Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol kell elintézni, hogy...

Hol kell elintézni, hogy anyám ne kapjon utánam juttatásokat (gyerektartás, iskolakezdési segély...)?

Figyelt kérdés

Nyáron volt az esküvőm, de hozzá vagyok még bejelentve.

4 évvel ezelőtt nyáron ismerkedtem meg a férjemmel, és pár hét után összeköltöztünk, mivel anyám tiszta szivéből gyűlölte, pedig 2 szót se váltott vele. (más srácot nézett ki nekem) 4 éve nem érdekli mi van velem, miből, hol élek. Az esküvőmre se jött el. Ezzel szemben pedig szépen felveszi a juttatásokat, amiket rám kap. Mivel még mindig kapná 1 évig (idén lesz meg a diplomám)szeretném valahogy elintézni, hogy ne kapja. Elvégre most már férjhez mentem. Ezt csak elég beadni valahova?


2007. okt. 12. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keveset tudok, de azt igen, ohgy például a családi pótlékot (ami ugye a Te eseterdben már iskoláztatási támogatás) a Magyar Államkincstár adja. Oda kellene bemenni és megkérdezni, mi a módja a dolgoknak. Még az is lehet, hogy a többi kérdésben is tudnak segíteni. A gyerektartás szerintem a gyámügyhöz tartozik.

Most hogy leírtam, ez jó ötletnek tűnik. Keresd fel a lakóhelyeden a gyámhivatalt! Ott tudniuk kell, mit kell tenni ilyen esetben

2007. okt. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

Van olyan fiatalabb testvéred, aki még általános vagy középiskolában tanul? Ha nincs, akkor utánad sem kap támogatást anyukád. Ha van, akkor kap mindkettőtök (V. akárhányótok)után.


Szívből sajnálom, ami történt köztetek, de őszintén: érdemes bosszúból végigcsinálni egy hosszú és elég megalázónak tűnő procedúrát, csak h. elessen havi ötezer forinttól? Akkor már inkább jelentkezz át a férjedhez, azt előbb-utóbb úgyis el kell intézni.

2007. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
ha férhez mentél ezek a juttatások már nem járnak
2015. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!