Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet rávenni egy pasit...

Hogy lehet rávenni egy pasit arra, hogy csináljon meg valamit, anélkül hogy baszogatva érezné magát?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 10:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

megfelelő hangsúllyal MEGKÉRNI kell.

nem pattogva, követelőzve:)

legalábbis a férjemnél a " kérlek" szó csodákra képes

2014. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ miről van szó.

Nálunk ez úgy működik, hogy pl egy villanykörtét ő cserél ki, de a mosogatás az én reszortom.

Be van osztva. Mindenki tudja mit "kell" csinálnia".

Ha nincs kedvem a saját munkámat elvégezni, mert megy a kedvenc sorozatom a tévében, akkor nem mindig elég egy "kérlek".

2014. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Szépen meg kell kérni. Az én párom mindig megcsinálja, ha kérem. Egyébként pl. mosogatni magától is szokott.
2014. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

2 idézet jutott eszembe:


"Ha egy férfi azt mondja, hogy megcsinál valamit, akkor biztosan meg fogja csinálni!

Teljesen felesleges félévente emlékeztetni rá!"


"Ha azt akarod, hogy a férjed megcsináljon valamit, közöld vele, hogy már túl öreg hozzá."


Szerintem motiválni kell minket vagy a lelkiismeretünkre hatni.

2014. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
nálunk ebben az esetben is beválik..legközelebb, ha neki nincs kedve valamihez ugyanúgy megfog engem kérni....
2014. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
pl egy postaládát felszerelni, vagy az beteg gyümölcsfát kiásni a kertben... ilyenekre gondoltam. Mondhatom neki hogy légyszives vagy kérlek... mindig fáradt. Persze nem szidni akarom, mert tényleg sokat dolgozik.
2014. márc. 7. 10:55
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
ha egy lusta sza-rházival van dolgod,annak rimánkodhatsz,ám nem általánosítani!
2014. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Ez bizony teljesen pasifüggő!


Van olyan, akinek a " Kérlek.." a varázsszó.

Van olyan, aki előtt haldokolnod is kell egy kicsit.

Van olyan, akinek be kell ígérni valamit.

Van olyan, akinek azt kell ígérni, hogy nem kap meg valamit.

Van olyan, akinek sírni kell.

Van olyan, akinek üvölteni.

És gyakori az olyan, aki a fent leírt összes módszer alkalmazása után sem csinálja meg, amit TE szeretnél.

Kiegészítő trükk: Győzd meg, hogy direkt Ő szeretné megcsinálni, mert csak akkor lesz jó/szép/tökéletes/pontos/gyors.

És a legfontosabb: nem menjen közben a meccs!!

(hihi)

2014. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Ok, ez tipikus férfimeló.


Kérd meg, hogy mondjon rá egy időpontot, ha túl későit mond, akkor mondd neki, hogy rendben, akkor keresek szakembert.

2014. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk így: -Drágám, olyan jól esne nekem, ha megtennéd azt, hogy.....

Ha megteszi, köszönd meg, vagy dicsérd meg... , ha tényleg hálás vagy neki, akkor ösztönzöd, hogy legközelebb szívesebben megtesz dolgokat.

2014. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!