Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nagyon féltem...

Mit csináljak? Nagyon féltem a szüleimet NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

A húgom pár napja töltötte be a 16-ot, mégis 7 hónapos terhes, a terhesgondozásra vagy mire nem jár, ugyan úgy cigizik, stb.. Nincs itthon, a barátjánál van lassan egy hete, nem ír, nem hív minket, a barátja meg 2 órányira lakik tőlünk. A szüleimet nagyon féltem, teljesen kivannak, anyukámat most vígasztaltam meg, szegénykém elsírta magát mert hiába könyörögnek a húgomnak, nem jön haza, félek hogy egyszer bajuk esik, szívroham vagy valami más (Ne adj Isten) A pasija se ír semmit hogy mi van veletek, mit vegyünk a születendő gyereknek, a szüleim álltak eddig mindent, és azért nem így kéne mennie..

20L


2014. márc. 4. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
16 éves és terhes azért gondolom tudod, hogyha nem házasok, és nincs nagykorúsítva nem úgy van, hogy csak lelép otthonról. A pasi mennyi idős?
2014. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A pasija 17, és a szüleim elvitték orvoshoz, fog.gátlót írattak fel neki,de nem szedte, a szüleim nagyon rendesek, szépen neveltek fel engem is, nem állunk rosszul anyagilag, nem volt megverve, megvan itt mindene és mégis ezt csinálja
2014. márc. 4. 21:22
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
rendőrökkel hazavitethetik... kiskorú.. hazaviszik... ha megint megszökik, akkor intézetbe és onnét majd csak akkor jöhet ki, ha lesz aki felelősséget vállaljon érte is és a babáért is...
2014. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Majd elgondolkozik rajta ő, hogy miből fogja a gyereket nevelni, meg azért a terhesség,szülés is pénzbe kerül.
2014. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
egy ismerősöm lánya csinálta ugyanezt... elszökött a pasijához... 3. szökése után intézet... ott szülte meg a babát is (mármint nem helyileg, de intézetis volt még :) ) aztán akkor engedték haza a szüleihez, mikor látták, hogy benőtt a feje lágya és már nem akar szökdösni :)) (fél évig volt bent)
2014. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

16 évesen éppenséggel nincs sok joga csak úgy lelépkedni otthonról arra még két évet várnia kell.

Anyukának nem sírdogálni kéne, hanem utána menni és közölni vele, hogy vagy vele jön haza vagy a gyámügyesekkel de annak következményei lesznek.

Nehogy már azt csináljon egy ilyen kis sz...os, amit akar, addig örüljön, amíg vannak normális szülei és nem intézetben vagy nevelőszülőknél kell lennie.

Irány a gyámügy ha nem bírtok vele. Az ilyet nem sajnálni kell, hanem gatyába rázni.

Mi az, hogy anyuka könyörög? Ennyi tekintélye van? Valamit nagyon elronthattak de ha így van akkor ideje a sarkukra állni mert még egyenlőre ők a felelősek érte.

Én fix, hogy a fülénél fogva cibálnám haza ha terhes ha nem. Ha elvárja, hogy segítsenek a gyerek körül akkor tessék szépen betartani a szabályokat. Ha ennyire nagylánynak hiszi magát akkor viselkedjen is úgy.

2014. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elszomorítani, de ebben a sztoriban a legkisebb gond hogy most nincs otthon. A húgodnak a leírásból nincs sok sütnivalója, szinte biztos hogy haza fog költözni. Először is ebben a korban borítékolható hogy nem sokáig lesznek együtt a haverjával, főleg hogy jön a gyerek, ami ugye felelősséget és türelmet igényel. A másik meg hogy 2 gyerek nem fog tudni eltartani egy harmadikat, ezért várható hogy vissza megy oda ahol felnőttek vannak akik segítenek felnevelni a gyereket. Szül magának egy kistesót magyarán.
2014. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: A szüleim és én is, a rendőrök is nem egyszer jártuk már autóval a város utcáit, van hogy munka közben haza ugrok otthon van-e, anyukám délutántól este 9ig dolgozik, a háztartást vezeti, apukám szintén dolgozik, szerintem érthető hogy hosszú hónapok után megtört, évek óta problémás a húgom, az igaz hogy a szüleim mindig is jobban elkényeztették őt és most sem állnak a sarkukra, de sajnos hiába magyarázok nekik, nem hallgatnak rám!
2014. márc. 4. 21:38
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Csak azért nem kapna egy hatalmas pofont tőlem, mert terhes. De egyébként tuti rendbe szedném!

Elkényeztették nagyon a szüleid, hamarosan egy másik életért lesz felelős de saját magáról sem tud gondoskodni, szégyen!

Hozzák haza a rendőrséggel, utána max. csak velem együtt hagyhatná el a házat. Ne legyetek ilyen gyámoltalanok, vegyétek kézbe a dolgokat!

2014. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha nem jár terhesgondozásra, akkor az egyszeri anyasági támogatást úgy tudom,hogy nem kapja meg (Nem vagyok benne biztos, én külföldön élek)


Esetleg nem tudnátok a barátjához elmenni? Teljesen kifogja ez készíteni a szüleidet ez a helyzet. Teljesen átérzem azt, hogy félted a szüleidet. :(

2014. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!