Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha semmit sem...

Mit tegyek, ha semmit sem tudok a lányom barátjáról?

Figyelt kérdés

Az első fiúját, aki nagyon rendes volt, e miatt a srác miatt hagyta el, most már két éve vannak együtt. (A lány 18, a fiú 20 éves). Azt látom, hogy a lányom nagyon ragaszkodik hozzá, és amikor itt van, akkor a fiú is a lányomhoz, de az a gondom, hogy csupa titok a srác. Tudom róla, hogy mit tanul, hogy minek készül, tudom, hogy az anyjával él, és hogy nem az a tipikus mai divatkölyök, hanem udvarias, elég lovagias. Viszont semmi többet. Sokszor ígérte a lányomnak, hogy jön aznap vagy a hétvégén, de gyakran nem jött, és a telefont se vette fel. Egyszer meg volt beszélve, hogy nálunk tölti a húsvétot, de nem jött, nem is szólt, ez a családra is kihatott, nagy család vagyunk, és mindenki részéről kellemetlen volt a dolog. Volt, hogy napokig nem jelentkezett, a férjem elment a lakásukhoz is, és nem nyitottak ajtót, és később se beszéltek róla. Az anyjával még nem is találkoztam, és a lányom is csak egyszer.

Nagyon sokszor sírt miatta, aztán mikor később rákérdeztem, nagyban hallgatott, nem tudtam meg soha, épp miért nem vette fel a telefont vagy miért nem jött. Többször előfordult, hogy a lányom támadóan reagált, mikor megkérdőjeleztem a kapcsolatukat. Úgy védi, mint egy anyatigris a kölykét, bennem viszont csupa bizonytalanság van, mert nem tudom, hogy rá merjem-e bízni hosszútávon egy olyan fiúra a lányom, akit nem ismerek.

Próbáltam sokszor beszélni velük, hogy ez így nem mehet tovább, de csak ellenállást kaptam, nem megnyugtatást, egyikük se akar beszélni semmiről. Féltem a lányomat, hogy csak vak szerelem ez, és valami rosszba viszi őt, ha együtt maradnak.

Ki segíthetne, vagy fogadjam el, hogy boldog mellette, fogadjam el, hogy őt választotta, és éljek hátralévő életemben bizonytalanságban, hogy mikor töri össze?


Egy aggódó anya



2014. márc. 2. 21:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Foglalkozz a saját dolgoddal.
2014. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell tapasztalnia a lányodnak az élet negatív dolgait is ilyen téren.Mindentől nem óvhatod meg. Anno, mikor a szüleim mocskolták az exemet akivel én is 2 évig együtt voltam, én is védtem, és (sajnos) képes voltam emiatt a szüleimmel összeveszni. Borzasztó lehet, hogy látod a lányodat sírni és tudod,hogy mennyire fáj neki, de véleményem szerint ettől a későbbiekben meg fog erősödni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Persze szerintem jól esne a lányodnak, ha lelki támogatást nyújtanál neki.

2014. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én nyújtanék neki, de nem tudom abban támogatni, amiben azt látom, hogy rosszabb lesz.
2014. márc. 2. 21:08
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
a szerelmi csalódásoktól nem fogod tudni megvédeni. Párszor pofára kell esni ahhoz, hogy megtanuljuk, milyen pasival nem szabad kezdeni.
2014. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok.


Tudom, hogy nem könnyű, de a tinik hajthatatlanok, ha szerelemről van szó. A környezetemben is vannak ilyen idős lányok, és még akkor is védik a párjukat, mikor mindenki, nem csak a szülők ellenzik a kapcsolatot. (Pl. ismerősömet veri a párja... aztán a srác ígér fűt fát, kibékülnek, 3 napig tart a csoda, és újra előröl...És képtelenség felnyitni a szemét a lánynak... A ráadás az benne, hogy még gyereket is akar egy ilyen embertől, de ez már mellékes)

2014. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

nem tudom mi lehet a probléma, lehetséges hogy a srác családjában van valami amiről nem nagyon akarnak beszélni, legalábbis a leírásodból erre gondoltam először.

