Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegápolási segély? Mennyit...

Betegápolási segély? Mennyit kaphatnunk?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon beteg.Nem tud az ágyból felkelni,és nem mehet sehová.

Én ápolom őt!

A körzeti volt kint nála,és mivel semmiképpen nem tudok elmenni dolgozni,és anyukám állandó ápolásra szorul,ezért támogatja a betegápolási segély igénylését.

Nagyon rossz így,mert sehogy sem élünk meg,mert dolgozni nem tudok,emiatt.

Azokat kérdezném akik hasonló helyzetben vannak,és betegápolási segélyben részesülnek!!

Mennyi pénzt kaphatunk így egy hónapra?

Mennyire számíthatunk?


2010. jan. 15. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 18800 Ft és beleszámít a nyugdíjba.
2010. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Anyukádnak jár akkor rokkantnyugdíj, gondolom. Erről nem írtál. Az ápolási segély nagyo kevés pénz, pontosan nem tudom, de 20-30.000 közt lehet.
2010. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagypapámmal volt ilyen helyzet. Havi kb. 28.000-t utaltak, ám a TB-vel nem volt gond, az járt mellé, (vagy vonták). Ha jól emlékszem minimális öregségi nyugdíjat kapott. Ez 2008-ban volt.
2010. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Van az alanyi jogon ill. méltányossági ápolási díj. Neked méltányossági alapon járna szerintem, ami br.22.800, ebből 20.635-t kapsz meg, és biztosítva vagy, ill. szolgálati időnek számít. mellette

Az önkormányzatnál a szociális ügyintézőnél érdeklődj, hogy nálatok, mire van még lehetőség. (átmeneti segély, közgyógy igazolvány, ha jelentős a gyógyszerköltség, lakásfentartási tám. stb.) Nem egyszerű így az biztos!

[link]

2010. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 21 ezer forintot kapok havonta, már több mint két éve csinálom lassan, sajnos ez nagyon kevés, semmire sem elég.Dolgozni nem mehetsz el mellette, legföljebb feketén ...de hát nem hiába van az , h egész napos ápolásra szorul, tehát gondolom nem lehet hosszabb időre egyedül hagyni.

Úgy tudom, h miután beadtad a kérvényt, ill. igényelted az ápolási díjat, akkor eldöntik különböző tényezők alapján, h mennyi pontosan , amit kapni fogsz, de húszonvalahányezernél többre ne számíts nagyon.

2010. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!