Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lányom egész életére kifog...

Az lányom egész életére kifog hatni ha az anyja fiatalon ellenem uszítja?

Figyelt kérdés

A volt feleségemmel 22 éves koromban házasodtunk majd jött a baba.Aztán vettünk egy olcsó kis lakást amire hitelt vettünk fel.Nem sokat 2 millió forintot.Aztán 5 év múlva a gyerek születésnapja után kijelentette,hogy elakar válni.

Övé lett a lakás azzal a feltétellel,hogy ő fizeti a hitelt.(megjegyzem már nem sok maradt a törlesztésből)Tehát nincs olyan nehéz helyzetben.Ő visszatudott menni dolgozni engem közben kirúgtak.Minimálbéren dolgoztam és egy olcsó albérletben laktam.De a gyerektartást fizetni kellett.Fizettem is nem azzal volt baj.De hát nem sok maradt éppen,hogy szinten tudtam magam tartani.Aztán onnan is kirúgtak.Egyszerűen nem tudtam fizetni a gyerektartást.Akkor bírósággal fenyegetőzött stb...Végül kikeveredtem a bajból de visszamenőleg megítélték neki a pénzt amíg nem tudtam fizetni.

Most 30 évesen ott tartok,hogy a barátomnál lakok.Fizetek nekik de új életet nem igen tudok kezdeni mert annyi nem marad.

De nem ez a baj.Hanem,hogy a 7 éves lánynak aki most ment suliba szinte az agyába véste,hogy apu rossz,apu gonosz apu nem gondolkodik rólad.Ott tartunk,hogy nem is akar látni.

Ők vígan megélnek mert jól keres és sok pénzt kap.De éljen.

Csak az zavar amit a gyerekkel csinál.Örökre megfog utálni?Egyáltalán mit tudok csinálni?


2014. febr. 12. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakran látod a gyereket? Mert az anya köteles a láthatást biztosítani és a gyerek azért nemcsak a hallottakra reagál, a saját tapasztapatai is számítanak.


Ha rendszeresen látogatod, akkor idövel rájön, hogy nem igaz az, amit az anya mondd, föként, ha te nem viszonzod a piszkálódást, legfeljebb megjegyzed, hogy nincs igaza.


Mellékesen megemlítheted az anyának, hogy úgy uszítsa a gyereket, hogy amennyiben nem akarja késöbb veled tartani a kapcsolatot, akkor 18 éves kortól nem kell semmit fizetned érdemtelenségre hivatkozva. Akkor lehet, hogy meggondolja magát.

2014. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad, a gyamugyon jelentsd.
2014. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen sztorit hallok, túl sokat, gusztustalan viselkedés ez az anyák részéről. Annyit tudsz csinálni, hogy minden hétvégén megpróbálod rávenni a lányodat, hogy hajlandó legyen eljönni veled valamilyen programra. És addig nyomod, amíg hajlandó nem lesz rá. Ha teljesen rosszban lesztek, akkor is változhat a dolog, mert kamasz korában az anyját is utálni fogja a gyerek, és lehet, hogy akkor rohan apuhoz, felnőtt korában pedig talán átgondolja az egészet, hogy esetleg az anyja a hülye.
2014. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kéthetente vagy háromhetente egyszer.De már nem is igen akar látni
2014. febr. 12. 12:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Jogod van elvinni a gyereket. Es ha elviszed, es jo apja vagy, akkor egy ido utan hiaba uszitja az anyja, a gyerek se hulye.
2014. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen kiforgatott az exed. Azért én nem hagytam volna. Közösen vettétek a lakást, már majdnem ki volt fizetve a hitel. Te meg nem kaptál semmit. Ez nem szép dolog a részéről. Neked a lakás árának a fele járt volna. És az is ronda dolog, hogy követelte a gyerektartást, mikor nem volt munkád és visszamenőleg is követelte. Követelhette, persze, de ha emberséges lett volna, megvárja, míg összeszede magad.

30 évesen padlón vagy, semmid nincs, pedig fél lakásodnak kellene lenni. Az meg, hogy a 7 éves lányodba beleneveli-feltételezem ok nélkül-, hogy rossz vagy, egyenesen undorító.