aztán az is lehet hogy 'csak' nem megfelelő a kommunikációtok a lányoddal, és mivel nincs elegendő információd, saját kútfőből töltöd ki a hiányzó részeket, és pl emiatt gondolod azt hogy a sráccal gond lenne (valami biztos van, de ez a verzió is fennállhat, azt gondolom)

nem szeretném megmondani hogy mit tegyél, mert nem is tudom, mindenesetre abban segíthetek talán, hogy elmondjam mik a lehetőségek:

- ha a lányodnak valóban rossz, akkor megpróbálhatod erőszakosan védeni és szétválasztani őket, nagy nehezen elérni, majd tűrni hogy utáljon, és várni sokat hogy megbocsásson és belássa hogy neki így jobb. de valljuk be ez igen hosszadalmas és talán nem éppen a legkönnyebb.

-mivel 2 éve vannak együtt a sráccal, azt is gondolom, hogy már kellően ismerik egymást ahhoz, hogy bízhass bennük, és végső soron talán ez lesz a megoldás, hogy nem tudsz mást tenni, mint várni, és bizalmat adni nekik, mivel már 18 és 20 évesen nem annyira hívnám őket tinédzsernek.


ha teheted hívd át a srácot magatokhoz, hogy némi időt tölthess vele, közös vacsi vagy valami kevésbé kényelmetlen program, mindenesetre nagyon fontos lenne, hogy ne érezzék hogy felügyelet alatt vannak. legyél megértőbb, és felnőttként kezeld őket, ne gyerekként.

2014. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Hátha két éve együtt vannak valami ünnep csak lesz mostanában ami alkalmából a fiút meg a családját meg lehet hívni egy ebédre.

Én nem is értem, hogy lehet,hogy két év alatt szülők nem ismerték meg egymást.

2014. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Azzal, hogy a párja ellen próbálod fordítani csak azt éred el, hogy ő maga sem fogja már szívesen kimutatni az érzelmeit előtted, nem fogja elmondani mi bántja.

Nem vagyok olyan nagyon sokkal idősebb a lányodnál, a huszas éveim közepén járok, így kicsit átérzem még a helyzetét, de valahol a tiédet is, hiszen voltam hasonló helyzetben, mint a lányod. A szerelem vak és erőt ad a szélmalom harcokhoz, aminek legtöbbször semmi értelme. Ha valósak a félelmeid, akkor idővel ezt a lányod is be fogja látni ne aggódj. Én amondó vagyok inkább próbálj mellette állni, ha sír vigasztald meg, csinálj neki egy forrócsokit és mondd el neki, hogy sajnálod. Ügyesen ültesd el a bogarat a fülében, hogy nem jó ez így, nem ilyen egy normális kapcsolat... Így közel enged magához, bízik benned továbbra is és testközelből figyelheted mi történik vele/velük, nem marad magára.

Fiatalság, bolondság, a véleményét megváltoztatni nem fogod tudni, de szerintem fontos, hogy úgyérezze, hogy számíthat rád, mint anyára a problémájával és ha padlón van lelkileg, akkor nincs benne az, hogy neked el sem mondja, mert úgy is csak belé rúgsz mégegyet (mert te megmondtad, hagyja ott, nem normális, stb.).

Válts taktikát, ezzel védheted meg őt ettől a fiútól, vagy legalábbis a saját érzéseitől leginkább.

2014. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
Érzéseid érthetők, de minden szülőnek tudomásul kell vennie egyszer, hogy a gyereke felnőtt. Azt teszi az életével, amit akar, te csak azt tudod tenni, hogy ott állsz mögötte, hogy ha esetleg seggre esne, akkor kapd el, hogy nagyon ne üsse meg magát. Többet nem tudsz tenni és ha jót akarsz, ne is avatkozz bele. Csak azt érezze ő is, hogy ott állsz mögötte és majd puhára esik, ha kiüti az élet.
2014. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy biztos vagyok benne, hogy a lányom nagyon is jól tudja, mik a fiú "titkai", de ezt nem osztja meg velem, nyilván olyan dolgok, amik miatt úgy érezheti, eltiltanám tőle. Nem elválasztani akarom őket, mert sose láttam még, hogy bárkihez így ragaszkodott volna, csak nagyon félek, hogy hosszútávon baja lesz!
2014. márc. 2. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!