Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándékozással kapcsolatban....

Ajándékozással kapcsolatban. Más szerint hogy illik vagy kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Ha egy rokonnak van két gyereke(egyik keresztgyerek), akiket megajándékozunk minden ünnep alkalmával x ft értékű ajándékkal, az a rokon a mi egyke gyerekünknek milyen értékben kellene vagy illene, hogy visszavásároljon ajándékot? Nálatok ez hogy működik?
2009. dec. 15. 14:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én és a rokonaim biztosan ufók vagyunk,de ez a kérdés még soha fel sem vetődött bennem és biztos vagyok bennem és biztos vagyok benne h senkinek sem a családból. Az ajándékot nem aszeirnt válazstom ki,hogy "na ez jó drága,jólezs mer az én kis Bécikém majd 3*iylen drágát kap jövőre"..


szeirntem ez elég szánalmas ne haragudj:( Akkor vigyél mindhárom gyereknek 1-1 mikuláscsokit és akkor biztos lehetsz benne hogy "megtérül" a pénzed és ti drágábbat kaptok..

2009. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én eddig mindig próbáltam figyelni arra IS, hogy amit tőlük kap valaki értékben kb. legyen annyi mint amennyiért mi kaptunk, nehogy megszóljanak érte(persze nem szemtől szembe), hogy mi kevesebbért vettünk. Még akkor is ha éppen nincs pénzünk. Emellett akár két város összes boltját is képes vagyok körbejárni egy picike valamiért is, ha tudom, hogy az illető olyasmit szeretne, vagy órákig gondolkodni rajta, vajon melyik lenne a legjobb ajándék. Egyszerűen nem szívesen vennék olyant amiről nem vagyok biztos, hogy örülnének neki. Talán túl nagy lelkesedéssel is vásárolok ajándékot, mert úgy veszem észre, hogy nem mindenki foglalkozik ennyit az ajándék kiválasztásával.Persze ez nem jelenti azt, hogy gyorsan nem lehet jó ajándékot vásárolni. Várom az ajándék átadását, mint egy gyerek, mert úgy szeretem nézni amikor örülnek annak amit tőlem kapnak. Ilyen vagyok, néha a plafonra másznak tőlem és a hosszú vásárlókörútjaimtól. De ezzel együtt nem érzem magam rossz embernek,ha ilyen kérdést is tettem fel. Csak kíváncsi voltam a véleményekre.
2009. dec. 15. 19:38
 13/13 A kérdező kommentje:
Többen félreértették a kérdés lényegét. Amit adok azt szívesen adom, de nem igazán tartom korrektnek, hogy én, a csóróbb fél a két gyereknek fejenként többért veszek ajándékot mint amennyit az én gyerekem kap a "gazdagabbaktól". Mert tellene nekik rá, csak nem érdekli őket annyira(nem tudom miért van ez). Megállapodtunk egy összegben(ők javasolták a konkrét összeget) és ők kérnek valami konkrét dolgot másfélszeres áron gyerekenként, az én gyerekem meg kap a megbeszélt ár kétharmadáért úgy , hogy meg sem kérdezik ő mit szeretne kapni. Ezt nem tartom annyira igazságosnak! Nem is annyira a pénz miatt, de az én gyerekem nem érdemel annyit mint az övéi csak azért mert ő egyke? Rosszul esik mert én olyan lelkesen szoktam keresgélni mindenkinek ajándékokat mert azt szeretném, hogy boldoggá tegye az amit kap, és ez nem kölcsönös.
2012. nov. 21. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!