Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így kellett döntenem, mégis...

Így kellett döntenem, mégis folyton elbizonytalanodom. Elfelejthetem ezt a kapcsolatot valaha?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy most léptem ki egy nagyon rossz kapcsolatból. Van egy két éves kisfiam, az ő érdekeit kellett néznem.

3,5 éve kezdődött minden. Akkoriban drogproblémái voltak, volt, hogy ivott is. Mikor teherbe estem, szakítottunk. Nem is hallottam felőle a gyerek egy éveskoráig, mikor újra megjelent az életemben. Mintha kicserélték volna. "Megváltozott". Kibékültünk. Ezt nagyon rossz néven vette a családom, ami érthető. De én kiálltam érte, mert megszerette a fiát is, úgy tűnt tényleg van esély egy normális életre. Hamar kiderült azonban, hogy tévedtem. Újra elkezdett inni, gyakran ütött is engem...Mégis hónapokba került, hogy végleg elhatározzam magam, hogy vége, mert ennek már jóvége nem lesz. Nagyon nehezen engedem el, mert ő volt nekem az első igazi, viszonzott szerelmem, ő a gyerekem apja. Tudom, hogy szeret engem és ragaszkodik hozzám. Viszont most tényleg elhatároztam, hogy nem engedek neki több esélyt, nem tehetem ezt a gyerekemmel, de nagyon rosszul vagyok lelkileg. Nem tudom, hogy valaha is eltudom-e őt felejteni. Hogy lehetek-e még "szabad"?

Nincs is konkrét kérdésem igazából, csak jól esett kiírni magamból és talán jólesne néhány bíztató szó.

Köszi, hogy elolvastátok.


2014. márc. 13. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek nem változnak. Szerintem a gyerek érdekében ne békülj ki vele. Neki sem tesz jót, ha azt látja és érzi, hogy feszültség van köztetek.

És miért ne lenne feszkó, ha a párod iszik és néha megüt téged?

2014. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen helyzetekben nincs abszolút jó döntés. A saját és a kisfiad szemszőgéből nézve jól döntöttél, de a párodat végül is "csebenhagytad". Ez utóbbit nem elítélőleg mondom (ezért is a macskaköröm), mert valószínűleg nem sikerült volna igazából megváltoztatni. Amire képes voltál, megtettet érte, és az igenis helyes volt, hogy kimentetted magadat ebből a kapcsolatból, hiszen rámehetett volna a testi-lelki egészséged.

És igen, el fogod felejteni. Lehet, hogy soká fog tartani, de elmúlik. És bele is tudsz majd szerettni másba, ugyanúgy, teljes szívvel.

Kívánok Neked boldog életet!!!!

2014. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam h nem lenne "feszkó", ha inna és megütne engem, de azért köszi a választ.
2014. márc. 13. 13:17
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságot! :)

Igen, én is néha úgy érzem, cserbenhagytam, de sokáig küzdöttem, hogy sikerüljön neki kilábalni a bajból, mégsem tett semmit. Sem magáért, sem a családjáért. :(

2014. márc. 13. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon jól döntöttél, még ha nagyon nehéz is volt. EZ a férfi soha nem fog megváltozni. Aki engem csak egyszer is megütne, azt soha nem fogadnám vissza, EZ persze csak elvi kérdés, mert eleve nem ismerkedem olyanokkal, akik agresszívek, és nagyon jók a radarjaim erre, és nem is vonzom őket, ez nekem kiesett az életemből, de mindig csodálkozva olvasom, hogy nők még egy agresszív baromnak is adnak esélyt.


Tartsd már magadat érdemesnek arra, hogy ne egy olyan férfivel élj, aki megüt, iszik és drogozik.


Ő volt az igazi szerelmed? Kétlem. Egy igazi szerelem nem ver, nem drogozik. Csak te belé voltál először szerelmes, de ez nem ugyanaz. Gondolom, falun, vagy kisvárosban élsz. Engedd el, sőt add meg neki a kezdő lökést. És soha ne állj vele többé szóba!!!!!!

2014. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
És még te hagytad őt cserben? Talán te verted őt? Meddig meg el az, hogy a nő érzi magát hibásnak, mert egy agresszív, piás, drogos pasit kidob?
2014. márc. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Budapesten élek, végzettségem is van. Ezt csak azért írom, mert feltételezem, azt gondolod csak egy buta vidéki kerülhet ilyen helyzetbe. Sajnos fiatal és tapasztalatlan voltam mikor megismertem és önbecsülésem se sok volt. Anyukám gyerekkoromban meghalt, örültem, hogy végre találtam valakit, aki szeret engem.

Köszönöm a válaszod :)

2014. márc. 13. 13:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Az en anyukam ilyen "megmento" tipus.

Apukam ivott es nagyon rossz volt igy egyutt elni vele.

Anyukam szerette es sokaig ugy gondolta, hogy majd meg valtozik miattunk. Hetekig, neha honapokig tiszta volt de a vegen mindig ujra kezdte. Anyukam ugy gondolta nem hagyhatja el mert akkor meg lejebb csuszik apukam

14 voltam amikor elvalltak. Anyum nemreg (4 ev utan) ujta kapcsolatban el es boldog.

Apukam a mamaval el es meg minid iszik.

2014. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jól tetted annak idején, hogy adtál neki még EGY esélyt, met éppen ezért nem mondhatja senki, hogy cserbenhagytad!


Azt is helyesen tetted, hogy most végleg szakítottál vele, mert így értelmetlen a kapcsolat, ö iszik, és bántalmaz téged.


Márcsak a gyerek érdekében SEM szabad egy újabb esélybe belekezdeni, mert ennek idövel az a vége, hogy nemcsak téged, hanem a gyereket IS veri.


Most lehet, hogy nem érzed magad egészen jól, de MINDENKÉPPEN HELYESEN döntöttél.


Idövel lezárod magadban ezt, el fogod felejteni, legalább is olyan mértékben, hogy nem lesz több, mint a közös gyerek apja (amennyiben ezt legalább meg tudja tartani). Utána, idövel találsz magadnak rendes párt, akivel nem ilyen vége lesz. (De azt akkor nagyon alaposan vizsgáld meg elötte!)


Minden jót!

2014. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


hidd el, nagyon jól döntöttél. Én is voltam hasonló helyzetben, hasonló kapcsolatban, csak nekünk (szerencsére) közös gyerekünk nem volt. Én akkor hagytam el, amikor annyira megvert, hogy agyrázkódással és koponyarepedéssel vittek kórházba. Három évig tartott utána, míg kihevertem a szakítást, de most már boldog kapcsolatban élek egy fantasztikus férfival, aki soha még csak a hangját sem emeli fel, szeret, tisztel, és eszébe sem jutna megütni. Júniusban lesz az esküvőnk. :) Szóval ne add fel a reményt, fel a fejjel, és meglátod, valaki mással olyan boldog leszel majd, amit most el sem tudsz képzelni. :)


Ja és zárójelben még annyit: a gyermeked apja nem szeret és soha nem is szeretett téged. Hidd el, aki szeret, az NEM üt meg soha, semmilyen körülmények között sem.

2014. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!