Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapámnak Édesanyám...

Nevelőapámnak Édesanyám halála után 2 héttel (! ) lett egy kapcsolata, amit úgy tudnak, hogy én nem tudok. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Nem elég a baj, még ez is megtörtént. Ráadásul egy olyan nőszemély, akit legutoljára látnék a 100. sorban. Etnikum. :( Anyukám 3,5 hónapja hunyt el, ma volt a hagyatéki tárgyalás. A temetés után nevelőapám hirtelen összeszedett egy nőt, és úgy néz ki komoly a kapcsolat. Ők persze nyugodtan vannak, mert azt hiszik most jöttem a falvédőről. Már gondolkodtam azon, hogy írok a nőnek, de balhét nem akarok, mert tulajdonképpen semmi közöm hozzájuk. Apu (mert így hívom) 30 évig élt Anyukámmal, és ez a hála??!! Ezekszerint nem is szerette Anyut! Annyira sajnálom Anyut, ha feltámadna, biztosan kérdőre vonná! Nagyon haragszom rá, mert ezt nem hittem volna, hogy ilyen hamar kapcsolata lesz! Elég sokan tudják, és engem is úgy fogadtak első nap a munkahelyemen, hogy tudok-e róluk?! Innen tudtam meg, hogy apu "félrelép". Hogy a fenébe kezeljem ezt? Hogy dolgozzam fel? Már kezdtem jobban lenni lelkileg, erre most egy újabb nagy pofon az élettől. Ki mit tenne? Mit tegyek????? Nagyon fáj belül! Ezzel Anyut alázza meg, nem tiszteli. Mert ha eltelt volna már legalább 1 év, és egy NORMÁLIS nővel jött volna össze, akkor másképp fogom fel, másképp állok hozzá...

Várom a válaszokat! :(


2014. márc. 26. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megertem az erzeseidet. En, azt hiszem, teljesen kizarnam az eletembol, hatat forditanek neki.
2014. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Részvétem anyukád miatt. Szerintem állj apud elé, és mondd el neki, hogy ideje lenne,hogy bemutassa a "barátnőjét", mert tudsz róla. Nem tudom milyen viszonyban vagy vele, de ha rákérdezne hogy miért is érdekel ez téged, megmondhatod neki hogy 30 éve a nevelőapád, tartozik neked ennyivel. Mennyire viselte meg ami történt? Sok olyan férfi van, aki teljesen megváltozik,elkezd inni, nem találja a helyét, furcsa szokásokat vesz fel stb ilyen trauma után. A rafinált "barátnő" meg ezt a sebezhetőséget alaposan kihasználja mindenféle aljas módon, ezt nem taglalnám. Szerintem ne a nőnek írj, apuddal próbálj beszélni erről.

Gondolom már nem vele élsz, így elég magányosos lehet, talán emiatt is ment bele hamar egy kapcsolatba. Ha megteheted, próbálj neki segíteni. Nem létezik hogy ennyi ideig volt együtt anyukáddal, és ne szerette volna.

Nagyon nehéz lehet neked, remélem sikerül megbeszélned nevelőapuddal a dolgot, és hamar kipenderíti a nőt.

2014. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az is nagyon meg lehet, hogy a jo haverikor hozta ezust talcan a holgyet nevelt apukad helyebe.


De az is lehet, hogy mar szemleltek egymast edesanyad halala elott is.

2014. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is az jutott eszembe, hogy mi van ha nem most ismerték meg egymást? Sajnos már láttam ilyet a közvetlen környezetemben...
2014. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Értendő a fájdalmad! Ezt meglehetne beszélni apuddal,vagy nem?Sajnos a férfiaknál minden másként működik mint a nőknél. Aztán ha alkalom kínálkozott így összejött.Azért nem kell teljes megvetéssel kezelned őt amiért más etnikumból választott. Nem tudom hány éves vagy de ha ez nevelő apád és 30 évet élt anyuddal akkor nem vagy már gyerek,sem túl fiatal.Én azt tenném,hogy itt lezárnám a kapcsolatot békével és ki-ki azzal amit a hagyaték szerint kapott odébb áll.Ő elmegy a nőhöz te meg éled a te életed. Sokan elválnak és új kapcsolatba mennek,apud 30 évig együtt volt veletek most hadd,hogy menjen!Anyudnak ez nem jelent szerintem megaláztatást! Itt ő saját magát minősíti .
2014. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvétet. :(

