Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az anyámmal?

Mit csináljak az anyámmal?

Figyelt kérdés
Az anyám egy elmebeteg pszichopata. Folyton üvöltözik, dobál, fegyeget hogy megől és állandoan megveri a 3 éves öcsémet ( nagyon durván, a multkor gerincbe rúgta a magassarkújával) csak azért mert nyafogott. És folyton ezt csinálja a kezem már tele van sebekkel. A hugom is fél már én is alig merek hazamenni. Az apám pedig külföldön dolgozik, 3 hetente jön haza kb. 2 napra. Amikor itthon van akkor anyám nem csinálja ezt. És apám nem akar elválni mert akkor egyikünknek anyámmal kellene maradnia.Ha anyám begurul tényleg képes megőlni, már nagyon félek. Mit csináljak, a rendőrségre nem mehetek csak pár hangfelvételünk van. Mit tegyek?

2014. márc. 23. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Válás esetén miért kéne egyikőtöknek vele maradni?

Nyugodtan bemehetsz a rendőrségre, az ő dolguk feltárni, hogy mi folyik nálatok. Ha nem értesz velem egyet, hívd fel névtelenül a 107-et és kérdezd meg. Beszélhetsz a gyerek háziorvossal, kérj segítséget. A kicsinek még van védőnője, beszélhetsz vele is. Orvos is, védőnő is láthatja a bántalmazás nyomait. Van gyerekjóléti szolgálat, keresd meg a hozzátok tartozó, kérhetsz segítséget. Más rokon, aki tudna segíteni? Ha ennyire elfajult már a helyzet, minél hamarabb lépnetek kell!

2014. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Gyanithatoan az anyad alkoholista vagy kabitoszeres, ezek szoktak igy tonkretenni a pszichet.

Ha jo a kapcsolatod apukaddal, akkor beszeld meg vele a dolgot es kerd a vedelmet.

Ha ez nem megoldas akkor a gyamhatosaghoz kell fordulni (akar nevtelenul is - ahogy elottem javasoltak) ez tanacsot kell kerni hogy lehet ezt a tarthatatlan allapotot megoldani.

Amerikaban az ilyen szulotol elveszik a gyerekeket es bortonbuntetesre itelik, elvonokurara kotelezik oket.

Csak egy hosszu rehabilitacio utan van valami eselyuk arra hogy a gyerekeket visszakaphassak.

2014. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvosszakmailag nem korrekt a leírás, mert a köznyelvi "pszichopata" kifejezés kontrolálatlan, hisztérikus dühkitörésekre használatos, de nem felel meg a pszichopata magatartás- és személyiségzavarnak. Orvosi látlelet kell a bántalmazásokról, pl. az öcsédet te is elvihetted volna a gyerekorvoshoz. Ezen felül el kell menni az Önkormányzat gyámügyi osztályához és ott kérelmezni kell anyátok elmeorvosi és vagy pszichológusi vizsgálatát. A gond csak az, hogy hová kerültök, ha komolyabbra fordul a dolog, mert ha családon belül nincs senki, aki befogadhatna benneteket, akkor marad a gyermekotthoni elhelyezés.
2014. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Titokban elmehetsz a gyámügyre, és megmutathatod ott a hangfelvételeket, valamint készíthetsz képeket is a sebeidről!


Én mikor anyám ittasan folytogatott, és kikarmolta a nyakamat, lefényképeztem a karcolásokat (amik elég szépen látszódtak), majd megmutattam neki, és azt mondtam, hogy feltöltöttem az email fiókomba, ha még egyszer hozzám mer érni, mindenkinek megmutatom őket!

Mindenki előtt titkolja/szégyenli, hogy iszik!


Mióta ezt megtettem, nem igazán szólunk egymáshoz, de nem mer hozzám nyúlni!

2014. márc. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Anyám nem iszik és nem is drogozik. Köszi a válaszokat!
2014. márc. 24. 16:13
 6/6 anonim válasza:
Ebben az esetben jo lenne tudni az o velemenyet is ezekrol a vadakrol, ez igy nagyon egyoldalu es ritka az olyan edesanya aki igy banik a sajat gyerekeivel anelkul hogy alkohol vagy kabitoszer hatasa alatt allna.
2014. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!