Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkakérdés, mindenki mást...

Munkakérdés, mindenki mást mond, teljesen tanácstalan vagyok elvállaljam vagy ne? Családi és baráti nyomás is befolyásol.

Figyelt kérdés

Lenne egy állás, remek munka, tudnám és szeretném is csinálni, de hatig kell dolgozni ill. szombaton is.


Anyám: vállald el, persze, de jó, van munka


Férj: nem éri meg, elmegy az egész nap vele, a szombat is, gyereket bébiszitter hozza el az oviból, ami 2 gyerek min. napi két órával számolva min. napi 2000 Ft, mi marad a minimálbérből? (De ha nem dolgozom, akkor meg semmi jövedelmem nincs.) Aztán lesz tavaszi szünet, nyári szünet, ovibezárás, betegek havi 1*, mindig szittert kellene hívni.


Barátnő: szétment a házassága, mert mindketten egész nap dolgoztak, nem volt idejük egymásra, ő ellene van


Teljesen tanácstalan vagyok, most lenne munka, a lenézett munkanélküli állapotból dolgozó nő lennék, másrészt meg a család látná kárát, de máshol is ez van, hogy dolgoznak mindketten nem? Akinél két nagymama is csatasorban áll, hogy vigyázzon az unokákra, az hülyének néz, hogy miért nem megyek dolgozni és miért nem ingázom akár napi 30 km-t, hiszen az ovi fél hatkor már nyit vihetném a gyerekeket, de ez már másik probléma.


Szóval: ti vállalnátok vagy kivárnátok, hátha lesz másik munka?



2014. márc. 21. 08:30
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
89%
A férjed tud neked segíteni olyan állást találni, ami neki is tetszene? Nincs olyan nagy luxus, hogy csak úgy el lehetne utasítani egy melót, szerintem. Max csinálod pár hónapot, és ha nem jó, akkor kilépsz, de addig is csinálsz valamit.
2014. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
82%

" 2 gyerek min. napi két órával számolva min. napi 2000 Ft, mi marad a minimálbérből? "


Ha ezért csak minimálbért kapnál, akkor ne vállald el. Azért nem érdemes dolgozni ennyit, hogy semmi ne maradjon belőle, mert elviszi a baby sitter. Ugyan ott vagy , mintha otthon ülnél munka nélkül.


Egyébként meg a napi 30 km ingázás, az nagyon nem sok.

2014. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
81%
A férjed, és a nagyik nem tudnak segíteni??
2014. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bp.-en lehet hogy nem sok a napi 30 km ingázás, vagy aki autóval közlekedik, de én vonattal mennék, 15 perc az állomás, fél óra a vonat és még onnan is fél óra séta a munkahely. Így értem a 30 km ingázást, amit be is vállaltam, míg nem volt gyerek, de most nem térnék ki az ingázásra, csak a kérdésre, hogy mindenki mást mond én meg fogalmam sincs mit csináljak :(

A két gyerek 3 és 5 évesek, egyik problémás, félek is, hogy mi lesz, ha a szitter nem tud vele bánni, aki eddig vigyázott rájuk, szerinte a másik a rossz gyerek, aki normális :)

2014. márc. 21. 08:41
 5/47 A kérdező kommentje:
Ha a két nagyi elhozná a gyereket az oviból, vigyáznának rájuk, míg haza nem érünk, ill. mikor betegek, nem is lenne kérdés az állás. Férj ugyanígy 6-7 körül ér haza minden nap.
2014. márc. 21. 08:43
 6/47 A kérdező kommentje:
Más hogyan csinálja? Hiszen más is dolgozik, nem?? Nincs mindenhol nagyi?
2014. márc. 21. 08:44
 7/47 anonim ***** válasza:
92%

Ezért MINIMÁLABÉRT kapnál?

Mert akkor tényleg nem éri meg, plusz pénzetek nem lesz. viszont a család is tönkremegy bele.

A helyedben nem vállalnám, mert elönye nincs.


Elvileg ugyan több helyen dolgoznak mind a ketten, de nem gyakorlatilag ingyen. Meg ott nem este 6-ig dolgoznak meg hétvégén is, hanem valamikor azért együtt van a család. Az ilyen felállásban, mint amit neked ajánlanak, a család látja a kárát.

2014. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
28%

Én sokszor 2 műszakban dolgoztam kisgyerek mellett, és majdnem minden szombaton. Nagyszülők nem voltak, mert a anyósom nagyon messze lakott tőlünk, az én szüleim meg nem éltek már. Igaz, kicsivel többet kerestem mint minimálbér, de simán megoldható gyerekek mellett is a munka, végül is sok nő gyerek mellett dolgozik. Hogy hogyan? Nagyon sokat besegít az apuka.

PL nálunk én vittem a gyerekeket oviba iskolába, a férjem ment értük. Ha nem volt megoldható, akkor a szomszédomat kértem meg, akinek szintén voltak gyerekei, és vitte amúgy is ugyanabba az oviba , iskolába őket.


Ha mindig lemondod a munkát mert jaj mi lesz a gyerekekkel, évekig nem fogsz dolgozni. Mire a gyerekek nagyobbak lesznek, már senki nem fog alkalmazni a sok év kiesés miatt..

2014. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Gondolom, azért lenne a szombat miatt egy nap szabad hét közben, nem teljesen reménytelen a dolog, meg ott a vasárnap is. A borzasztó, hogy ha nem lenne gyerek, kapásból vállalnám a dolgot, de így meg nem??...minimálbér igen, mert magáncég. Másik ismerősöm is dolgozik ugyanígy, csak neki az anyja a szitter, ingyen, és ő sem éri, miért nem vállalom, hiszen ő is hatig van minden nap.
2014. márc. 21. 08:54
 10/47 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Én leírom a tapasztalataim. Kisgyerek mellett dolgoztam vendéglátásban heti 3 napot este 10-ig. Férjem mikor nem dolgozott ő volt a gyerekkel vagy nagyszülökkel, oldottuk meg. Nagyszülők is 25 km-re élnek tőlünk, így volt hogy ő magához vitte a gyereket, másnap nem ment oviba. Így tudtuk csak megoldani. Viszont mikor meghalt a férjem, már nem tudtam tovább vállalni ezt a munkát, egy 2 és egy 7 éves gyerek mellett. Rá fél évre siekerült munkát találnom, minimálbéres, már reggel fél 7-kor gyerekek az ovoda és iskola ügyeletén, de délután 4-kor már tudok értük menni, és így ha betegek csak akkor kell nagyszülői segítséget igénybe venni. Ilyenkor vagy felváltva jönnek a mamák, melyik hogy ér rá, van hogy napközben váltják egymást. Nem egyszerű kisgyermek mellett munkát vállalni :( Sok sikert kívánok, hogy olyan munkát találj, ami mellett marad idő, energia a családra. Minden család más, mérlegeljétek, mit hogy tudnátok megoldani!
2014. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!