Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátság az ex-szel? Nincs...

Barátság az ex-szel? Nincs gyerek, tehát semmi nem köt össze minket.

Figyelt kérdés

Megkeresett interneten, kb fél éve nem beszéltünk, hogy lehetnénk barátok. Azt mondtam, átgondolom.

Van új kapcsolatom, neki most ért véget, azt mondta bennem bízik, jó lenne valakinek elmondania, persze nem emailben hanem személyesen. Emiatt gondolom, hogy nem kellene találkoznunk. Viszont mint ember, nincs vele problémám. Szerintetek?


A kedvesemet sem szeretném megbántani, de az exemet sem.


2009. dec. 15. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán jön be az ilyesmi. Én csak a saját esetemet tudom elmondani, az negatív példa. Én szakítottam vele, sokáig nem beszéltünk, aztán megkeresett, hogy legyünk barátok. Tökjól elvoltunk, amíg be nem jelentette, hogy van új barátnője, elkezdte küldözgetni a képeket, én meg próbáltam örülni a boldogságának, de észrevettem, hogy akaratomon kívül kissé bunkó kezdek lenni vele. Aztán rájöttem, hogy ez bizony féltékenység, mert közben észre se vettem, de újra beleszerettem :( Azóta inkább kerülöm őt.
2009. dec. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nem tudnék újra beleszeretni, hisz oka volt annak, hogy szakítottunk. Továbbléptünk mindketten. Én nagyon boldog vagyok a mostani párommal. És 100%ig biztos vagyok benne, hogy az ex nem tudna közém és a Szerelmem közé állni. :)
2009. dec. 15. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a barátnőm az exével találkozgatna kicsit elgondolkodnék. Egyáltalán nem örülnék neki. Más dolog, hogy nem feltétlenül csinálnék balhét. Számtalan ember van akivel barátkozhatna beszélgethetne és a volt barátjának is. Megkérdezném azért, hogy mit szólna ha az exemmel találkozgatnék a szabadidőmben amit vele is tölthetnék..
2009. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy kettesben találkozhatnánk. Ott lehetne a párom is.
2009. dec. 15. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit ellentét amit írtál, mégpedig az h 100 %ig biztos vagy benn h nem tudna az ex közétek állni viszont "az h nem tudnál beleszeretni újra ezt csak "azt hiszem".."

Én úgy gondolom h ne adj lehetőséget egy esetleges elgyengülésnek a "múlt emlékére" és pláne h emiatt a jelen kapcsolatodban gondok, viták legyenek. Szerintem az ex épp azért ex mert már elmúlt és nem hinném h nincs egy barátja sem akivel beszélhetne..

2009. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kissé komikus a kérdésed. Megpróbálok rávilágítani.

Van egy férfi és egy nő. Egy párt alkotnak, majd szakítanak. Fél évig nem is beszélnek, eközben mindkettőjüknek kapcsolata lesz. A nő kapcsolata működik, boldog, teljes. A férfi szakításon van túl.

Megkeresi a nőt, hogy szeretne vele beszélni, tartani a kapcsolatot, persze mint barát, kiönteni a lelkét, hiszen (talán) lelki síkon, emberként és nem párként nagyon jól kijöttetek.

Ez eddig rendben is lenne. Na de ha te elviszed a párod, azzal felrugod, azt amiért (elvileg) találkozni akart veled, hiszen benned megbízik, neked beszélhet. Na most ez egy idegen férfi mellett értelmetlen.

Ha pedig a párod nélkül találkozol vele, akkor felmerül, hogy miért teszed? Ha most megismernél egy férfit, találkozgatnál vele a barátod mellett? Ezt a kérdést tedd fel magadnak. Ha a válasz igen, akkor csináld:) Ha nem, akkor pedig most se tedd.

Persze véleményem szerint ez egy szar helyzet, nekem sosem ment azt, hogy szorosan elválasszam a "szingli" énem a párkapcsolatban élő énemtől. Kapcsolat alatt is találkozgattam férfiakkal stb. Hát. Nem is volt jó kapcsolat egyik sem. Szóval érted. Én magamból indulok ki. Sok sikert!

2009. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ezt ti tudjátok. nincs általános szabály. lehet, hogy működik, lehet, hogy nem. nekem mondjuk fura(/gyanús), hogy szakítás után keres meg. ha újra lesz barátnője, akkor meg lehet, hogy ő nem tolerálná a helyzetet
2009. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy régi kapcsolatom van, akivel igazi baráti viszonyban vagyunk. Egyikünk sem akar semmi többet a másiktól. Az én új kapcsolataim is mind tudtak róla, sőt ismerték is. Az ő új barátnői is tudtak rólam. Mi sokszor találkoztunk kettesben is, társaságban is. Volt hogy volt közös témánk, vagy csak együtt elmentünk sportolni. Eddig minden barátom megértette, és elhitte hogy tényleg csak barátok vagyunk. És ez működik is, mivel az ő barátsága megmaradt, a pasik meg jöttek mentek mellőlem.


Szóval lehet barátság. Bár amit elmondtál, a körülményeket, szerintem a volt barátod nem feltétlenül csak barátkozni akar. Ami erre utal, hogy fél évig nem tartottátok a kapcsolatot. Ezen kívül most szakított. De te tudod milyen barátai vannak. Ha nincs igazán közeli barátja, vagy nagyon messze lakik tőle, akkor lehet hogy tényleg csak társaságra vágyik. Ettől függetlenül szerintem nyugodtan találkozhatsz vele, úgy is kiderül mi a szándéka. Viszont én elmondanám a mostani barátomnak, hogy ezzel a kéréssel fordult hozzám az ex. És hogy te szívesen találkoznál vele, mert nem akarod magára hagyni, de nem akarsz tőle semmit. És reméled hogy ez őt nem zavarja, vagy ha igen, akkor nem találkozol vele. Erre nyilván azt fogja mondani a barátod, hogy nyugodtan találkozz vele, semmi gond, és majd meséld el mit akart tulajdonképpen. És utána tényleg meséld el, hogy mi volt. Ha meg bepróbálkozik az ex, akkor felállsz és otthagyod. Szerintem egy kávézóban kell vele találkozni, vagy sörözőben, semmi romantikus helyen (séta, vagy nála..)


Ha tényleg csak haverkodni akar, akkor legközelebb nyugodtan lehet társaságban is találkozni. Tudod lehet hogy ráébredt tényleg hogy magányos, és barátokat szeretne. Nem lehet tudni. Ha jó volt a viszonyotok, és emberileg szereted, akkor semmi gond nincs ezzel.


31/N

2009. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

08:56 vagyok


azért írtam ezt mert nekem barátságra is van példa és arra is, hogy az utcán se ismerjük meg egymást. azt hiszem akkor sikerül az első, ha a szerelem mindkét fél részéről elmúlt. ezt nem tudhatod, hogy nála hogy van. meg lehet próbálni.

2009. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, kedves hozzászóló, nekem is van olyan barátom, aki korábban a párom volt, és azóta hosszú évek teltek el, és nincs közöttünk semmi, rendszeresen találkozunk stb.

És férfi barátaim is vannak szép számmal.

2009. dec. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!