Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan az a bajuk, hogy...

Komolyan az a bajuk, hogy dolgozom és fontos a munkám? Miért kell ezért ezt csinálniuk?

Figyelt kérdés

A testvéreim közül én vagyok a legfiatalabb, de a legsikeresebb is. A bátyám munkanélküli, a szüleinken élősködik, a nővérem pedig egymás után szüli a gyerekeket és otthon van.

Ezért elég nehezen viselik, ha nekem sikerül elérnem bármit is.

Nemrég elkezdtem dolgozni és tegnap az anyám kiakadt, hogy alig látnak, ha találkozunk is, akkor is rohanok, vagy a telefonomat 'piszkálom'.

Apa is úgy köszön, ha meglát, hogy megjött már a családunk megmentője, mi lenne nélkülem velük és ezt cinikusan.

Csak azt éreztetik velem, hogy nem jó, hogy fontos a karrierem és hogy megváltozott az életem és én magam is.

Elegem lett és tegnap a családi ebéd után elmondtam nekik, hogy nem hiszem, hogy akkora vétek lenne, hogy nekem nem az a célom, hogy otthon legyek a gyerekekkel, vagy a kanapén tévézzek sörrel a kezembe reggeltől estig. Ezek után még én voltam az, aki belegázol mások lelkébe és nem fogadom el őket olyannak, amilyenek...



Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?


2014. márc. 2. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Elköltöznék. Ha van jó munkám, nyilván megtehetem.
2014. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már elköltöztem.
2014. márc. 2. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

"egymás után szüli a gyerekeket"

Ez a megfogalmazás téged minősít. Hidd el, hogy az emberek zömének szemében ő sokkal sikeresebb, mint te.

2014. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát de tényleg nem csinál semmit.

17 évesen terhes lett, sosem dolgozott és nem is szándékozik.

Nem csak én gondolom azt, hogy ezzel elszúrta az életét, hanem mások is.

2014. márc. 2. 15:13
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Ha velük vagy, mert hiányoznak már, akkor tényleg velük foglalkozz és ne a telefonodat "piszkáld". Biztos hiányolnak téged, a munkád miatt ritkán látnak, csak nem látják be, hogy ez a helyén való. Légy te a felnőtt, és ne akadj ki rajtuk.
2014. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Igenis légy büszke magadra.A saját utadat járd és magadnak bizonyíts! Soha ne azt nézd, hogy mások szemébe mitől leszel "jó kislány", az csak zsákutcába vinne.A saját életedet éld és ne foglalkozz velük de ne is vitázz velük hagyd rájuk.ÉLD A SAJÁT ÉLETED!
2014. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom mennyi idős vagy, de jól teszed ha inkább önálló életet alakítasz ki, és teljesen függetleníted a szüleidtől magad anyagilag. Szerintem ők is érzik, hogy nincs rendben se a bátyád, se a nővéred élete.

Aki szerint a mai társadalomban az számít sikeres nőnek, aki sorra szüli a gyerekeket, az nem nagyon tudott alkalmazkodni a mai korhoz.

Kérdező, szerintem fogadd el őket olyannak amilyenek és ne vedd magadra amit mondanak. Az ő dolguk hogy szúrják el az életüket. Ha a mondataidon megsértődtek, biztos hogy őket is zavarja a mostani állapotuk, de ezen csak ők változtathatnak.

Ha mostanában kezdtél el dolgozni, még fiatal lehetsz, bőven ráérsz a családalapítással.

2014. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De ha találkozom velük, és hív a főnököm, vagy bárki, nem kapcsolhatom ki egyszerűen a telefont, mert "bocsi, most a családommal vagyok".

Beszólnak azért, mert káros szokásaim vannak és a nővérem múltkor képes volt kivenni a cigit a számból és elnyomni, mert a gyerekei ezt ne lássák.

22 éves vagyok, de mégis azt hiszik, hogy gyerek vagyok, akit irányítani kell.

2014. márc. 2. 15:33
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem az a bajuk, hogy sikeres vagy, hanem hogy többre tartod magad náluk, nagyképű, beképzelt és figyelmetlen vagy. Ezeket érzik, erre reagálnak.
2014. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Higgadj le, túlreagálod. Abban igazad van, hogy elismerést vársz a sikereidért, de a többiben már te vagy a ludas. Ha családi ebéd alatt hív a főnököd, akkor annyit mondasz a többieknek, hogy "elnézést, ez fontos" kimész és kint elintézed a hívást. Gyerek mellett dohányozni pedig elég nagy taplóság, nem gondolod? Nem azért, mert ezt látják, de a passzív dohányzás ártalmait ugye nem kell bemutatnom? Szóval viselkedj kultúremberként családon belül is, akkor ők is felnőttként fognak kezelni téged.
2014. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!