Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanacsoltok? Mar nem...

Mit tanacsoltok? Mar nem birom. Kikeszulok. FONTOS!

Figyelt kérdés

Mar utalok itthon lenni.. egesz nap a hangos beszed megy, a szuleim veszekednek, a hugom is mindenbe es mindenkibe bele kot, de valahogy mindharman engem talalnak meg. En nem szolok egy szot se, en vagyok az egyeduli csendes a hazban. Most is kimegyek enni, apam meg a hugom belem kot, hugomnak van egy olyan szokasa hogy azt talalja ki hogy en elveszem a cuccait es o azonnal kap ujat, iskolaba se jar, 10 ora utan indul el, mer neki fontos alig 16 evesen a cigi es fel 12 korul mar itthon van, neki nem szolnak, multkor is berontott a szobamba, hogy en adjak neki vissza ezt meg azt, a szuleim meg csak neztek ahogy rombol. Velem nem foglalkoznak, ha en takaritok senki nem veszi eszre, ha a hugom elmos egy kest pezsgot bontanak.. szivem szerint elkoltoznek, de a keresztszuleimnel nagyon nincs hely... nagyszulok meg senki nincs. szamtalanszor beszeltem mar veluk, de semmi valtozas. Mar nem birom az allando piszkalgatast. Mit tegyek? alberletre nincs penzem.

19/L


2013. nov. 21. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress munkát és költözz el.Vagy tűrj.
2013. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ket lehetoseged van: befejezed a nyafogast, keresel munkat es elkoltozol. vagy szinten befejezed a nyafogast es tursz.
2013. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Küldd el őket a pics@ba. Az én családom is nagyon sokat bánt, de én sportot űzök belőle, hogy visszaadjam nekik. Aki gyenge fizikailag, azt körberöhögöm, aki erős, azt is, ez nagyon bosszantja a kis kukacokat. Állj ki magadért. Nem egyszerű dolog elköltözni és új életet kezdeni, erről mindenki olyan könnyen beszél. A húgod pedig kisebb nálad, miért nem te diktálsz?
2013. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Szerintem mindenképp meg kéne próbálnod leülni és beszélni a szüleiddel erről a dologról. Mondd el, hogy mennyire rosszul érzed magad, és kérd meg hogy vegyék jobban figyelembe amit te teszel értük és ne téged okoljanak mindenért. Tudom, hogy nem ilyen egyszerű ez a dolog. Ha semmiképp sem megy, akkor kerüld a vitákat. Ha veled veszekednek bizonyos dolgokért amiről úgy érzed nem te tehetsz, akkor ne vedd magadra semmiképp. Járj el otthonról barátnőkkel, kapcsolódj ki. Az mindenképp jót tesz majd. Sok sikert , remélem hamar megoldódik a dolog!

2013. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Azt hittem egy 13L nyivákol. A 16 éves húgnál lett gyanús...

Ha nincs pénzed albira, akkor köszönd meg a szüleidnek, hogy felnőtt létedre ott lakhatsz náluk.

2013. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

#2es válaszadó parasztnak : Miért kell lehurrogni egyből szegény lányt,hogy "nyafog" ? Bezzeg,ha neked volna valami problémád ,te volnál a legjobban felhábordva,ha egy ilyen primitív választ kapnál...


Visszatérve kérdező,szerintem csináld a sulit,próbáld ne oda figyelni rájuk,esetleg légy minél kevesebbet othon.járjál suliba mondjuk szakkörre,vagy ha már nem tanulsz,akkor jobb ha munkát keresel,aztán egy idő után lépj le,egyébként sajnálom... mert kivételeznek,és tuti mindent ráhagynak a liba húgodra.... :/ Szóval,ne add fel,hanem próbálj magadnak jót tenni,hogy kitörj ebből a környezetből.Sok Sikert! :)

2013. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
5 Ennél értelmesebb válaszra nem tellett? Komolyan a magadfajták miatt rossz a világ...
2013. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért megérthetnétek, hogy a mai világban nem olyan egyszerű 19 évesen elhúzni otthonról. Lehet fősulira jár,ami mellett nem tud úgy keresni, hogy külön költözzön. Hagyja ott a sulit és tegye tönkre az életét? Ha meg nem csinálja ne nyafogjon? Kicsi lehetnétek megértőbbek is. Mindig ugyanezeket a válaszokat olvasom minden hasonló kérdésnél és már nagyon unalmas. Ha szülő leszek biztos nem rakom ki a gyerekemet 18 évesen hogy na menj dolgozz, mert már nem ugyanaz a helyzet mint régen. Lakást sem egyszerű venni, albérlet mellett meg nem lehet félretenni és csak élhetne hónapról hónapra.

Szerintem védd meg magad, próbálj kicsit visszaszólni, mert aki gyengébb és sebezhetőbb, azt mindig előbb kezdik ki sajnos.

2013. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!