Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyukám 19 éves létemre...

Ha anyukám 19 éves létemre nem engedi, hogy E-italt igyak, az normális?

Figyelt kérdés
Azt én megértem,hogy miért nem akarja,merthogy nem egészséges,de ebbe mi jogon szól bele,ha már szinte felnőtt ember vagyok?Magam is el tudom dönteni,mennyire foglalkozzak az egészségemmel.(Egyébként nem akarnék naponta inni,vagy ilyenek,csak nagyon álmos vagyok,de nem akarok lefeküdni aludni most így délután,mert vizsgaidőszak van,tanulni kell.)
2009. dec. 13. 13:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

Veszel magadnak, ha nagyon kell, és megiszod, miért kell kikérni erről a véleményét?

Naponta 2-nél több adagot úgyse ihatsz belőle, de ahogy írod, nem is innál.

2009. dec. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Egyébként persze,tudnék venni magamnak a boltba,meg szoktam is néha (200km-re vagyok kollégista,ott pl azt csinálok,amit akarok,még vitamin pezsgőtablettát is vehettem:DD) csak úgy "ideológiailag" kérdeztem,hogy Ti mit gondoltok róla,hogy ilyen korban ilyenbe beleszóljon.
2009. dec. 13. 13:42
 13/22 anonim ***** válasza:
62%

Félt az anyukád, hidd el! És nem azért nem akarja, mert sajnálja rá(d) a pénzt!! Bárcsak mindenkinek lenne ilyen anyukája, aki így odafigyel rá, még 19 évesen is!!!


Mellesleg rá lehet kapni, az öcsém két évig szinte R.B. függő volt.. nagyon nagyon nehezen szokott le róla. :( Szóval én megértem az anyukádat!

2009. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

Hát akkor meg pláne.

Én vagyok az, aki 23 éves, és nekem mindenben beleszólnak, én albérletben voltam a fősuli alatt, hát nagyon szerettem.

Most meg úgy hozta az élet, hogy itthon vagyok, de majd bele őrülök.


ez ilyen. Aztán egyszer lesz majd stabil munkahely, saját család, saját lakás. Akkor ez már változik.


Nekem afelől is érdeklődött már, hogy én mire költöm a fizetésemet.


Ha majd teljesen független leszek tőlük, könnyebben lerázom, ahogy mindenki más is.

2009. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

sosem szolt bele ilyenbe

sőt,vesz ő nekem,mivel ő tud olcsobban nagykerben...


DE

egy időben napi szinten 6-7 dobozzal megittam,durvamod rászoktam (vizsgaidőszak,null alvás,és ugye emellett bulizni is kell)

fél év alatt eljutottam arra a szintre,hogy fizikailag lettem rosszul ha ébredés után nem egyből tudtam nyitni az elsőt...mint a drog...

vérnyomásom a rengeteg koffeinra rosszul reagált,kevertem alkohollal,kaja helyett is azt ittam

most nyár elején ájulás szintjére jutottam a sok energiaitaltol,kb 2 honapig még a szagátol is rosszul voltam...

aztán megint szeptember,és megint napi 2-3nál tartok,vesém már tiltakozik,de olyan ez mint a kábitoszer...

22/L

2009. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%

Tisztázzunk valamit: mentálisan nem az életkor dönti el, hogy te felnőtt vagy, hanem az, hogy személyiséged hogyan és mennyire fejlődik. Példának okáért van olyan ismerősöm aki 15 évesen olyan világnézettel, olyan látásmóddal és felelősséggel bírt, hogy egy felnőtt lazán megirigyelhette volna. Nem beszélve a talpra esettségét.

Ugyanakkor volt olyan, aki 24 évesen úgy viselkedett, mint egy gyerek, semmi felelősség, semmi következetesség. Csak azt tudta mondani, hogy ő felnőtt, s senki ne szóljon bele az életébe.

Az, hogy a törvény alapján 18 évesen már felnőtt vagy jogilag, az nem jelent semmit.


Témánál maradva:

Ha az édesanyáddal élsz (felteszem egészen biztosan), sőt ha tanulsz, vagy dolgozol, de lényegében vele élsz, akkor valamilyen szinten jogosan szólhat bele mit csinálsz, mit veszel. Akár hiszed akár nem, de valóban az érdekeidet nézi, ő sem akarja azt, hogy pár év múlva különböző egészségügyi problémáid legyenek! És ha valóban törődik veled anyukád, megnyugtatlak: ameddig tartod vele a kapcsolatot, addig bele is fog szólni mit hogyan csinálhatsz. Természetesen, ha teljesen önállósodsz, akkor már csak "javaslatot" tehet...


Egyébként, ha rám hallgatsz tényleg leteszed azt a kutyulékot. Bőrömön éreztem mellékhatását! Érettségire készültem, egy hónapig mindennap megvolt az "adag". Két évbe telt, hogy valamennyire rendbe jöttem, de még most sem vagyok egészen jól! Alvászavarok sora, hiányzások iskolából, rosszullétek... Egyetlen dolognak köszönhetem, hogy emiatt nem csesztem el az évet, hogy második mérföldekkel többet hiányoztak (az osztály 80%-a), így az én hiányzásaim eltörpültek az övékéhez képest, továbbá 48 órás ébrenlét után is tudtam produkálni minimum egy közepes feleletet.


Ha rám hallgatsz minimalizálod az energiaital fogyasztást. Csak akkor ajánlom, ha valamit muszáj megcsinálnod, és fáradt vagy, nem tudsz koncentrálni, illetve nem fog bezavarni a másnapba, ha nem alszol éjjel. Havonta egyszer-kétszer nem árt, de heti rendszerességgel történő fogyasztását nem ajánlom! Ha tetszik az íze, vegyél olyan üdítőt, ami hasonlít rá, de nincs benne koffein.

2009. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Én amikor rendszeresen ittam Red Bullt, napi 1-nél nem ittam többet, és nem lett semmi bajom, lehet ezt kontrollálni. Most nincs rá szükségem, ezért nem iszok.
2009. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%
Mi másfél literes kobrákkal tanultunk vizsgaidőszakban, de vizsgaidőszakon kívül nem érzem szükségét
2009. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%
Hát ez a féltés, valami üldözési mániába fulladt, én 17 vagyok és 4éve is megittam 1-1et néha, és semmi bajom nem lett.
2009. dec. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%
Felnőtt korú vagy valóban, de még a szüleidnél laksz, addig valahol gyereknek számítasz, és az ő szemükben örökké az is maradsz. Nem azt mondom, hogy 25-30 évesen is úgy fognak hozzád állni, mint a gyerekhez, de még 80 évesen is a gyerekük vagy, az már más kérdés, hogy ők azt nem élik meg, és lehet te sem. Azért írtam a 80-at, hogy értsd hogy gondolom.
2009. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!