Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen bunkó a párom?

Miért ilyen bunkó a párom?

Figyelt kérdés

Anyám nemrég halt meg, 25 éves vagyok, nem tudom hogyan tovább nélküle.

Sokszor magam alatt vagyok és a párom megkérdezi, hogy mi a baj. Úgy tesz, mintha nem tudná. Nem tudja átérezni, pedig neki is meghalt az anyja. Szerintetek is bunkó?


2014. márc. 14. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
O az aki minden nap megy a gyerekehez?
2014. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Komoly bajok vannak nálad, ha nem tudod a különbséget a bunkóság és az átérző képessé hiánya közt. Az egyik szándékos, a másikról nem tehet. Az volna bunkóság, ha beszólóhatna, hogy mit vagy úgy letörve.

De Te ismered jobban, neked kellene tudnod, ő mennyire érzékeny.

2014. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Igen, az. Egy érzéketlen bunkó. Sajnos a volt "párom" is ilyen volt. Egy hónapon belül halt meg az Édesapám, és a legjobb barátom. Összeroppantam. A két tragédia után nem telt még el egy hónap, de már folyton azzal szekált, hogy mi a bajom, meg hogy nem lehet mindig erre hivatkozni.

Ezekből kiindulva, és amit írtál, ne várj a párodtól se sok lelki támogatást.

2014. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mikor látja, hogy szomorú vagyok mindig megkérdezi, hogy mi a baj. Miért kell neki mindig elmondanom?
2014. márc. 14. 20:52
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

"Miért kell neki mindig elmondanom?"


- Talán mert a gyász egyes pillanatai közt nagy különbségek lehetnek. Lejhet, hogy egyszerűen csak letargia lesz úrrá. Máskor eszedbe jut egy kedves emlék, de utána elszomorodsz. Megint máskor arra gondolhatsz, hogy nem tudtál valamit megbeszélni vele stb.

Most lehet az, hogy a párodnak azt mondod, többé ne kérdezzen, hanem szrjon le. De talán kíváncsi arra, pontosan mit érzel, mert különböző pillanatokban különböző beszélgetések tudnak segíteni.

2014. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem bunkó, de ez csak saját vélemény, te kérdezted.
2014. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Első reakcióm az volt, hogy mit tudjuk mi, te választottad, de amikor elolvastam a leírást. Hát mit ne mondjak, szegény párod jobb ha menekül.
2014. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Én megértelek. Nem bunkónak mondanám, de engem is bántana a viselkedése. Részvétem édesanyád miatt.
2014. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Szerintem akkor lenne bunkó, ha azt sem venné észre hogy szomorú vagy. Ha tojna rá hogy magad alatt vagy, és nem mondana semmit.

Sok pasi nem tudja jól szavakba önteni az érzelmeket. Nem tudja hogy vigasztaljon, mit tegyen hogy neked jobb legyen. Ezért kérdezgeti ilyen bénán, hogy mi a baj. Ilyenkor vedd úgy hogy segíteni akar és kérd meg hogy öleljen meg, beszélgessen veled, vagy ami neked jó lenne.

2014. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak így akar biztatni, hogy beszéld ki magad, ha szeretnéd. Gondolom ő sem tudja, hogy mit mondhatna. Elmondhatnád neki, hogy nem mindig szeretnél beszélni róla, sokszor jobb csak magadban gondolkodni.
2014. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!