Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsak vele vagy mit...

Szakítsak vele vagy mit csináljak? Teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal és feljött az összeköltözés téma. Közölte, hogy ő mindenképp úgy akarja, hogy az anyja is velünk lakjon mivel nem tudná egyedül eltartani magát, apja már rég meghalt. Évek óta arról álmodoztam, hogy ketten lakunk és majd később a gyerekeinkkel, teljesen kivagyok most. L/22

2013. nov. 25. 19:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Hát, kicsit beteges gondolat. Inkább segítse az anyját anyagilag, de semmiképpen se költözzön hozzátok.
2013. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nem hozzánk költözne, hanem mi ketten össze..
2013. nov. 25. 19:11
 3/36 anonim ***** válasza:
70%

Ha ezt nem tudod elfogani akkor jobb külön menni.

Édesanyám gyermek koromban meghalt. Azóta apukámat én gondozom. Ő jár dolgozni, de semmi másra nem képes egyedül. Főzni, mosni, takarítani kell rá. Ha egyedül hagynám abba belehalna.

Én meg tudom érteni párod, nagyon nehéz egy életképtelen özvegy szülővel.

2013. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
De az anyjának semmi baja, csak az, hogy anyagilag nem birná magába
2013. nov. 25. 19:12
 5/36 anonim ***** válasza:
32%
És mitől vagy ki?Hogy törödik az anyjával?Esélyt sem akarsz adni mert már most kiborultál.Lehet neked lesz a világon a legjobb anyosód:)Azért mert te vagy a világ nem áll meg.
2013. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

Én nagyon jól kijövök az anyósjelöltemmel, és alapból a 20-30-40 évvel idősebb nőkkel, szóval sztem ha más lenne a párom se lenne gond. Együtt is élünk 4 éve, éppen szakítófélben vagyok a párommal albérletet keresek, nem csak emiatt. De, hogy én még 1x nem akarok senkinek se anyjával, se apjával se Isten tudja kijével együtt élni az is biztos! Kivéve ténylegesen ideiglenes állapot.

25/N

2013. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
37%

Akkor most mit csináljon? Hagyja éhen halni az anyját?

Nem tudom, hogy anyagilag tudjátok-e támogatni, ha külön él vagy mindenképpen együtt kell élni.

Az sem mindegy, hogy hova költöznétek. Nyilván egy lakásban kényelmetlen így 3-asban. De pl. ház esetén lehet külön emelet, külön lakrész, külön bejárat.

2013. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%

Megértelek, ennek ellenére csak emiatt biztos nem szakítanék, ha a kapcsolatommal minden rendben lenne, és szeretnénk egymást.

Azt nem lehet, hogy ti összeköltöztök, és anyukáját havonta x összeggel kisegítitek? Vagy mennyire nem tudja magát ellátni? Se rokkant nyugdíj, se nyugdíj, se munka, se más jövedelem nincs az anyának? A fia tartja el teljesen?

Itt nem is az együttlakás a legnagyobb probléma (főleg, ha nem anyós házában lesztek, akkor úgymond "főnökösködni" sem mer majd talán), hanem az, hogy ha anyagilag lehúz titeket, akkor a büdös életben nem fogtok tudni családot alapítani.

2013. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Dolgozik az anyja, de az akkor is kevés 1 fizetés. Most költöztek új lakásba dolgoznak mindketten, barátom is már évek óta, tehát mindkettőjüké a ház
2013. nov. 25. 19:21
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

Most akkor lakás vagy ház? Mekkora? Lehet-e külön lakrészt kialakítani benne nektek?

Fenn tudná-e tartani anyukája, ha eladnák és kisebbet kapna helyette?

Szerintem lehet megoldást találni, csak normálisan meg kell beszélni együtt.

2013. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!