Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyukám 19 éves létemre...

Ha anyukám 19 éves létemre nem engedi, hogy E-italt igyak, az normális?

Figyelt kérdés
Azt én megértem,hogy miért nem akarja,merthogy nem egészséges,de ebbe mi jogon szól bele,ha már szinte felnőtt ember vagyok?Magam is el tudom dönteni,mennyire foglalkozzak az egészségemmel.(Egyébként nem akarnék naponta inni,vagy ilyenek,csak nagyon álmos vagyok,de nem akarok lefeküdni aludni most így délután,mert vizsgaidőszak van,tanulni kell.)
2009. dec. 13. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Hát ha annyira felnöttnek érzed magad, akkor miért kérdezed meg öt? Egyébként még messze vagy a felnöttségtöl - az Energiaital meg ényleg csak arra jó, hogy megbetegedj töle.
2009. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Én is 19 vagyok, és az enyém sem engedi. Furán hangzik, de reggel ő főzi nekem a kávét, viszont nem engedi hogy energiaitalt igyak. Azt mondja inkább a kávé, abban legalább tudja mivan, nem csak egy szénsavas lötty, amibe mindenfélét belepakolnak. Kevés dolog van amit nem enged, ez közéjük tartozik, de nem is erőltetem, mert szerencsémre nem is nagyon szeretem a szénsavas dolgokat, a kávét viszont annál inkább. Nem mondom hogy soha nem ittam energia italt, egyszer egyszer lecsúszik, de szerintem fölösleges, az áráról már nem is beszélve. Igyál meg egy kávét és jó tanulást! :)
2009. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Miért mit csinál ha megiszod???????????????

Vegyél magadnak és idd meg.Ennyi.

Nekem is van egy hasonkorú lányom és sose tiltottam semmit legfeljebb nem javasoltam v otthonra nem vettem cukros üdítőket.

Emlékszem pár éve én nyomtam a szájába egy cigit mert épp ott dohányzott a bnőm és kérdezte milyen az.

Hát megtudta.Azóta se kér belőle :-)

2009. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem se normális dolog, ha az anyukád ezt megtiltja. Főleg 19 évesen. Beszélj vele erről, mondd meg neki, hogy már felnőtt ember vagy és - ilyen téren - semmi jó beleszólni az életedbe. Persze csak szépen és óvatosan, nehogy megsértsd.
2009. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

Igaza van anyukádnak, csak jót akar neked. Aludj egy órácskát, meglátod, az agyad is sokkal jobban fog, ha kipihent vagy. Időt nem vesztesz vele, mert utána viszont gyorsabban tanulsz. Vagy ha végképp nem akarsz aludni, legalább kávét igyál, ne ezeket a műanyag szarokat.

Ami pedig a beleszólást illeti: egy anyuka nem akkortól tartja felnőttnek a gyerekét, amikor hivatalosan nagykorú lesz, hanem amikor éretten és felnőtt módon gondolkozik és viselkedik, amikor már a saját két lábán is megáll.

2009. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
Sztem ha abból a pénzből vennéd magadnak, amit ő ad, akkor normális. Ha saját kereseted van, akkor nem tudom, hogy nem engedi meg...
2009. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
Hát én 16 éves vagyok,de már rég nem engedem,hogy beleszoljanak az életembe. Jó tudom még a felelősség rajtuk van,mert 16 éves vagyok,de már kezdek felnőtt lenni,ezért már nem engedem,hogy minden dolgomat ők irányítsanak.
2009. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Én vagy fél éve totál energiaital függő vagyok, minden nap iszok, mert nagyon korán kell kelnem, és ha nem iszok, olyan vagyok, mint a mosott sz@r. Szépen felszállok a buszra, elmegyek a szomszéd városba, ahol van a sulim, bemegyek egy boltba, megveszem és megiszom. Ennyi. Még ha tiltaná is anyukám, ugyan mit tudna ellene csinálni?!
2009. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Még jó hogy nem engedi, 4 évvel idősebb vagyok nálad, és nem tudják hogy dohányzom. Azért nem, mert tök nagy hiszti lenne belőle, ami érthető, csak engem nem érdekel.

Amíg otthon laksz, nem vagy felnőtt.


Energia italt nem azért iszunk, mert nincs jobb dolgunk, hanem mert két nap maradt egy tök nehéz vizsgára, és a kávétól már rosszul vagyunk.


Amúgy útközben veszel egyet, és megiszod, mi van akkor?

2009. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem adna pénzt rá, hogy megtudd venni, szépen csomagolná reggelente az uzsit! :) Feltéve, ha nincs munkahelyed és saját fizetésed. Ebben az esetben már nem tilthat, de amíg az ő pénzéből megy ilyen dolgokra napi 2-300 ft, addig teljesen érthető hogy tiltja szerintem. Jobb a kávé ennél a löttynél!
2009. dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!