Jó viszonyban voltunk/vagyunk. Persze, megviselte Őt is Anyu halála, na de ez a megoldás, hogy azonnal kapcsolatot kell létesíteni ráadásul egy olyan vkivel, akit egyáltalán nem szeretnék a házban később látni?! Bár tudom, már semmi közöm nincs semmihez, hiszen ma volt a hagyatéki, és lemondtam a javára a fél részt. Azért, mert sok hitel van az ingatlanon, és valószínű, hogy a biztosító nem fogja átvállalni a hitel-fizetést. De ne is, főleg a történtek után. Egyszer beszéltem apuval erről, mert mondtam neki, hogy ezzel fogadtak már az első napon a munkahelyen. Ő csak nevetett, hogy nem igaaaz, szóval tagadott mindent. Sőt, azt is mondta, hogy ide a házba egy nő nem jöhet, nem hoz ide senkit. Úgy hallottam, hogy ajánlatot tett a nő apunak, hogyha elveszi feleségül, akkor főz, mos, takarít rá, stb. Mondom: MI?????? Hát mintha leöntöttek volna forró szurokkal, kb. ezt éreztem. Most, hogy lemondtam, ráruháztam mindent, így ki tudja mi lesz később... Csak az a baj, hogy azért nem tudok egyenlőre hátat fordítani, mert vannak ott dolgaink nála, amikor még Anyum élt, oda vittünk bútorokat, kocsikerekeket, ruhákat, mert ahol lakunk, egy 24m2-es egérlyuk, amit hárman lakunk. Nem vele élünk. Oda nem is akartunk és nem is akarunk menni, mert az utca etnikum, így semmiképpen. Főleg most, hogy már apué lett minden. Szegény Édesanyám, Ő nem így akarta. Sőt azt sem, hogy haragban legyünk. Rajtunk nem múlik, de ha ő úgy dönt mégis, hogy kell ez a szedett-vetett nő...akkor kénytelen vagyok elfogadni, és majd ha lesz sajátunk, akkor majd elhozzuk a mi dolgainkat, és azt is elhozom, ami Anyukámé volt! Aztán utána mi lesz vele, majd kettecskén megoldják. Nagyon szomorú ez.......:'( :'( :'(

2014. márc. 26. 14:11
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, lehet hogy o igy dolgozza fel a parja elvesztését. Bárhogy is faj, az o dolga, nem tartozik rad.
2014. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Előtte nem volt kapcsolata, míg Anyu élt. Hirtelen számítógép kellett neki, amit a fia hozott neki, és utána 1-1,5 héttel kezdődött az ismerkedés kettőjük között. :/ Tuti, hogy előtte nem ismerték egymást. Ja! És ami a legszomorúbb, már elvitte a nőt a házba, és együtt töltötték az éjszakát! Hogy miből gondolom? Tudom. Sajnos. De legalább lesz mire majd hivatkoznom, hogy miért lesz vége majd a kapcsolatunknak. De az még nem most lesz, sajnos. Én 33 éves vagyok, van egy 5 éves kisfiam. Boldog házasságban élek. Férjem mindenben támogat, segít, nekem már csak a Családom maradt! Senki más. :( Nagyon fáj itt legbelül, ami történt/történik........... Ezt én nem tudom megbocsátani basszus! Ennek ez a módja?!?! Igen a nők máshogy gondolkodnak. Nagypapám 36 évesen halt meg, persze én nem ismertem, csak fényképen, de a Mama egyedül élt még 34 évet, nem ment férjhez! Én sem tudnék férjhez menni, ha történne valami, de ne történjen! Legalábbis tragédia ne! Édesapám is meghalt már 2007-ben, 53 évesen, Anyu 61 volt. :'( Ha nem lenne gyerekem, tuti nem írtam volna ki a kérdést. :'(
2014. márc. 26. 14:19
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez ahhoz hasonlo, mint amikor egy nagy szerelem, fajdalmas szakitas utan van aki egybol belemegy egy masik kapcsolatba. Nem azert mert tulvan rajta vagy mar nem erez semmit a masik irant, ellenkezoleg. Az uj kapcsolatot hasznalja vigasztalaskent, bufelejtokent, hogy konnyebben tullegyen a regin, ne legyen maganyos.

Tudom, hogy nem szep megoldas, de talan meg lehet erteni. Nekem is rosszul esne, de ne haragudj ra, 30 evig apadkent szeretted, ne vesszetek ossze egy ilyen miatt. O igy teszi tul magad anyukadon.

2014. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó kommented vége baromsag, ne is haragudj. Attól, hogy az ember elveszíti a tarsat, nem kell magányosan meghalnia. Ilyet csak egy nagyon önző, egoista ember var el a tarsatol. Ha en meghalok, azt akarom, hogy a parom ne beteges jen bele a magányban, élje az eletet, amig lehet. Szörnyű, hogy edesanyad meghalt, de ettől a párjának nem kell meg eltemetnie sajat magat. Azt se tudhatod, hogy a nevelő apad szamara mit jelent ez a kapcsolat. Lehet, hogy o igy próbálja feldolgozni a veszteséget. Lehet, hogy csak alkalmi kapcsolatra kell valaki. Az o dolga. Te törődj a magadeval.
2014. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!