Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet párom ennyire...

Hogy lehet párom ennyire tiszteletlen a családtagjaimmal szemben? Én nem tudnék ilyen bunkó és tiszteletlen lenni az ő családjával, de ő mégis megteszi!

Figyelt kérdés

Előzmény: 5 év együtt járás alatt, illetve ebből az utolsó 2 év volt úgy, hogy hol az én szüleimnél, hol az ő szüleinél voltunk esténként, suli, munka után. De sehol nem volt jó. Az ő anyjaék mindig mindenen spóroltak. Télen 15 fokos volt a szoba, 3-4 havonta mostak ágyneműt, anyósom kb havi 1x porszívózott össze, szóval utáltam a körülményeket. De, volt egy idő, hogy ráálltam én a takarításra párom szobájában, amire az anyja mérges volt, hogy mit takarítok én ott, kb semmi jogom hozzá. Szóval abbbahagytam. Viszont az én szüleimnél sem volt rózsás a helyet, mert anyámat nagyon zavarta, ha este 8 óra után mászkáltam pl fürdeni vagy még égett a lámpa este 9kor. Beszólogattak páromnak is, hogy mit mászik ki este 9kor fogat mosni, pisilni... Szóval mind a ketten utáltuk mind a két helyet! Ebből kifolyólag, párom megutálta anyámat nagyon. És azt mondta, hogy ha külön költözünk, ő soha többet nem akar találkozni/beszélni vele, vagy akár hallani róla. Nagyszüleim a legfontosabbak az életemben, idősek, amikor tudok segítek nekik, nagyon szeretem őket, és ők is feltétel nélkül mindig adnak mindent, segítettek gyerekkorom óta, amit soha nem felejtek el. Azóta már párommal együtt lakunk, és párom már számtalanszor megígérte, hogy jön ő is nagyszüleimhez és segít ő is, hiszen ha valamit kapok/kapunk, akkor azt ugyanúgy ő is kapja, és illendő volna neki is ha meghálálna. Nagyszüleim a zöldségtől,a hústól kezdve, kész kaját, télre fát, néha nekem pénzt is adnak. (ha tudják hogy szeretnék valamit adnak rá, ha nincs pénzem)

Jelenleg: párom anyjának is segítek e mellett, mert néha-néha ő is ad ezt-azt, és én nem tudok hálátlan lenni! Páromnak meghalt az egyik félig-meddig közeli családtajga, akit én nem is ismertem, soha egy szót nem beszéltem vele, talán 1x láttam, természetesen elmentem a temetésre is, persze azt párom nem mondta hogy a közeli családtagokkal együtt közvetlenül a koporsója mellet álljak én is és búcsúztassam... Szóval én mindent megteszek, ha nem a fejemre vágja (volt már rá példa)

Párom meg, soha nem jön sehova, pl a nagyszüleimet, vagy unokatesómat felköszönte, kifogás: ott van anyám akit nem akar látni. Születésnapot meg 1 nap tartunk, jó hogy nem már majd 2x készül rá a keresztanyám, vagy mamám, a párom kedvéért hogy ős máskor megy, nem akkor amik az anyám. Most is megígérte, hogy jön segít, erre az utolsó pillanatban meggondolja magát, hogy hát mégsem jön, mert közbejött neki valami. Én már nagyon unom ezt. Jó ha 3 év alatt, 1x volt segíteni, meg 1x eljött karácsonykor. És még ő van besértődve, ha nem kérdezik meg tőlem a nagyszüleim hogy ő hol van és miért nem jött, elvárja hogy mindenki érdeklődjön utána hogy mi van vele. Illetve akkor is be van sértődve, ha pl neki van a születésnapja, és nem köszöntik fel a keresztanyámék és a nagyszüleim. Kicsit sokat vár el nem? Mit gondol hogy mégis miért kellene akkor hogy őt felköszöntse bárki is, ha ő ezt nem teszi meg viszont?

Ez egyébként már egyszer szakító ok volt, untam a sok magyarázkodást mindig miatta, hogy ő miért nem jön soha velem. Elvileg egyszer a férjem lesz (most a vőlegényem) akkor nem kellene ilyen tiszteletlennek lennie a családommal szemben.



2013. szept. 13. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Leírtad, hogy hogy lehet! Így. Milyen választ vársz erre a hosszú, kissé zagyva történetre? Hány évesek vagytok?
2013. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

1. nem fog megváltozni.

2. ne is akard megváltoztatni.

3. ha így tudsz vele élni és így tudod szeretni stb. akkor élj vele együtt.

4. ha nem akkor szakíts vele.

5. veled milyen egyébként? Ha a szülei spórolósak voltak, akkor ő is az lesz. Kb. minden pénzt sajnálni fog tőled is és a leendő gyerekeitektől is.

2013. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Jégtánc ***** válasza:
Tényleg összepasszoltok? Jól átgondoltad?
2013. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Én nem engednék választást a szüleim és közötte. Ez a kettő csak együtt működik. Nem tudnám elviselni, ha ennyire romlott volna a légkör.
2013. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Hogy lehet párom ennyire tiszteletlen a családtagjaimmal szemben?

