobatársamat mosogatni.... Szóval a mosogass el nem feltétlenül egyértelmű utasítás, lehet, hogy azt is meg kell neki tanítani.
2014. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!