Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szocpol és családalapítás így?

Szocpol és családalapítás így?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam, hogy ha valaki szeretné igénybe venni és közben majdan családot is alapítani, akkor először keljen a gyereknek hová születnie ugyebár. Viszont a szocpol már az eltartott gyerekekre vonatkozik, tehát először gyereke kell hozzá, viszont ha nincs lakás akkor hová vállaljon a szegény ember gyermeket? Mert azzal mégsem állhat oda az ember hogy vegetáljon egy kis szobában albérletben és oda vállaljon gyermekeket, majd még erre vegyen fel hitelt is mivel csak építkezni lehet belőle, vagy új lakást venni. Tehát mintha úgy látnám, hogy ez egy negatív visszacsatolás lenne. Másnak mi erről a véleménye?

2014. márc. 18. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az a véleményem, hogy nem a segélyre és szocpolra kell gyereket vállalni, ha nincs rá pénzetek ne szülj.
2014. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ahogy egyik ismerősöm csinálja: szül anyós nyakára, aztán a szocpolra várnak, persze 2 gyereket akar előbb szülni!!!!
2014. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
akinek csak 1 kis albérleti szobára van pénze az, hogy akar épitkezni??
2014. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez olyan rossz felfogás hogy anyós nyakára szül ha átmenetileg nincs más megoldás akkor egy életen át ne legyen gyerek ? Akinek meg nincs gazdag apuka annak marad a szocpol vagy a lakáskassza .
2014. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

2-es vagyok

A helyzet, az, hogy ketten a párjával épphogy ki tudnak köhögni egy albérletet, na most a bevétel kevesebb lesz, és mivel a kiscsaj meghülyült, a tabit véletlen kihagyta (köhöm) és most bébibumm és irány anyós, ahol már a másik gyereke is lakik + férjével + bébivel!

2014. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, azért van így leszabályozva, hogy ne megélhetési gyerekcsinálás legyen a cél, hanem eleve azt támogatják, aki nem a semmire vállal gyereket, magyarul: el is tudja tartani, felelősségteljesen vállal gyereket, és ezt támogatja az állam is.
2014. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Már elég régóta ez megy az országban, az kap pénzt, akinek amúgy is van, akinek nincs, az meg rohadjon meg.
2014. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze én is így érzem, több ismerősöm, barátom van ilyen helyzetben hogy felelősséggel nem mer vállalni gyermeket anyós após nyakába, viszont el sem tudják még ketten sem kezdeni a közös életüket, nemhogy gyermekkel.
2014. márc. 18. 11:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az első válaszoló véleményét, de azért annyival kiegészíteném, hogy még így is sajnos sok a megélhetési gyermekvállaló, ami igen felháborító a normális gyerekvállalók számára. Én nem az állam, pontosabban nem az adózó emberek nyakára szülöm a gyerekem, hanem azért szülök, mert szeretnék gyermeket és tudom azt, hogy felelősségteljesen tudom nevelni és megadni neki azt amire egy gyermeknek szüksége van akár a családi pótlék meg a szocpol nélkül is...És nem vagyok milliomos, sem én sem a férjem. Egyszerű emberek vagyunk, átlagos fizetéssel...
2014. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es! Szerinted mit kéne kapniuk még a szegényeknek?

az a baj ha több pénzt kapnának, akkor hirtelen mindenki szegény lenne és sorba állna a segélyért..

2014. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!