Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés - hogy lesz nem...

Összeköltözés - hogy lesz nem unalmas egy tartós párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan összeköltözök életem szerelmével, nagyon vártam már, de most hogy hamarosan bekövetkezik, kicsit megijedtem...


Semmire sem vágyok jobban annál, hogy minden reggel mellette ébredhessek, de pont ez egy picit elgondolkodtatott - van egy túlzottan racionális oldalam (ami némi negatív tapasztalatra is épít, korábbról), ami azt mondja, hogy ha "minden nap pizzát eszek, rá fogok unni a pizzára".


Tudom, nem ilyen egyszerű, de én még eddig sosem éltem együtt senkivel, sosem töltöttem ennyi időt együtt Vele, félek hogy unalmas leszek neki egy idő után.


Nem tudom, mennyit "szokás" ilyenkor egymáson lógni, ha otthon vagytok ti szoktatok külön is csinálni dolgokat? Az egész időnket egymással kell kitölteni? Persze vannak a standard dolgok, munka, vásárlás, takarítás, stb...


Bármilyen komment érdekelne, egy csöppet beijedtem, egyszer már rám untak de ezt a lányt nem tudnám, nem akarném elveszteni...


Köszi!


Ui.: enyhén megfelelési kényszeres vagyok, az még hozzá tartozik a képhez, de talán látszik is :)


F/27


2014. márc. 7. 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem azt mondta egy barátnőm egyszer, hogy a boldogság unalmas. Igaza volt. :) De ez nem feltétlenül rossz.
2014. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor csak az "unalom" kell. De azért csináljatok programot csak kettesben, kimozdulosat.
2014. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Én 1 éve élek együtt a vőlegényemmel, és nem érzem úgy, hogy unalmas lenne az életünk/kapcsolatunk. Van amikor külön töltjük el az időt, ő pl. leül gépezni a szobába, én addig olvasok a nappaliba, vagy takarítgatok, éppen amihez kedvem van. Ugyanúgy eljárok barátokkal, és neki is van külön programja is. Esténként mindig együtt vacsorázunk, tv-zünk, hétvégén megnézünk 1-1 filmet. Borzasztó sokat tudunk hülyülni, viccelődni. Szerencsére a takarításon, ilyesmin nem vitázunk sosem, az a típus, hogy megcsinálja magától, kérés nélkül ha pl. szabadnapos. Igaz nem tip-top-ra, de a szándékot nézem és azt, hogy legalább nekem már csak mosogatni kell. :) Szerintem ha szeretsz valakit, és számodra az ideális partnerrel/társsal élsz együtt, akkor abból nem lesz probléma. Az a kulcs, hogy meg kell beszélnetek mindent, kinek, milyen igényei vannak. Ha az egyikőtök szeret magában lenni 1-2 órát, akkor azt a másik fogadja el és ne lógjon a nyakába. Mi nagyon jól megvagyunk, valamint van egy 1 éves kutyusunk, ő is feldobja a napjainkat, és így a délutáni, esti sétáltatások is közösek. Nem unalmas az életünk, azt hiszem. :)


23/N, 32/F

2014. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindkettőnknek megvan a saját hobbija, de közös hobbik is lettek.

Nem kell egész nap egymással foglalkozni, meg kell találni az egészséges egyensúlyt.

Pl. ha én szeretek olvasni, akkor ne olvassak összeköltözés után? Nem, odaülök mellé a kanapéra, olvasok, amíg ő mást csinál. Együtt vagyunk, de mégis mindketten azzal foglalkozunk, amit szeretünk.


Más: Mi speciel nem nagyon szoktunk külön programokat szervezni (nincs rá igényünk), de néha becsúszik 1-1 céges vacsi, egyéb, akkor nem csinálunk belőle problémát.

Barátaink közösek, hozzájuk mi együtt járunk, de nem csinálnánk belőle problémát, ha külön szeretne a másik menni.

2014. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1-2 hét furcsa lesz, mert mindkettőtök az újdonság varázsa alatt lesz, na meg ugye kipakolás, berendezkedés, hely keresés a tárgyaknak stb. Utána elkezditek belakni a lakást, ismerkedtek egymás szokásaival, kialakítjátok a közös szokásokat, a közös rendet. Aztán szépe beáll a saját ritmusotok, eljártok munkába, este hazaértek, örültök egymásnak, megbeszélitek a nap történéseit, vagy te elmész a haverokkal pl. edzeni, addig a barátnőd is elmegy barátnőzni, vagy vásárolni stb, ne aggódj ez ki fog alakulni. Igazándiból felkészülhetsz 66 változatra, az élet úgy a 67. variációt hozza. :) Amúgy meg a családtagjaiddal sem untad az együtt élést, nem igaz? Ez is hasonló lesz. Mi már 4 éve együtt élünk, de még mindig jól esik reggel a párom mellett ébredni, még 4 év után is megölelgetjük egymást minden reggel. Szóval, ne parázz, olyan természetesen fog minden jönni, hogy nem is lesz időd ilyesmiken agyalni! ;)
2014. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...az a baj hogy a rossz tapasztalatom miatt néha mániákusan félek attól, hogy unalmassá válok...és ezen néha annyira tudok görcsölni, hogy nem tudok ellazulni, meg ilyen butaságokon kattogok.


PEdig a legkedvesebb-legodaadób-leghűségesebb párom van a világon, aki úgy szeret ahogy vagyok, és szerinte nem kell változnom semmiben... :) legyen neki igaza :)

2014. márc. 7. 13:58
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"mániákusan félek attól, hogy unalmassá válok...és ezen néha annyira tudok görcsölni, hogy nem tudok ellazulni, meg ilyen butaságokon kattogok. "


Ez mondjuk elég unalmas és idegesítő lehet... ezen próbálj változtatni, mert a probléma a te fejedben létezik. Egyébként meg higgy a párodnak. Sok boldogságot!

1.

2014. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

"Semmire sem vágyok jobban annál, hogy minden reggel mellette ébredhessek"


Azért egy párkapcsolat ennél jóval többről szól. Szeretik túlmisztifikálni ezt az együttébredést.


És a párkapcsolat meg pláne nem hasonlítható pizzához, amire rá lehet unni.


Akkor költözz össze bárkivel is, ha vannak közös céljaitok. Házasság, gyerek. Egyébként megrekedtek egy szinten, és ott már valóban jön az unalom.

2014. márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Körülbelül annyira lesz unalmas egy tartós kapcsolat, mint egy házasság. Van akinél az is unalmas, másoknál tartalmas, érdekes, szórakoztató. Mindkettőtöktől függ.
2014. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem lesz unalmas főleg ha belekötöttök egymásba hogy ezt miért ide rakod ? Ezt miért nem kapcsoltad le :D
2014. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!