Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 vagyok tavaly beadtunk egy...

18 vagyok tavaly beadtunk egy gyermektartásdíjas pert magyarul feljelentettük anyámat de nem fizeti csak ha neki kedve van hozzá én hogy már nagykorú vagyok feljelenthetem emiatt?

Figyelt kérdés
Egy ügyvéd azt mondta ha megitélik akkor bármi áron fizetni e kell ez igaz?
2014. márc. 21. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ellentmondó a kérdésed, most bepereltétek anyádat, vagy feljelentettétek? Mert "magyarul" a kettő NEM ugyanaz.


Ha betöltötted a 18-at, csak akkor járt a tartásdíj, ha nappalin tanulsz.

Amúgy, ha megítélik, akkor anyádnak lesz pénze fizetni?

2014. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

már nem..

18 év felett rokontartást kell kérned..

gyerektartás már nem jár...fél évre visszamenőleg lehet bírósági úton kérni az elmaradt tartás kifizetését

ha megítélik akkor igen, de 18 év felett nem, 18 felett a saját kárára már nem (most arra gondolok, hogy míg a gyerektartás esetén ha minimálbére van, és a bíróság 20 %ot ítélt meg, akkor hiába alig 60E ftja marad...senkit sem érdekel, de rokontartás estében számít, ha van hitele stb, akkor nem fogják megítélni)

2014. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

1. 18 éves korod alatt köteles gyerektartást fizetni, és ez a kötelezettség a beadás idöpontjától érvényes.


2. 18 éves korodtól nem gyerektartás, hanem rokontartás jár, amit csak akkor kell fizetnie, ha egyészt nappalin tanulsz, másrészt nem vagy érdemtelen rá, harmadszor nem veszélyezteti a tartásra kötelezett saját megélhetését.


3. A gyerektartási per inditása NEM feljelentés!

2014. márc. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Off, és nyugodtan lehúzhat a kérdező, de a hideg kiráz attól, mikor azt mondják, hogy "beadtuk a pert".

Pert nem lehet beadni!!!!!!!!!!!

Pert indítani lehet, beadni pedig keresetet lehet!


A választ az előttem szólók elmondták.

2014. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!