Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingázás vagy költözés -...

Ingázás vagy költözés - hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Bp mellett lakunk egy kisvárosban a párommal.

Neki Budapest szélén van viszonylag jó állása, kocsival jár, nekem helyben van egy rossz állásom, jobbra csak Budapesten lenne lehetőség, de a címem miatt hátrányban vagyok és minimum 2x1,5-2 órát kellene ingáznom. Csak a páromnak van kocsija, Bp pereméig megy és nem fix időpontra jár, nem tudna elvinni.

Én örülnék ha elköltöznénk, ő viszont jól érzi így magát és nem szeretné feladni a lakást (ő örökölte, nyilván nekem nincs beleszólásom mit csinál vele, de attól még nem vagyunk ideláncolva), a rokonait, barátait, a szülővárosát. Én viszont a hozzáköltözésemmel épp ezeket adtam fel.

Próbáljam meg meggyőzni, vagy nyugodjak bele, hogy manapság sok ember órákat ingázik a munkájába? Ha egyáltalán felvesznek, és ha nem jönnék ki rosszabbul az útiköltség miatt, mint amennyit most kapok.



2014. márc. 4. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

És ha neked is vennétek egy kocsit?

Mert ha meghallják, hol laksz, akkor keresnek mást közelebbről, tapasztalat.

2014. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van kocsink, mégis vonattal ingázunk, mert lényegesen olcsóbb és gyorsabb a vonat a reggeli dugóban. Szóval én teljesen ingázás párti vagyok, nem szeretnék Budapesten lakni.
2014. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nincs annyi pénzünk hogy vegyünk és fenntartsunk még egy kocsit.

Ha többet keresnék lehet vennénk, mondjuk nem is tudom, hogy a rendszeresen késő vonaton, vagy a dugóban jobb ülni :)

Én laktam Pesten, nem volt vele semmi bajom, a párom is ott járt iskolába szóval ilyen gond nincs, szóvá is szokta tenni, hogy milyen unalmas ez a város. Mégis maradna.

2014. márc. 4. 18:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a lakás, akkor én nem adnám fel.

A címed miatt miért vagy hátrányban? Én Budapesten lakom, ettől még nem írom rá az önéletrajzra. Sőt volt, amikor vidéken laktam a szüleimnél, de Pesten kerestem állást. Naná, hogy nem írtam rá a pécsi címem :D A munkaadónak semmi köze hozzá, amíg megoldom a dolgot (akkor az volt a terv, hogy ha lesz állásom, kiveszek egy albérletet, na de ha ezt ráírom, be se hívnak interjúra).

Szóval ez a probléma nem probléma, a szakmai önéletrajzban amúgy sincs helye ilyesminek (lakhely, családi állapot, gyerekek száma...), pontosan elég a szakmai tapasztalatom részletezése. Tapasztalatból mondom: a módszer működik :)


Az más kérdés, hogy akarsz-e napi 3-4 órát ingázni. Akárhonnan nézem, 8 óra munka mellett ez alaphangon 11-12 órát jelent minden nap.

2014. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nálad mit jelent a rossz állás? Nem keresel jól, vagy rosszul érzed magad a munkahelyeden? Nem mindegy. Ha a párod jól keres neked meg 'csak' az a gond, hogy nem keresel jól, akkor nem látom értelmét másik munkahelyet keresni, Pestre költözni. (Akkor ha ezzel a párod nem él vissza)
2014. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mindkét fél érthető!

Azt gondolom, a mai világban, amikor is -hiába állítják az ellenkezőjét- nehéz elhelyezkedni, áldozatokat kell hozni. Szerintem neki sem jó, hogy annyi pénzt benzinre kell költeni vagy, hogy azt az időt nem a családjával töltheti.

Ezek szerint nincs messze a hely, ahol laktok Budapesttől, tehát a családját szinte bármikor láthatná, amikor csak kedve tartja.

Próbálj beszélni még vele, írd le azt, amit nekünk, hogy te is hoztál érte, és KETTŐTÖKÉRT áldozatot és most te kéred ezt tőle a jobb KÖZÖS életetek reményében.

2014. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
4: azért van ahol kell a cím, barátomat azért nem vették fel, mert nem lakott elég közel és nem lehetett akármikor behívni, mert nincs bent fél óra alatt
2014. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Focista Fenegyerek válasza:
Ganxsta Zolee & Budapest 4 ker to if goodlike and bp :)
2014. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is az jött be, hogy titkoltam a címemet, semmi közük hozzá. Ha ráírod az önéletrajzra, tényleg hátrány.

Egyébként ugyanabban a helyzetben voltam, mint amiben te lennél, ha új munkád lenne. Napi 2x2 órát ingáztam, hidd el, ezt nem lehet sokáig bírni. Ha a jó esetben 8, rossz esetben túlórákkal 10 órányi munka nem is fáraszt ki teljesen, a nap végén a 2 óra utazás tuti kinyír. Reggel 2 órával korábban kelni, este örülsz, ha 7-re otthon vagy... nincs idő semmire, nincs életed, csak alszol és dolgozol, korán fekszel, mert hajnalban kelsz, nincs értelme, még ha a munkát szereted is, emiatt megutálod.

Ha nem gyűlölöd a mostani munkahelyedet, szerintem maradj. Ha nagyon utálod, akkor tényleg próbáld megmagyarázni a párodnak, hogy neked ez így nem élet, és az ingázás se lenne az. Vannak azért észérvek, pl. neki se kerülne annyiba a benzin, nem menne messze a családtól, és főleg: ezt az áldozatot te is meghoztad már!!! Ő is megteheti. Főleg, hogy még unja is azt a várost.

2014. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Minimálbért keresek, nem is érzem jól magam és szakmai fejlődésre 0 az esély. Diplomám van de ide nem számított, helyben a végzettségemmel kb 1% az esély az elhelyezkedésre. Nem vagyok nagyravágyó, de azért ennél jobb munkát szeretnék.


Ha nem írom rá a címem és behívnak előbb utóbb úgyis megkérdezik, ha pedig a munkaadónak számít, hogy honnan járok, akkor úgyis kiejtenek az interjú után. Szóval ebből a szempontból megkímélem magam egy felesleges körtől. Talán valahol van esély rá, hogy így alkalmaznak - de mekkora?

Alapból ha nem írom oda a címem, lehet a HR-es már megérzi, hogy itt valami rejtegetés van.

2014. márc. 4. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!