Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándékozással kapcsolatban....

Ajándékozással kapcsolatban. Más szerint hogy illik vagy kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Ha egy rokonnak van két gyereke(egyik keresztgyerek), akiket megajándékozunk minden ünnep alkalmával x ft értékű ajándékkal, az a rokon a mi egyke gyerekünknek milyen értékben kellene vagy illene, hogy visszavásároljon ajándékot? Nálatok ez hogy működik?
2009. dec. 15. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk ez úgy müködik,hogy mi veszünk,4 gyereknek,kb fejenként 2500ft értékben,mivel nekem a pocimban van a baba,igy nem kapunk semmit.Jövőre gondolom nem az összes értékét kapja majd miénk ,hanem ugyanúgy annyi értékben amennyit mi veszünk egynek.Ez van.
2009. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ezt a ti szemszögetekből nézve igazságosnak tartod?
2009. dec. 15. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén?Nem tartom annak,de nem tudok mit csinálni vele.Mi csak a szülöknek és a gyerekeknek veszünk ajándékot,a párom testvérének 3 van,az én tesómnak 1.mIvel nekünk nincs még igy nem számolok rá.Ha azt nézzük nagy gyerekek,évek óta ez van,a miénk nem fogja ezt összesen sosem visszakapni.Nálatok ez hogy van?
2009. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nem számít a pénz. Nem azért, mert dúsgazdagok vagyunk, mert nem vagyunk azok, sőt; csak egyszerűen úgy gondoljuk, hogy nem az határozza meg egy ajándék értékét, hogy mennyit hagytunk ott érte. Volt már olyan, hogy nekünk alig volt pénzünk, úgyhogy nem vettünk a tesóm gyerekeinek drága ajándékot, a mi fiunk viszont elég drágát kapott, máskor meg fordítva. Nem szoktunk ilyeneken fennakadni, végülis egy család vagyunk, és volt idő, amikor karácsonyra egy-egy szelet csokit vettünk egymásnak a tesómmal... :)
2009. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik,hogy a lányaim keresztszülei nagyobb értékben adnak mint amit én viszonozni tudnék a két kisfiúnak,akik nekem nem keresztgyermekeim,,ők jól keresnek,,apuka mérnök Pakson,,,én rokkantnyugdíjas vagyok,,így azthiszem az anyagiakon is múlik,hogy mit ad az ember vissza:(((
2009. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elég baj,ha már az ajándékot adás-vételnek nézi valaki.Soha nem szoktam,és nem is illik azt nézni,hogy az adott ajándékért ugyanannyit kapok-e vissza.Ha ilyen a viszony közöttünk,és nem az ajándékozás gesztusa számít,akkor nem adok ajándékot,és nem is várok el semmit.
2009. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez úgy működik, hogy minek örülne a megajándékozott és kész. Képmutatásból nem vennék ajándékot, az is biztos. Inkább megbeszélem, hogy ne vegyünk egymásnak (egymás gyerekeinek).. De nem a pénzemet számolgatnám. Vagy szívből adom, vagy sehogy! Aki meg nem érti meg, azzal valóban nem is voltam olyan kapcsolatban..
2009. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem értitek meg, hogy a karácsonyi ajándékozás nem arról szól, hogy ki mennyiért vesz ajándékot.Az egyik család így engedheti meg magának, a másik meg másmennyire. Én vettem tesóm gyerekének és csinálok a barátom unokahugának játékot,de tudom, hogy én nem fogok kapni semmit és nem is kell. Nem azért adok mert visszavárom. Tudom, hogy vannak akik nem tudnak venni,ezért cserébe csak beszélgetünk egy nagyot és már ezzel jól is érezzük magunkat.
2009. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az érték számít, hanem, hogy mennyire hasznos az a játék vagy a gyerek mennyire örül neki.Vehetsz te 100.000 ért is játékot, ha azt gyereket nem izgatja és vehetsz egy olyat ami csak 5000 Ft de állandóan azzal akar játszani.
2009. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát elvileg a keresztgyermeknek kellene,-ha akartok adni ajándékot,-és neked viszontajándék a keresztgyermektől.

A keresztgyermek tesója,illetve a ti gyermeketeknek elvileg nem játszik ebben a történetben.

2009. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!