Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám folyton köhög, nem...

Apukám folyton köhög, nem hajlandó orvoshoz menni, és megsértődik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az édesapám allergiás valamire, azt pontosan nem tudom mire, és folyton köhög, leginkább evés után, de máskor is. Nem hajlandó orvoshoz menni, mert hogy most úgy menjen orvoshoz hogy evés után köhög? A munkahelyén a légkondicionálótól is köhög. De ha párás tiszta levegőn vagyunk akkor szerencsére nem.(pl.:tengerpart.) Ha szóba hozzuk anyukámmal a témát, kiakad, veszekszik egy 10 percet, aztán elmegy pihenni. Egyébként nincs vele probléma ezen kívül, mindent meg lehet vele beszélni, és szeretem őt:), csak ugye nem hajlandó így elmenni, csak a kötelező vérnyomásos orvoshoz ahova folyamatosan kell járnia. Hogy vegyem rá hogy menjen végre orvoshoz? (Bocsi,lehet hogy kicsit sok lett.)
2009. dec. 12. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne akard rávenni inkább kérdezd meg h mitől tart h miért fél ,miért bagtelizálja el.Ha meg tényleg semmiség akkor miért nem megy el.

Vagy ha legközelebb megy a másik orovshoz kisérjétek el v telefonáljatok az orvosnak h vizsgálja ki.

2009. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem dohányzik?
2009. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia. Hát, én sajnos nem tudok sok jót mondani, bár apud picit másabb, mint az én apum. Apum erős dohányos volt, és sokat köhögött. Egy idő után nekem is feltűnt, és felmerült bennem, hogy mi van ha tüdőrákja van, aminek ugye egyik tünete a köhögés. Sajnos egy év múlva diagnosztizálták nála. Ő sem akart elmenni dokihoz, csak amikor már hívták.

Nem ijesztgetni akarlak, apum mindig köhögött, nem csak bizonyos helyeken. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy van, hogy a megérzés jó, de sajnos az apákat a legnehezebb az orvoshoz könyörögni. Próbálj vele beszélni, hogy aggódsz érte, szereted, és ha komolyabb, akkor még időben el lehet kapni, és ne akarja, hogy a gyereke és a felesége elveszítse őt.

2009. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha étkezéssel összefüggésbe hozható a köhögése, akkor refluxos is lehet, illetve ha szed vérnyomáscsökkentőt, az is okozhat köhögést. Ha semmiképpen nem tudjátok rábeszélni egy kivizsgálásra, akkor anyukád beszéljen a háziorvosával, aki majd ad beutalót és kénytelen lesz elmenni.
2009. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És ha kihívnátok hozzá egy orvost? Akkor már nem tud mit csinálni, ha már ott van. Biztos van olyan orvos, aki pénzért kimegy, akár a háziorvosotok is.
2009. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazán hasznosak voltak! Igen, szed vérnyomáscsökkentőt. Mégegyszer kösz!
2009. dec. 12. 22:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, dohányzik.
2009. dec. 12. 22:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Kiserje el valaki a vernyomasmeresre es ott mondja el hogy nagyon kohog.Volt mar velem is ilyen,hogy tudtam,hogy valami nincs rendben,de ezt hogy magyarazzam az orvosnak,hogy ilyen hulyeseggel zaklatom,mit gondol majd rolam? Szerencsere a ferjem megertett, es egy egyszeru recept urugyen elment a korzetinkhez es elmondta a bajomat.

Nagyon halas voltam erte!

2009. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 13. 20:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos vérnyomáscsökkentő is okozhat köhögést. Amennyiben az okozza másikra cserélni az orvos. A dohányzás is ludas lehet, sőt!... Elsősorban ez a gyanús. Sokszor a dohányos nem is tudja, hogy már beteg. Elintézi azzal, hogy "köhögök, mert dohányzom", de hogy mennyire, az már nem érdekli.
2009. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!