Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő után...

Szerintetek mennyi idő után érdemes összeköltözni a pároddal?

Figyelt kérdés
Mi két hónapja vagyunk együtt, de rengeteg időt töltünk együtt(1-2 heteket), és már olyan, mintha ténylegesen együtt laknánk, de ő azt mondta, még nem kéne összeköltözni..tudom, vagyis sejtem, hogy ez a normális, de akkor mégis, mikortól ideális ez?

2014. febr. 23. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát figyelj, ez mindenkinél más, mi 2 évig voltunk távkapcsban mikor összeköltöztünk, 5 éve lakunk együtt.

2 hónap szerintem még kevés, bár ti érzitek, 2 hónap után azért annyira még nem ismered , hogy összapkolj és ahogy olvasom ezt ő jól tudja. Lehet, hogy te már elképzelted a közös jövőt , de ő ha azt mondja nem kéne akkor még a " próbálkozós" fázisban van vagyis vagy összejön vagy nem és akármennyire gondolod a mindennapi együttlakás és a sok együttlevés nem ugyanaz.

Véleményem szerint a fél-és egy év közt vagy után az ideális.

2014. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Amikor mindkét félnek megvan hozzá a keresete és készen állnak rá, így teljesen egyén függő.
2014. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

mi egy éve voltunk együtt, mikor az érettségiidőszak előtt mindketten kiköltöztünk a kollégiumból a szülei lakásába, hogy tudjunk tanulni. (egyébként egyértelműen az volt életem elgboldogabb időszaka :)).


ténylegesen, alig-alig hazajárósan fél évvel később, az egyetem kezdésekor cuccoltunk össze, anyagilag is már csak kevés segítséget kapunk.


viszont volt egy két hónapos szakításunk, ami gyakorlatilag mintha két hét lett volna. mikor külön voltunk, akkor is rengeteget voltam nála. miután újra összejöttünk, megbeszéltük, hogy jó, nem kapkodjuk el a dolgokat, pár hónapot még külön lakunk. nem jött össze, konkrétan hetekig nem mentem haza, maradt itt annyi ruhám, hogy eléldegéljek belőle. egy hónap után megbeszéltük, hogy akkor fölösleges két helyre fizetni az albit.

2014. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem minél előbb, annál jobb. Már ha mindketten dolgoznak. Felesleges éveket pazarolni az életből, ha aztán meg kiderül, hogy nem megy az együttélés.
2014. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnantól, hogy mindketten akarjátok. Ha ő még nem akarja, akkor ne erőltesd, hanem várj türelemmel, mert csak elüldözöd.
2014. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Fél, max 1 éven belül.
2014. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
A minél előbb elv szerintem azért nem jó, mert ha még a járás időszakban vannak ott nem igazán vannak még érzelmek, csak a szimpátia, legalábbis általában, így ha egyből jön az összeköltözés és adódnak olyan dolgok amikhez kompromisszum kell egyik fél sem fog engedni a rutinjából, mert hisz minek, nem kötődnek, vagy ha ott a rózsaszín köd akkor a egyik felad valamit amit esetleg majd felró a másiknak mikor a hormonok lecsengenek. Meg kell várni míg lecseng a " másik a legtökéletesebb" időszak és utána jöhet szerintem a józan ész.
2014. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Már sokszor leírtam a mi esetünket itt a gyakorin....


Mi is azonnal minden időt együtt töltöttünk, mert mind a ketten koleszosak voltunk, egymástól pár szobára laktunk..

1 hét után szinte minden éjjelt egymásnal aludtunk, (jól tolerálták a szobatársak, természetesen nem szexeltünk amikor ott voltak, főleg nem 1 hét után ;-))


Szóval 2-3 hőnappal később el kellett dönteni, hogy nyárra maradunk-e koliban, a szakmai gyakorlat miatt,mitt jeleztük,mhgy együtt laknánk..

Meg is történt, tehát fél éve voltunk együtt, amikor a koliban összköltöztünk, így laktunk 4-5 hónapot... Majd helyhiány miatt szétszedtek minket (3 fős szobában 2-en lakunk)

Ekkor már eldöntöttük, hogy összeköltözünk, de ennek meg voltak akadályai.. Így kb 4 hőnapra erre összeköltöztünk.

Igazából hivatalosan, 1 év 3 hónapra költöztünk össze, de ha megnézzük már mikor tudtuk, hogy együtt szeretnénk lakni, vagy mikortól gondoskodtunk magunkról együtt, akkor elég korán, 3 hét után közösen közösre vásároltunk be, közösen főztünk, mostunk..ésatöbbi..,

A összeköltözés a nem koliban csak annyi változást hozott, hogy már nem csak amkolidíját kellett befizetni, hanem minden számlát..

Mi azőta is együtt vagyunk, tavaly össze is házasodtunk.. A köv hétvégén lesz 4 éve, hogy együtt élünk "hivatalosan"


Ideális nincs erre szerintem.

A sógoromék 2 hét után költöztek össze, ez már 2,5 éve volt.

Feleslegesnek tartottak 2 albérletet fenntartani (mindketten egyedül laktak), a barátnője úgy volt vele, ha nem jön össze akkor eres albérletet, ennyi, de addig is feleződnek a költségek, ha mindig egymásnál esznek alszanak, akkor felesleges a 2..

2014. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 1 hét után már minden este együtt aludtunk, akkor végeztünk a gimiben. Eleinte nálunk, majd nálunk laktunk, aztán kb fél év után albérletbe mentünk. Már saját lakásban élünk 12 éve. Szóval ha dolgoztok, akkor minél hamarabb, mert csak így ismered meg a másikat.

Volt barátnőm 23 évesen 3 év után költözött össze a párjával, 2 hónap után szakítottak, mert nem tudtak eggyütt élni, addig minden jó volt.

2014. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy minél előbb, nyilván mindkét fél beleegyezésével.


Voltam távkapcsolatban 1,5 évig, aztán összeköltöztünk, fél év múlva már kereshettem új albérletet, nem bírtunk meglenni együtt, bár előtte jó volt.

Aztán megismertem a mostani páromat, mi is gyakorlatilag az első 1 hónap után már szinte együtt laktunk, úgyhogy végül is 5 hónap után ténylegesen összeköltöztünk. Azóta is együtt vagyunk, ez 1,5 éve volt.


Igaz a mondás, miszerint lakva ismerszik meg a másik...

2014. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!