Én itt semmi tiszteletlenséget nem látok csak azt, hogy nem találkozik velük. Ez nem valami égbekiáltó. Amúgy meg a párod veled jár, nem a családoddal. Ha nem kedveli őket, akkor nem tehet róla. Te képes vagy jópofizni meg segíteni de ő nem. Nem mindenki egyforma. Valaki túl zűrkózott ehhez. Talán meg kéne kérned, hogy olyanban segítsen amihez nem kell találkoznia velük (küljön plnz vagy mit tudom én).

Azért meg nem őt kell hibáztatni ha téged ilyen könnyen ki lehet használni (mert azért valljuk be, egy bizonyos szint után már érezned kéne, hogy elég volt).

2013. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy nem szeret találkozni azokkal a családtagjaiddal, akiket nem kedvel, de hogy a nagyidtól, aki ráadásul nem is bántotta, elfogadja a segítséget, de amikor viszonozhatná, arra már nem hajlandó, arra nincs mentség, ez bunkóság.
2013. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ha összeházasodsz valakivel, akkor a másiknak a családjába is bekerülsz, oda is tartozol, illetve mindent megtesz az ember, hogy befogadják valamilyen szinten. A párod nem tesz semmit, nem is próbálkozik, mintha nem akarna hozzátok tartozni. Nem áll szóba anyukáddal, mert az rászólt, amikor esténként kiment a fürdőszobába? Értem én, hogy anyukád is lehetett volna türelmesebb, vendégszeretőbb... de hogy ezért ne beszéljen anyukáddal évek óta, az egyenesen szánalmas. Soha semmit nem ártott a párodnak anyukád ezekszerint, csak nem szerette azt hallgatni, ahogy matattok esténként. Vannak ilyen emberek. A kedves párod simán mondhatta volna, hogy "drágám, látom anyukád nem szereti, ha nálatok vagyunk, legyünk inkább nálunk, mert ott nem zavarunk senkit". A kedves párodnak, ha fontos lett volna valaha is a kapcsolat, és ezáltal a te kényelmed, akkor olyan legyen a házuk, amilyen, de a saját szobáját mindig kitakarította volna, ott mindig lett volna tiszta ágynemű stb...Igaza volt az anyósodnak, mi az , hogy te takarítgattad a szobáját, úgy hogy együtt se éltek?! A párod dolga lett volna!

Te segítesz a párod családjának,ő semmiben se segít a tieidnek. Te öt év alatt biztos sok kellemetlenséget megbocsájtottál a párod szüleinek, ő nem képes megbocsájtani a tieidnek. Ebben a kapcsolatban nincsen semmi kölcsönösség. 5 éve együtt vagytok, együtt is éltek, és egy családi eseményen nem képes részt venni? Ez a hapsi nem akar hozzátok tartozni. 5 éve vele vagy, a menyasszonnya vagy, élettársok vagytok, mégis ha elmentek egy családtag temetésére, te nem ott állsz a párod mellett, hanem valahol hátul???

Te komolyan hozzá akarsz menni egy ilyen emberhez?!

2013. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod dedósan oldja meg a problémáit, akkor dedósan kell eléállni. A helyedben én utolsó próbálkozásként tenném meg, hogy írnék egy listát, egyik oldalra hogy milyen hibákat követett el az ő anyja, másik oldalra, hogy milyen hibákat követett el az én anyám, és odaírnám mindegyik mellé, hogy én melyiket bocsátottam meg az anyjának és ő melyiket bocsátotta meg az én anyámnak. Na itt már dőlni fog a mérleg. Egy másik listába beírnám, hogy én miket tettem az ő családjának, másik oldalra ő mit tett az én családomnak. Harmadik lista, én mikor látogatom az ő családját (az összes alkalom pár hónapra vissza), másik oldalra ő mikor látogatta az én családomat.

Elérakni a három összehasonlítást, és megkérdezni, hogy akkor hol van az egyenrangú kapcsolat, az oda-vissza adok-kapok és tisztelet...stb. Ez jó alkalom lehet, hogy még egyszer átbeszéljétek a régi dolgokat és meggyőzd arról hogy változtatnia kell ha veled akar maradni, mert te így nem fogsz élni. Jöhetsz még erős példákkal is, pl: 1. Ha gyerekeitek lesznek és majd velük együtt mentek a nagymamához látogatóba akkor otthon fog ő egyedül maradni? 2. Mit fognak szólni a gyerekei, micsoda viselkedés ez aputól? 3. Ha szülsz és netán anyud odamegy pár napra/hétre segíteni neked, akkor ő addig elköltözik és friss apaként máris cserbenhagy majd téged? 4. Ha több gyerek lesz akkor ezt többször is megteszi majd? 5. Ha gyereketek lesz és majd maximálisan jól fog jönni a nagyszülői segítség, akkor anyukád is mondja azt, hogy nem segít mert nem csípi a férjedet? Stb. Lehetne holnapig sorolni, hogy ha ez így marad mekkora szar lesz a jövőtök őmiatta.

2013. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!