Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány hónap után érdemes...

Hány hónap után érdemes összeköltözni? 36-évesen 2 8-éves gyermekkel?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fél-1 év között.
2013. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rajtatok mulik es azon, hogy milyen a kapcsolat a gyerekek es az uj partner kozott. Mondjuk azt is erdemes belekalulalni, hogy mikor "tort ossze az eredeti csalad", tul gyorsan nem szabad, plane a gyerekek miatt
2013. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ.


Pl. mióta vagy egyedül, mióta ismered a párodat, a gyerekek mennyire ismerik őt, és mennyire jönnek ki vele?


Ha jól kijönnek, és már hosszabb ideje elvált vagy, akkor én is olyan 1 évet mondanék.


Ha nem jönnek ki vele a gyerekek, akkor nem érdemes erőltetni. Valamint, ha friss a válás, akkor több évet is érdemes lehet várni, mert a gyerekek nehezebben fogadják el ilyen esetben az új párt.

2013. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nagyon hamar eljött, már három hónap után. Nem így terveztem, de nem lett volna értelme tovább halogatni, az megoldhatatlan volt amúgy is, hogy gyakran találkozzunk kettesben, hiszen a gyereket nem tudtam volna kire rábízni, így a párom hamar része lett a családnak. Annak sem lett volna sok értelme, hogy esténként feljön hozzánk 1-2 órára, aztán már mehet is haza, mert később nem tud hazajutni, meg nyilván reggel mindenkinek kelnie kellett korán, indulni dolgozni, ezért már eleve itt volt a hét öt napján, ezért aztán pár hónap után eljutottunk odáig, hogy akkor már cuccoljon át, felesleges két albérletet fenntartani. Azóta is olajozottan működik minden, nem bántuk meg, hogy ilyen gyorsan alakultak a dolgok, a gyerek is teljesen elfogadta :) Sőt, ő hőbörgött a legjobban, ha volt egy-egy nap, amikor a párom nem volt itt, úgyhogy mindenkinek jó volt, hogy hamar összeköltöztünk.
2013. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, még azt hozzátenném, hogy nálunk nem friss válás után történt ez, már évek óta kettesben voltunk a gyerekkel, a vér szerinti apjára nem is emlékszik, olyan kicsi volt, amikor elváltunk, és a kapcsolatot nem is tartja sem vele, sem velem, úgyhogy ebből sem volt gond. De nyilván más a helyzet, ha te nem olyan régen váltál el, akkor valószínűleg nem lenne jó, ha túl sok változás történne sorozatosan.
2013. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
még folyamatban a válás
2013. febr. 6. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor egyelőre szerintem ne gondolkodj ilyeneken.


AKár szeretik a gyerekek az apjukat, akár nem jönnek ki jól vele - úgy, hogy még éppen most váltok, 1-2 éven belül elég hirtelen lenne nekik az, hogy új férfit hozz a házhoz. Megértem, hogy hiányzik a társ, de a gyerekeknek ez kicsit olyan, mintha aput akarnád lecserélni. Gyerekszemmel nem értik, miért rossz egy házasság, és miért kell más apu helyett.


Ennyi idősen én biztosan nem bírtam volna elviselni, ha anyukám más férfit hoz haza, pedig az ő házasságuk sem volt jó. Veszekedtek sokat...később el is váltak, ezt megértettem. De azt, hogy miután apa elmegy, rögtön pótapu legyen...na azt tuti nem bírtam volna tolerálni.

2013. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Válás közben nem tennék ilyet. Bíróságon se díjazzák.
2013. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Gyermekelhelyezést elbukhatod!
2013. febr. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
De el ám!
2013. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!