Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarunk összeköltözni,...

Nem akarunk összeköltözni, kell a függetlenség (2-2) gyerek. Lehet ez "igazi" kapcsolat?

Figyelt kérdés
Nekem két kisiskolás fiam van, páromnak kicsitnagyobb lányai vannak. Én 4 éve váltam el, azóta csak rövid kapcsolataim voltak. Őt most szeretem, szeretnék hosszabb távon vele maradni. Viszont összeköltözni nem szeretnék vele. Van egy saját lakásom, kialakult életritmusunk a kisfiaimmal, ehhez ragaszkodok. Szerencsére anyagilag független vagyok, nem szorolunk rá kétkeresetre, hogy eltartsam magunkat. Voltférjemmel közösen neveljük a gyerekeket. Pár napig nála vannak a fiúk, addig párom itt van, itt alszik, ha egyikünknek sincs dolga. Ha hazajönnek velük vagyok 1-2 napot általában, aztán párom újra jön. Ha a lányok nincsenek nála, van hogy itt alszik, ha nála vannak akkor csak jövünk-megyünk egymásnál vagy csak találkozunk valahol gyerekekkel együtt (pl. vacsizunk). Ez így most tökéletes. Működhet hosszútávon?
2014. márc. 6. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha a párodnak is ez így megfelel, akkor működhet.
2014. márc. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

A szomszédom meg a barátnöje élnek így már 15 éve boldolgan, mert egyiknek sem kellett feladnia a megszokott rendszerét, mindenki a saját lakásában úgy él, ahogy neki jó és megszokta. Nincs vita a kiadásokról, a házimunka elvégzéséröl, a "furcsa" szokásokról, ami a másiknak zavaró lehet, stb.

Idöközben a gyerekeik felnöttek, különköltöztek, de ök ketten még mindig megtartották a saját függetlenségüket.

Most - amíóta nincsenek ott a gyerekek - sokszor az egyik vagy másik lakásban vannak hetekig, de ha aztán valakinek szüksége van az egyedüllétre, akkor hazamegy a sajátjába.


Persze ehhez az is szükséges, hogy elötte tisztázzák, hogy mi NEM fér bele ebbe a rendszerbe, pl. a megcsalás.


Ha nektek így jó, akkor maradjatok emellett, és idövel meglátjátok - vagy marad így, vagy megjön az igényetek az összeköltözésre. Minden jót a továbbiakban is.

2014. márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Ez így biztosan nem. Akkor működik valamilyen szinten, ha érdek csak az egész kapcsolat és nincs benne érzés.
2014. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

szerintem ez badarság utolsó....és miért ne működhetne? ha mindkét félnek megfelel és boldog így, akkor igenis működhet...sőt...ha nektek így jó akkor csináljátok így:)

sok boldogságot!

2014. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
4 Majd megtudod a miértet, ha egy embert mindennél jobban szeretni fogsz.
2014. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Az álboldogság, és a magunkat hű de felvilágosultnak játszó emberek, silány unaloműzőnek való kapcsolatbeállítása és a valódi, mély, érzelmeken alapuló kapcsolat közötti különbséget zongorázni lehet.


A kérdezőnél az előbbi van, de érzés nincs. Bármennyire is ezt akarja kifelé mutatni.

2014. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekem biztosan nem működne a mingli életmód, egy párkapcsolatban kell az együtt élés, a közös délutánok, nem csak az, hogy időnként találkozgatni itt vagy ott.


Mióta vagytok így együtt?

2014. márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valódiak az érzések, szeretem, és úgy érzem ő is engem. De tudom hogy nem túl szokványos, ezért sem tudom mi lesz hosszú távon. Jo volt olyan példát olvasni ahol működik. Minden kapcsolatomban kellett amúgy a távollét néha, ilyen beállítottságú vagyok, szóval lehet hogy fog ez így működni

2 éve vagyunk együtt

2014. márc. 6. 09:23
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
8 Azért vagytok ebben, mert nincs más egyelőre, aki valódi érzéseket tudna bennetek megmozgatni. abban a pillanatban ahogy megjelenik egy ilyen ember valamelyikőtöknél, úgy fogja ejteni a másikat, mint ha sosem ismerte volna.
2014. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 3; 5; 6; 9; válaszolóval nem rdemes foglalkozni, mert egy begyepesedett valaki, aki csak sablonokban tud gondolkodni, és nem tudja elképzeni, hogy nem minden ember egyforma.


HA mindkettötöknek jó, akkor müködhet akármeddig, ha valamelyikötöknek kevés lesz idövel, akkor meg találtok más megoldást.

2014. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!