Nagyon sajnálom, ami történt veled. Max annyit tudsz ezek után tenni, hogy kéred az anyját, üljetek le kettesben beszélni és elmondod neki, hogy mennyire fáj, hogy ellened neveli a gyereket és megkéred, ne tegye. A lányoddal töltött idő alatt pedig megpróbálsz jó apaként feltűnni. Ne ajándékokkal halmozd el, hanem szeretettel, türelemmel, odafigyeléssel, törődéssel. Játsz vele, vidd el sétálni. A gyerek nem hule, észre fogja venni, hogy az anyja hazudik. Türelmesnek kell lenni a gyerekkel.

Kitartás! A legjobbakat kívánom neked!

2014. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tapasztalatból mondhatom, hogy ilyen fiatalon a gyerekeket könnyű megvezetni. Ráadásul megerősíti benne a negatív érzéseket az is, hogy ilyen ritkán tudtok találkozni, hiszen valószínűleg még nem érti, hogy milyen jogi vonatkozások állnak emögött és hogy az édesanyja sem a valóságot tálalja neki. Ezt hívjuk agymosásnak.

Tenni annyit tudsz, hogy elbeszélgetsz anyukával értelmesen, nyugodt körülmények között. Mondd el neki, hogy ezzel igazából nem csak veled szúr ki, hanem főként a gyerekével, akit ha igazán szeret, minden körülmény között óv. Nagyon nehéz úgy felnőni, hogy folyton elvárják tőled, utáld az egyik szülődet, miközben azt sem érted, hogy miért kéne? Aztán egy idő után már nem is érdekelnek a miértek, mert beléd táplálják a gyűlöletet. Ami aztán később enyhül, ha megvan a megfelelő intelligencia hogy felülbíráld az eddigi szájbarágott hazugságokat, de ez elég lutri...

2014. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ajándékokra nincs is pénzem.Mások városba "költöztem" így nem sűrűn tudok átjárni.

Beszéltem a volt feleségemmel.De csak annyi volt a válasz,hogy tönkre tettem az életét és elvettem a fiatalságát.

Ami a házat illeti és a többit.Elővették a beszámíthatatlanságot és a veszélyeztetést.Egy régi ügy.Anyám már rég meghalt és 20 éves kis sorkatona voltam amikor az apám is meghalt.Akkor meg padlón voltam és verekedtem egy tiszttel és kocsmában is.Jó kis balhé volt.Ezt vették elő...

Amikor eljutok hozzájuk foglalkozok vele.De hát az kevés.Nagyon kevés,hogy pozitívan nézzen rám

2014. febr. 12. 13:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Hagyd a sorsra, a legjobb rendező azoknak, akik a másik emberrel azt művelték mint amit veled ez a némber.
2014. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, hacsak nem egy különlegesen okos gyerek, és különlegesen erős jellem. Akkor bármit is tesz az anyja, átlát rajta és téged választ - persze, így sem lesz könnyű olyan "anya" karmaiból kimenekülnie, mint a volt nejed.


Amikor a gyereket láthatod, akkor azzal törődj, amit ő szeretne - de ne kényeztesd. Dícsérd meg az iskolai jegyeiét, a teljesítményéért, és mindig mondd el neki, hogy hogy nagyon büszke vagy rá.


Soha ne alacsonyodj az exed szintjére, azaz ne beszélj a gyereknek az anyja ellen, sem az anyjáról, csak ha kifejezetten rákérdez valamire. Ne hazudj a gyereknek, ne nézd hülyének, mert ez az, amit egy gyerek - akár okos, akár butácskább - szinte soha nem bocsát meg.


Nem fog örökre megutálni. ha nagyobb lesz és nem egy teljesen stupid liba, akkor előbb-utóbb rá fog jönni, hogy anyja nem egy szent és mit művelt vele (és veled!). Támogasd a lányodat és állj mellette. Bármilyen messze is vagy tőle földrajzilag, ha lélkeben mellette állsz és ezt ÉRZI ÉS TUDJA is, akkor nem tudja az anyja tönkretenni.


A láthatást soha ne hanyagold el! Ez az az esütszál, ami a lányoddal most összeköt, és ezt fenn KELL tartani!

2014. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!